Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2015/2016

Jest już Informator maturzystów na smartfony!
środa, 20 stycznia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Aplikacja Informator dla Maturzystów 2016 jest jedynym tego typu w Polsce przewodnikiem po wszystkich uczelniach i wszystkich kierunkach studiów. To kompendium wiedzy o zasadach przyjęć na studia, a jednocześnie poradnik zawierający zbiór porad jak dobrze przygotować się do matury oraz raport dotyczący progów punktowych rekrutacji 2015/16.


Czytaj więcej
Playlista Wspólnego kolędowania
poniedziałek, 18 stycznia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Informujemy, że do newsa „Wspólne kolędowanie 2016” została dołączona playlista kolęd wykonanych podczas szkolnej uroczystości. Autorem filmów jest Grzegorz Ignatowicz. Zapraszamy do oglądania i słuchania.


Wspólne kolędowanie 2016
czwartek, 14 stycznia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości


14 stycznia w naszej szkole odbyło się Wspólne Kolędowanie.


Czytaj więcej
XVIII Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych
czwartek, 14 stycznia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny okazała się najlepsza w powiecie bielskim w prestiżowym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2016. Ranking wskazuje szkoły, które dają nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowują i kształtują postawę życiową młodego człowieka.

Nasze Liceum w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęło:

    1. miejsce w powiecie bielskim
    14. miejsce w woj. podlaskim
    w Podrankingu Szkół Olimpijskich II LO z BJN zajęło 5. miejsce na Podlasiu i 45. miejsce w Polsce.

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim zdobyło "Brązową Tarczę" - znak najwyższej jakości szkoły.


Wyniki eliminacji szkolnych XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości
poniedziałek, 11 stycznia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

11 stycznia Komitet Okręgowy SGH w Warszawie ogłosił wyniki eliminacji szkolnych XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Miło nam poinformować, że Dominika Nowicka, kl. II D i Grzegorz Ignatowicz kl. II A zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów! Opiekunowie: mgr  Eugenia Kruk, mgr Sławomir Niedźwiecki


Czytaj więcej
Wigilia klasowa 2015
sobota, 26 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Boże Narodzenie to magiczny, szczególny dla wszystkich czas. Cała nasza szkolna rodzina zebrała się, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. Przybyli nawet absolwenci szkoły (na zdjęciu)!

Fotoreportaż Grzegorza Ignatowicza


Czytaj więcej
22 grudnia - początek astronomicznej zimy 2015/2016.
wtorek, 22 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Zdjęcie archiwalne.

We wtorek, 22 grudnia 2015 r. rozpoczęła się astronomiczna zima. Teoretycznie, bo rano nad Bielskim przeszła ulewa z piorunami i gradem.


Czytaj więcej
Szkolny kanał YouTube.
poniedziałek, 21 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Od kilku dni na naszym szkolnym kanale YouTube możemy oglądać dwa filmy Grzegorza Ignatowicza. Zapraszamy do oglądania.

Wykonanie utworu Anny German "Tańczące Eurydyki" przez Magdalenę Malisz podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania
im. Bronisława Taraszkiewicza.


Czytaj więcej
Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Mediach
niedziela, 20 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

18 grudnia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Mediach. Olimpiada organizowana jest przez Instytut Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego wraz z 15 innymi uczelniami na terenie całego kraju kształcącymi w zakresie dziennikarstwa, komunikacji społecznej i kulturoznawstwa.


Czytaj więcej
XLVII Olimpiada Języka Rosyjskiego.
poniedziałek, 14 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W naszej szkole dnia 1 grudnia 2015r. odbyły się eliminacje szkolne XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Komisja szkolna po sprawdzeniu testów zgłosiła uczestników, którzy uzyskali 80-111 p. do eliminacji okręgowych. Podlaski komitet Okręgowy spośród najlepszych uczestników eliminacji szkolnych  wyłonił uczestników zawodów II stopnia.


Czytaj więcej
Klasy I b i I d spotkały się z Wójtem Gminy Bielsk Podlaski p. Raisą Rajecką
piątek, 11 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

11 grudnia klasy Ib i Id na lekcjach wiedzy o społeczeństwie poświęconych samorządowi terytorialnemu spotkały się z Wójtem Gminy Bielsk Podlaski p. Raisą Rajecką. Pani Wójt, która jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim przedstawiła młodzieży strukturę i zadania Urzędu Gminy, wskazała główne projekty inwestycyjne gminy i w ciekawy sposób opowiadała o codziennej pracy w administracji samorządowej.


Czytaj więcej
MISTRZOSTWA SZKOŁY W SIATKÓWCE O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY
piątek, 11 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

7.12.2015 zakończyły się rozgrywki przeprowadzane w ramach  Mistrzostw Szkoły w Siatkówce o Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej cieszył się olbrzymią popularnością, udział wzięły reprezentacje prawie wszystkich klas. Awansowały drużyny: I AC, II D, III D. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy Puchar Dyrektora Szkoły. Mecze finałowe rozegrano systemem "każdy z każdym".


Czytaj więcej
Nasi uczniowie nagrodzeni podczas uroczystości podsumowania roku sportowego w Bielsku Podlaskim
czwartek, 10 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fot. Archiwum www.ibielsk.pl

7 grudnia 2015 roku w Bielsku Podlaskim odbyło się podsumowanie roku sportowego, na którym nagrodzeni oraz wyróżnieni zostali najlepsi w swoich dyscyplinach – pływacy, lekkoatleci oraz zawodnicy lokalnych klubów.


Czytaj więcej
Zebranie rodziców uczniów klas trzecich - 9 grudnia, godz. 17
poniedziałek, 7 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Uprzejmie informujemy, że zebranie rodziców uczniów klas trzecich odbędzie się 9 grudnia (środa) o godzinie 17.00.


Eliminacje centralne Olimpiady "Tradycje powstań narodowowyzwoleńczych na Podlasiu 1794 - 1945”.
niedziela, 6 grudnia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

4 grudnia obyły się eliminacje centralne Olimpiady "Tradycje powstań narodowowyzwoleńczych na Podlasiu 1794 - 1945”. Celem Olimpiady jest upowszechnienie wiedzy o przyczynach, okolicznościach, przebiegu i znaczeniu powstań narodowowyzwoleńczych na Podlasiu (od powstania kościuszkowskiego po akcję „Burza”) oraz upamiętnienie tych zrywów niepodległościowych w świadomości młodego pokolenia mieszkańców naszego regionu. Olimpiada służy odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień uczniów, pobudza twórcze myślenie, uczy stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, przygotowuje uczniów do studiów wyższych, a także do gotowości spełnienia obywatelskich obowiązków wobec państwa. 


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >