Gala Wręczenia Stypendiów Artystycznych Marszałka Województwa Podlaskiego - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Gala Wręczenia Stypendiów Artystycznych Marszałka Województwa Podlaskiego
niedziela, 5 lutego 2017 roku

20 stycznia 2017 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się Gala Wręczenia Stypendiów Artystycznych Marszałka Województwa Podlaskiego. Przypominamy, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Malisz Daria kl. III B – muzyka, teatr, literatura, film oraz  Malisz Magdalena kl. II B – muzyka, teatr, literatura, Nika Jurczuk kl. II A - muzyka, taniec, folklor, literatura, film.

Uroczystość była bardzo starannie urozmaicona występami stypendystów. Nika grała razem z zespołem "Żemerwa", Daria recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej "Gawęda o miłości ziemi ojczystej ", a Magda z Michałem wykonali piosenkę w języku białoruskim. Motywem przewodnim Gali był POKÓJ. Jeden ze stypendystów, uczeń szkoły gastronomicznej przygotował papieskie kremówki wszystkim gościom czym wpisał się w motyw przewodni Gali :-) Nasi uczniowie wpisali się do kroniki. Treść wpisu na zdjęciu poniżej.

Na zdjęciu Nika Jurczuk z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jerzym Leszczyńskim i Wicemarszałkiem Maciejem Żywno