Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty
Komunikaty


Cyberbohaterowie poszukiwani
niedziela, 7 lutego 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 


Czytaj więcej
Jak zabezpieczyć swój telefon?
niedziela, 7 lutego 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


GAZETKA - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
niedziela, 7 lutego 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku szczególnie, powinnismy dołożyć wszelkich starań, by temat związany z bezpieczeństwem w sieci i profilaktyką w zakresie poruszania się w przestrzeni internetowej wybrzmiał mocno. 

Nie uciekniemy od nowych technologii, od życia w cyfrowym świecie. Jedyne co możemy zrobić, to wspierać naszych uczniów, edukować i towarzyszyć im w wirtualnej rzeczywistości. Świadomy uczeń to odpowiedzialny uczeń, który znając zasady i specyfikę funkcjonowania sieci będzie bezpieczny.


Czytaj więcej
Dzień Bezpiecznego Internetu - konferencja online, webinaria, konkurs z nagrodami i wiele więcej
niedziela, 7 lutego 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie. W tym roku DBI wypada we wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały cały luty i marzec. Zapraszamy na niezwykłą konferencję online, serię kilkunastu darmowych webinarów oraz do zgłaszania lokalnych inicjatyw.

Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a partnerami firmy: Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus.


Czytaj więcej
Ranking Liceów i Techników 2021
środa, 27 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W środę, 27 stycznia 2021 r., miesięcznik i portal "Perspektywy" przedstawił ranking najlepszych liceów i techników 2021 w Polsce.  Z przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła po raz kolejny zdobyła "Srebrną Tarczę" - znak najwyższej jakości szkoły w prestiżowym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2021. Ranking wskazuje szkoły, które dają nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowują i kształtują postawę życiową młodego człowieka.

Nasze Liceum w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęło:

1. miejsce w powiecie bielskim

12. miejsce w woj. podlaskim

W Podrankingu Olimpijskim 2021 II LOzBJN znalazło się na 3. miejscu w województwie i 31. miejscu w Polsce.

Dobra szkoła otwiera wszystkie drzwi ! To szkoła, którą śmiało można polecić wszystkim ambitnym uczniom. Szkoła, w której warto się uczyć!


Czytaj więcej
Spotkanie online w ramach nagrody konkursu Euroscola
niedziela, 24 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 22.01.2021r. w ramach nagrody konkursu Euroscola odbyło się spotkanie online, w którym brały udział szkoły z całej Unii Europejskiej, w tym uczniowie naszej szkoły z klasy II A. Sesja pt. „ Młody europejski zielony ład - nasze pomysły na działania UE w zakresie zmiany klimatu” rozpoczęła się pytaniami ze strony uczestników. Następnie mieli oni możliwość zaproponowania własnych rozwiązań na poprawę sytuacji ekologicznej w UE. Uczniowie brali aktywny udział zadając pytania oraz pisząc sugestie. Sesja pozwoliła szerzej zapoznać się z problemem zmian klimatu oraz podszkolić znajomość języka angielskiego.


Bezpłatne audiobooki w POLONA.PL
wtorek, 19 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Biblioteka internetowa Wolne Lektury (prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska) na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała 70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej POLONA.PL i na stronie wolnelektury.pl.


Czytaj więcej
Powrót do zdalnego nauczania
niedziela, 17 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Gmach II LOzBJN w zimowej szacie, fot. Sławomir Niedźwiecki

OD PONIEDZIAŁKU 18 STYCZNIA PROWADZIMY NAUCZANIE W FORMIE ZDALNEJ, Z ZACHOWANIEM DOTYCHCZASOWEGO ROZKŁADU ZAJĘĆ.


Techniczna Infolinia dla Nauczycieli - GovTech & MEiN
niedziela, 17 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Rusza techniczna infolinia dla nauczycieli
niedziela, 17 stycznia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech uruchomiły specjalną infolinię wspierającą nauczycieli w kształceniu na odległość. Infolinia ma charakter techniczny – pomaga rozwiązywać trudności, jakie napotykają pedagodzy, obsługując różnego rodzaju narzędzia do edukacji zdalnej. Dzwoniąc pod numerem +48 222 500 144, nauczyciele otrzymają profesjonalną pomoc.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 >