Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2016/2017

Cztery dni Karoliny w innym wymiarze...
środa, 21 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

15 września - Dzień Popularyzacji Matematyki, 16-18 września - 6 Kongres Młodych Matematyków Polskich.

Wydarzenia ostatnich dni zorganizowanych przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy współudziale wielu firm, organizacji i uczelni wyższych z całego kraju na długo zapadną w pamięć Karolinie Tkaczuk, uczennicy klasy trzeciej naszego Liceum. Wykłady prowadzone przez czołówkę kadry naukowej z najlepszych uczelni w kraju, możliwość obcowania z najlepszymi z najlepszych młodymi matematykami z całej Polski, niepowtarzalny klimat i atmosfera, ciekawe wycieczki - tego możemy pozazdrościć Karolinie. To wszystko, to nagroda i wyróżnienie za jej ciężką pracę i sukcesy, o których pisaliśmy już wcześniej.

Ireneusz Krasowski

Dodatkowe informacje i szczegóły dotyczące wspomnianych wydarzeń znajdziecie pod adresem: http://6kmmp.mini.pw.edu.pl/
Festiwal ODE
wtorek, 20 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Od 23 września do 1 października 2016 r. w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Hajnówce i Teremiskach odbędzie się kolejna – trzecia edycja Festiwalu Teatralnego „ODE”.

Tradycyjnie już będziemy mogli zobaczyć na nim różne odcienie kultury białoruskiej w teatrze. Dorośli widzowie zmierzą się z trudnymi tematami historycznymi, najmłodsi natomiast – przeniosą się w świat baśni.


Czytaj więcej
Ślubowanie uczniów klas pierwszych, 18.09.2016
wtorek, 20 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fotoreportaż Ewelina Samosiuk

18 września 2016 roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W obecności rodziców i nauczycieli złożyliśmy uroczystą przysięgę. Następnie wysłuchaliśmy wzruszającej przemowy dyrektora, po której nastąpiło wręczenie nam drobnych upominków w postaci dwóch egzemplarzy podręczników “Historia Białorusi” w języku polskim i białoruskim. Od tej chwili oficjalnie już należymy do społeczności uczniowskiej II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim językiem nauczania imienia Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.


Topiło 2016
wtorek, 20 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

16 września 2016 roku klasy pierwsze uczestniczyły w tradycyjnym wyjeździe integracyjnym do Topiła - urzekającego swym malowniczym położeniem cichego zakątka Puszczy Białowieskiej. W tym o to miejscu już od kilku lat pierwsze klasy rywalizują ze sobą w wielu ciekawych i zabawnych konkurencjach. Uczniowie mogą także zapomnieć o czekających ich trudach nauki i poznać się lepiej.

Czytaj więcej
"Byliśmy, jesteśmy, będziemy"
piątek, 16 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: VIII Zjazd Absolwentów


Magdalena Michalewicz 10 zawodniczną w kraju!
środa, 14 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

Miesiąc sierpień to środek wakacji i wydawałoby się, że młodzież szkolna odpoczywa. Aktywnie sportowo jako uczennica pierwszej klasy szkoły średniej, cały lipiec przygotowywałam się do najważniejszej lekkoatletycznej imprezy w bieżącym roku, a mianowicie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski), która odbyła się w dniach  od 4 do 7 sierpnia 2016 r we Wrocławiu. Startowałam  jako zawodniczka KS.Podlasie Białystok.


Czytaj więcej
Spotkanie z rodzicami 18.09.2016
poniedziałek, 12 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Ślubowanie uczniów klas pierwszych, 18.09.2016r., godz. 9.00
Spotkanie z rodzicami uczniów klas trzecich, 18.09.2016r., godz. 11.00.


Niezwykli Goście w Naszej Szkole
sobota, 10 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

9 września w naszej szkole zawitali Niezwykli Goście, którzy spędzili tutaj cały dzień. Byli to misjonarz z Brazylii-Mario Rocha Bonfim oraz Kokob Awetehey.


Czytaj więcej
Co po liceum?
piątek, 9 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fot. Grzegorz Ignatowicz

Fotoreportaż

9 września maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w Białostockim Salonie Maturzystów.


Czytaj więcej
LOKALNA AKADEMIA CISCO - piąta edycja
wtorek, 6 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

LOKALNA AKADEMIA CISCO.
Kurs: IT Essentials - PC Hardware and Software 5.0 - (szkolenie bezpłatne).

W bieżącym roku szkolnym otwieramy ponownie akademię lokalną w programie Cisco Networking Academy. Będziemy prowadzić kursy IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych. Zainteresowani uczniowie będą mógli bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO. Kurs jest prowadzony przy wykorzystaniu technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.


Czytaj więcej
Białostocki Salon Maturzystów 2016
poniedziałek, 5 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Białostocki Salon Maturzystów – to jest Wasz wybór...

Politechnika Białostocka
Wydział Elektryczny, Białystok, ul. Wiejska 45d

8 września, wstęp wolny
godziny otwarcia: 9:00-15:00


„Narodny Albom-20 lat”
niedziela, 4 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Wspaniałe widowisko muzyczne „Narodny Albom-20 lat”  w reżyserii Konrada Smugi  mieli okazję obejrzeć uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły 4 września w białostockiej Operze.


Czytaj więcej
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego2016/2017
piątek, 2 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w obiektywie Eweliny Samoniuk


Czytaj więcej
Rozstania i powroty
czwartek, 1 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fotoreportaż Grzegorza Ignatowicza

Koniec wakacji, nie ma spania do południa śpiochy !!!
68 dni minęło jak wszystko inne i przynajmniej raz każdy z nas powiedział: ,,Nie .. błagam, jeszcze chociaż jeden dzień...”
Nie ma bata. Wracamy, i bardzo dobrze, bo pomimo tego, że dobrze  nam było bez nauki, to nie uwierzę, że nie tęskniliście :-)

1 września w dniu, kiedy imieniny obchodziłby nasz patron Bronisław, po długiej przerwie zadzwonił pierwszy dzwonek. Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 miało miejsce w świeżo odmalowanej sali gimnastycznej. Zamiast wyblakłej zieleni, na ścianach widzimy kolor jakby brzoskwini, bądź jak to określają niektórzy: piasek pustyni. Według mnie najtrafniej barwę oddaje nazwa  pomarańczowy neapolitański jasny nr 04. Taka mała dygresja :-)


Czytaj więcej
Віншаванні ад Пасла Беларусі ў Польшчы Аляксандра Авяр’янава з нагоды новага навучальнага года
czwartek, 1 września 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Віншаванні ад Пасла Беларусі ў Польшчы Аляксандра Авяр'янава з нагоды новага навучальнага года


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >