Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty
Komunikaty


Spacer śladami Jarosława Kostycewicza
wtorek, 12 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W najbliższą sobotę, 16 września odbędzie się spacer śladami Jarosława Kostycewicza, wieloletniego dyrektora II Liceum Ogólnokształcące z BJN w Bielsku Podlaskim , który poprowadzi  Iwona Zinkiewicz z Klub Przewodników Turystycznych PTTK w Białymstoku

Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim


Do biegu! Gotowi? START!
wtorek, 12 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Do biegu! Gotowi? START! Weź udział w drugiej edycji IT Fitness Test i sprawdź swoje cyfrowe #supermoce

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Kompetencji Cyfrowych w szkołach zapraszamy do wspólnej celebracji i udziału w maratonie kompetencji cyfrowych!

IT Fitness Test o ogólnopolski test kompetencji online, skierowany zarówno do uczniów, jak i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Inicjatywa się jednocześnie w Polsce, Czechach, Węgrzech i na Słowacji.


Czytaj więcej
12 września Ogólnopolskim Dniem Kompetencji Cyfrowych w szkołach
wtorek, 12 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Kompetencje cyfrowe to zbiór umiejętności związanych z biegłym korzystaniem z technologii i nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Zalicza się do tego m.in:

  • Pracę z oprogramowaniem;
  • Umiejętności skutecznego korzystania z internetu i zarządzania danymi;
  • Rozwiązywanie codziennych problemów technologicznych oraz podstawowe rozumienie obsługi komputera lub innych urządzeń elektronicznych
  • Obejmują krytyczne i odpowiedzialne korzystanie z technologii cyfrowych i wykorzystanie ich do uczenia się, pracy i udziału w życiu społecznym.

Czy wiesz, że 9 na 10 współczesnych zawodów wymaga podstawowych kompetencji cyfrowych?

Kompetencje Cyfrowe stanowią kluczowy element w rozwoju edukacji, życiu zawodowym i codziennych sprawach. Pomagają w skutecznej komunikacji, rozwiązywaniu problemów oraz w rozwoju osobistym.


Kurs IT Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy. IoE - Introduction to the Internet of Everything
niedziela, 10 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Społeczeństwo podlega gwałtownym przemianom, a w branży IT pojawia się niezwykle dużo ofert pracy. Co jest tego przyczyną? Miliardy internetowych połączeń między osobami, procesami, danymi i rzeczami. W miarę jak organizacje będą coraz częściej wykorzystywać Internet Wszechrzeczy (IoE) na potrzeby wprowadzania innowacji i rozwiązywania problemów, zapotrzebowanie na pracowników posiadających nowe i dopiero pojawiające się umiejętności IT znacznie wzrośnie.
Znajomość cyfrowego środowiska, które te połączenia tworzą, będzie atutem w każdej branży — począwszy od służby zdrowia czy organów państwowych, aż po finanse, produkcję i rozrywkę. Jeśli chodzi o stanowiska związane z IT i sieciami, w tym analityków systemowych, menadżerów i pracowników wsparcia technicznego, w wielu krajach przewiduje się dwucyfrowy wzrost liczby publikowanych ofert pracy.


Czytaj więcej
Dzień Programisty - 13.09
niedziela, 10 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 

3.09.2023 Dzień Programisty.

Dlaczego 256. dzień w roku to Dzień Programisty?

Liczba 256 nie jest przypadkowa – symbolizuje ona wszystkie możliwe wartości, jakie może przyjąć jeden bajt w swojej 8-bitowej postaci. Dzień Programisty obchodzimy w 256. dzień roku, czyli 13 września (lub 12 w roku przestępnym). 


Czytaj więcej
Lokalna Akademia Sieciowa CISCO - edycja 2023
niedziela, 10 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

OKALNA AKADEMIA CISCO.
Kurs: IT Essentials - PC Hardware and Software (szkolenie bezpłatne).

Ponad 10 lat temu nasza nasza szkoła uzyskała możliwość utworzenia akademii lokalnej w programie Cisco Networking Academy i może prowadzić kursy IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych. Każdy uczeń naszej szkoły będzie mógł bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kurs jest prowadzony przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.


Czytaj więcej
Narodowe Czytanie 2023
sobota, 9 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczniowie naszej szkoły wzięli dziś udział w "Narodowym Czytaniu 2023". Relacja na szkolnym FB


VI Dni Kultury Żydowskiej "My Pamiętamy"
środa, 6 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Bielski Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim, Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, oraz Szkoła Podstawowa nr.4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim zapraszają na VI Dni Kultury Żydowskiej ,,My Pamiętamy".


Czytaj więcej
Narodowe czytanie
środa, 6 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

My również dołączamy i zapraszamy na wyjątkową literacką podróż, która odbędzie się 9 września o godzinie 10.00. O 9:30 na parkingu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Kazimierzowska) będzie czekać na wszystkich chętnych autobus, który zapewni wygodny przejazd na miejsce wydarzenia i z powrotem. W tym roku spotkamy się w skansenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach - w miejscu pasującym do scenerii z kart powieści...


Zebranie rodziców- 12.09.2023
środa, 6 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uprzejmie informujemy, że spotkanie z rodzicami odbędzie się 12 września 2023r. o godz. 17.


Białostocki Salon Maturzystów Perspektywy 2023
niedziela, 3 września 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek. Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 17 lat organizuje co roku we wrześniu ogólnopolską kampanię Salon Maturzystów Perspektywy. W 2023 roku będziemy w 14 miastach w Polsce, by pomóc maturzystom 2024 (a także ich młodszym kolegom ze szkół średnich) dobrze zdać egzaminy maturalne i wybrać swoją edukacyjną przyszłość. A ponieważ nie ma dobrego wyboru bez sprawdzenia wielu opcji, Salony Maturzystów to miejsce, gdzie prezentuje swoją ofertę uczelnie z Polski i z zagranicy.

8 września wraz z Uniwersytetem w Białymstoku zapraszamy na Białostocki Salon Maturzystów 


Czytaj więcej
84. rocznica wybuchu II wojny światowej - 1 września 2023
czwartek, 31 sierpnia 2023 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot.: Atak na Westerplatte 1 września 1939 r. (AIPN) 

84 lata temu, na Westerplatte o godzinie 4:45 ciszę rozdarły salwy z niemieckiego pancernika Schleswig-Holstein, po czym rozpętała się największa i najstraszniejsza z wojen. Najkrwawszy konflikt w historii ludzkości na zawsze zmienił oblicze świata, a co ważniejsze Polski. Cześć pamięci imiennym i bezimiennym ofiarom II wojny światowej.

Nigdy więcej wojny!


Cyfrowe archiwum II LO z BJN (lata 2007-2023)
czwartek, 31 sierpnia 2023 roku
Dodał: II LOzBJN

"Przeszłość zachowana w pamięci jest częścią teraźniejszości"

Informujemy, że informacje z roku szkolnego 2022/2023 zostały przeniesione do cyfrowego archiwum (Menu Archiwum). W archiwum znajdują się wszystkie informacje z życia szkoły utworzone w latach 2007-2023. Zapraszamy do korzystania z naszego cyfrowego archiwum.

Zapraszamy również do oglądania interaktywnej prezentacji: "II LO z BJN w starej fotografii". Są to zdjęcia nauczycieli i absolwentów szkoły z lat 1945-2000.

Prezentację można oglądać na komputerze, tablecie, smartfonie. Życzymy przyjemnego oglądania.

Link do prezentacji: https://sway.com/R9xvmnzrHp3juQFL


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 - 4.09.2023r.
czwartek, 31 sierpnia 2023 roku
Dodał: II LOzBJN

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023r. na górnym korytarzu:

  • klasy I - godz. 9.00
  • klasy II, III, IV - godz. 10.00

Kiermasz podręczników 06.09.2023 - Przynieś! Sprzedaj! Kup!
czwartek, 31 sierpnia 2023 roku
Dodał: II LOzBJN

06.09.2023r. (środa) w godz. 7.45 - 11.50 na górnym korytarzu zostanie zorganizowany kiermasz używanych podręczników.


<1 2 3 4 5 >