Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2016/2017

Wojewódzki Konkurs Języka Białoruskiego 2016/2017
wtorek, 29 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Gimnazjum

Szkoła Podstawowa


Czytaj więcej
60 lat "Niwy"
poniedziałek, 28 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fotoreportaż Łukasz Zinkiewicz

„Niwa” czasopismo mniejszości białoruskiej w Polsce, wydawane od 1955 r. w Białymstoku  obchodzi jubileusz. Od sześćdziesięciu lat opisuje życie mniejszości białoruskiej na Podlasiu, promuje lokalnych pisarzy i dokumentuje ważne zdarzenia. W Białymstoku z tej okazji zebrali się wieloletni korespondenci gazety, dziennikarze i czytelnicy. Była okazja do wspomnień i zebrania planów na kolejne lata. Część artystyczną uświetnił działający przy Naszej Szkole zespół wokalny „Spadczyna”.
Wydarzenie odbyło się 26 listopada.

Tylko sknera i leniwy nie prenumeruje "Niwy". 60 lat tygodnika Białorusinów


„Noc Teatralna” – akcja charytatywna na rzecz fundacji „Mam Marzenie”
poniedziałek, 28 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fotoreportaż Łukasz Zinkiewicz

Martyna Jankowska i Martyna Szczurzewska zorganizowały „Noc Teatralną” – akcję charytatywną na rzecz fundacji „Mam Marzenie”. Inicjatywa składała się z dwóch części. Najpierw przez kilka dni odbywała się zbiórka odzieży dla dzieci i młodzieży z domu dziecka w Białowieży. Część odzieży przekazano Zespołowi Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II oraz do Polskiego Czerwonego Krzyża”.


Czytaj więcej
Noc Teatralna
środa, 23 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe


Podaruj książkę!
wtorek, 22 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe


Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Goralczuk
niedziela, 20 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Zdjęcia Łukasz Zinkiewicz

15 listopada odbyło się spotkanie autorskie z Panią Barbarą Goralczuk wokół książki "Nadzieja aż po horyzont", która jest opowieścią o I wojnie światowej, o sztuce przetrwania w trudnych czasach, o miłości do ludzi i do domu rodzinnego.


Czytaj więcej
Spotkanie autorskie wokół książki Anety Prymaka-Oniszk: Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy
piątek, 18 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Fotorelacja Grzegorza Ignatowicza

O bieżenstwie wciąż wiemy niewiele, pomimo, że w ubiegłym roku obchodziliśmy 100 rocznicę tego wydarzenia. ANETA PRYMAKA ONISZK włożyła chyba największy wkład by przypomnieć nam tamte czasy. Przez kilka lat zbierała materiały, dzięki którym powstała książka BIEŻEŃSTWO 1915 Zapomniani uchodźcy, powstał też blog i profil na fb. W piątek 18 listopada, w Naszej Szkole odbyło się  spotkanie autorskie z Panią Anetą Prymaka Oniszk, w którym wzięli udział nauczyciele i uczniowie klasy trzecich.


Czytaj więcej
Książka Doroteusza Fionika o bieżeństwie
czwartek, 17 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Doroteusz Fionik, etnograf, animator kultury białoruskiej, założyciel Muzeum Małej Ojczyzny
w Studziwodach, zaprezentował we wtorek  (15 listopada) w Naszej Szkole swoją książkę  Bieżeństwo. Droga i powroty 1915-1922, wydaną przez Muzeum w Studziwodach w serii Historia i Kultura Podlaskich Białorusinów.

To efekt wieloletniej pracy Doroteusza Fionika. Od 20 lat pisze on monografie podlaskich wsi, miasteczek, parafii prawosławnych, zawsze uwzględniając w nich czas bieżeństwa (wiele wspólnie ze zmarłym niedawno  o. Grzegorzem Sosną, którego pamięci poświęcona jest książka).
W 1995 roku był pomysłodawcą i współorganizatorem wystawy Bieżeństwo – nieznany exodus 1915-1921 w bielskim Muzeum, jednej z pierwszych (o ile nie pierwszej) publicznej prezentacji tematu bieżeństwa, które do tego czasu żyło jedynie w rodzinnym przekazie.  Zwieńczeniem tej pracy jest solidna (225 stron formatu ciut mniejszego niż A4, kredowy papier), zawierająca bogaty materiał zdjęciowy, książka.
Książka napisana jest w trzech językach, Najwięcej w niej języka podlaskiego (większość rozdziałów), oswajanego w druku przez Doroteusza Fionika od lat. Jest też polski (m.in. podpisy pod zdjęcia i dwa rozdziały) oraz białoruski.

Fotorelacja Łukasza Zinkiewicza


I miejsce Magdy za wykonanie utworu "Mój serdeczny kraj"
wtorek, 8 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

3 listopada 2016 roku  w ZS nr. 1 im. Marszałka Józefa K Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim po raz dziesiąty odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II B Aleksandra Łożecka i Magdalena Malisz.
Aleksandra zdobyła wyróżnienie świetnie wykonując utwór pod tytułem "Śpiewka". Magda wykonała utwór ,,Mój serdeczny kraj " (I miejsce). Uczennice zostały przygotowane przez Panią Joannę Chilkiewicz, która starannie dobrała utwory. Laureaci konkursu gościnnie wystąpią  podczas obchodów związanych z Dniem Niepodległości.


Wieczorek poetycki poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej
niedziela, 6 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

3 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w wieczorku poetyckim „W żółtych płomieniach liści” poświęconym twórczości Agnieszki Osieckiej.
Zdjęcia z uroczystości Łukasz Zinkiewicz


IV edycja akcji społecznej Mamy Niepodległą!
sobota, 5 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Mamy Niepodległą! to flagowa akcja Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku organizowana od 2013 r. Polega ona na radosnym świętowaniu kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę. Co roku zapraszamy Polaków do wysyłania bezpłatnych kartek pocztowych z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

E-kartki można wysyłać na stronie http://mamyniepodlegla.najlepszemedia.pl 
Kogo obdarujecie z okazji Narodowego Święta Niepodległości?


Zaproszenie na Święto Niepodległości Polski
piątek, 4 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Starosta Bielski oraz Przewodniczący Powiatowego Zespołu ds. Obchodu Świąt Państwowych i Rocznic Patriotycznych serdecznie zapraszają na powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2016 r. w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
Do kupienia płytki ze zdjęciami
czwartek, 3 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: VIII Zjazd Absolwentów

Uwaga uczestnicy VIII  Zjazdu Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego  z BJN im. B.Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim!
Są już do kupienia płytki ze zdjęciami  (piątek, sobota) – koszt 5 zł.
Informacja w sekretariacie szkoły.


Wyróżnienie w rankingu IT-SZKOŁA
środa, 2 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Otrzymaliśmy wyróżnienie w ogólnopolskim rankingu IT-SZKOŁA w uznaniu działań na rzecz rozwijania kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w V edycji Programu Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki i NASK.


Duet Percepcja (Magdalena Malisz i Michał Zinowczyk) został laureatem Bardauskaj Vosieni 
sobota, 29 października 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Wspaniale zaprezentował się duet Percepcja (Magdalena Malisz i Michał Zinowczyk) podczas tegorocznej Jesieni Bardów zdobywając w konkursie dwie nagrody: nagrodę publiczności i nagrodę Stowarzyszenia "Koalicja Bielska".

W tym roku do konkursu, który jest najważniejszym elementem Bardauskaj Vosieni zgłosiło się 30 wykonawców. Dlatego wcześniej w Mińsku przeprowadzono eliminacje, których poziom jury oceniło jako bardzo wysoki. Ostatecznie przed bielską publicznością zaprezentowało się 11 wykonawców, w tym dwóch z Podlasia.

Fotorelacja Tomasza Czerniawskiego i Grzegorza Ignatowicza


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >