Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2016/2017

62 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
poniedziałek, 20 marca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

14 marca br. W BDK odbyły się eliminacje rejonowe 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali ucz. Kl. II D Wiktoria Hornowska i Grzegorz Zinkiewicz. Decyzją jury Grzegorz Zinkiewicz został zakwalifikowany do etapu Wojewódzkiego tegoż konkursu. Uczniów do udziału w konkursie zachęciła mgr Alicja Kobus.


Olimpiady Wiedzy o Solidarności 2017
niedziela, 19 marca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 15 marca odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Solidarności. Naszą szkołę reprezentował Jakub Wawrusiewicz, który zajął ostatecznie 7 miejsce. Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski


Czytaj więcej
Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym 2017
niedziela, 19 marca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Zakończyła się już kolejna edycja Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym organizowanej za zgodą Władz Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku przez Studenckie Koło Miłośników Prawa i Kultury Antycznej wraz ze Studenckim Kołem Filozofii Prawa.


Czytaj więcej
Wojewódzki Konkurs Języka Białoruskiego Uczniów Gimnazjum
niedziela, 19 marca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W bieżącym roku szkolnym na zlecenie Podlaskiego Kuratora Oświaty II LO z BJN jest organizatorem konkursów języka białoruskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.


Czytaj więcej
У Бельску Падляшскім ушанавалі памяць айца Канстанціна Байко
piątek, 17 marca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fot. Grzegorz Ignatowicz

Вучні і настаўнікі з ІІ Агульнаадукацыйнага ліцэя склалі на мосце, названым імем святара, вянок. У гэтым месцы 16 сакавіка 1946 года айца Канстанціна схапіла НКВД. Распавядае настаўніца рэлігіі ў бельскім белліцэі, Эва Астапковіч: — Айцец Канстанцін Байко — гэта і настаўнік і духоўны лекар. Ён для нас, для маладых людзей — герой, з якога мы павінны браць прыклад. Ён пакінуў пасля сябе шмат розных дакументаў. Пасведчанні, канспекты лекцый. Ён быў вельмі дакладным чалавекам.


Czytaj więcej
Film promocyjny II LO z BJN 2017
czwartek, 16 marca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Autorem filmu jest Konrad Juźwiuk


Nasi uczniowie zdominowali X edycję Wojewódzkiego Konkursu Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2017
środa, 15 marca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 09.03.2017r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku odbyła się X Edycja Wojewódzkiego Konkursu Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2017” Do konkursu przystąpiło 51 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie napisali 60 minutowy test gramatyczny. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdominowali tę edycję konkursu:

  • I miejsce – Jurczuk Nika II AC
  • I miejsce – Jakubiuk Justyna II B
  • III miejsce – Magdalena Malisz II B

Gratulujemy! Opiekun: A.Nidae


Czytaj więcej
Dzień Otwarty w Liceum 14 III 2017
wtorek, 14 marca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fotoreportaż Natalii Rzepniewskiej

14 marca br. gimnazjaliści i ich rodzice podczas Dnia Otwartego, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.  Dzień Otwarty to okazja, żeby zobaczyć jak wygląda szkoła, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami, zapoznać się z  bogatą ofertą edukacyjną i wziąć udział w różnych zajęciach.
Na Dzień Otwarty zaplanowanych jest zawsze wiele atrakcji. Uczniowie oprowadzają gości po szkole zapoznając z jej licznymi atutami, opowiadają co się dzieje ciekawego, jakie mamy zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań, drużyny sportowe, jakie organizacje działają na terenie szkoły itp. W salach lekcyjnych odbywają się przeróżne pokazy i prezentacje. Ważnym akcentem wizyty gimnazjalistów w naszym liceum jest również spotkanie z dyrektorem szkoły oraz prezentacja zawierająca ofertę profili na kolejny rok szkolny.


Czytaj więcej
XLVIII Olimpiada Języka Rosyjskiego - wyniki
wtorek, 14 marca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

04 marca W Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Języka Rosyjskiego. Nasze Liceum reprezentowały uczennice:

  • Karolina Szeszko (IIIb),
  • Nika Jurczuk (IIac),
  • Nika Pawluczuk (IIb),
  • Justyna Jakubiuk (IIb),
  • Urszula Pawluczuk (Id).

Opiekunowie: mgr Helena Wasiluk, mgr Alicja Nidae, mgr Eugenia Opalińska.
Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Języka Rosyjskiego do eliminacji centralnych zostali zakwalifikowani uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 87 punktów. Z naszej szkoły w zawodach III stopnia (eliminacje centralne) w Warszawie w dniach  09-10 kwietnia 2017 roku będzie brała  udział Nika Jurczuk, która uzyskała 87 pkt. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Wyniki I etapu Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
piątek, 10 marca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Z przyjemnością chcemy poinformować, że Aleksandra Kaliszuk kl. ID przeszła eliminacje do II etapu I edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. II etap odbędzie się w dniach 14-15 marca. Opiekunem uczennicy jest Sławomir Niedźwiecki. 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w Olimpiadzie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

Wyniki


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 >