Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Mediach - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Mediach
niedziela, 20 grudnia 2015 roku

18 grudnia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Mediach. Olimpiada organizowana jest przez Instytut Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego wraz z 15 innymi uczelniami na terenie całego kraju kształcącymi w zakresie dziennikarstwa, komunikacji społecznej i kulturoznawstwa.

Celem Olimpiady jest promocja wiedzy o środkach przekazu oraz docenienie młodych pasjonatów dziennikarstwa, komunikacji społecznej i nowych mediów. Adresatem konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Aby dostać się na etap okręgowy trzeba było napisać pracę na jeden z poniższych tematów:

•     Dziennikarz w służbie lokalnej społeczności.
  •     Dziennikarz – odpowiedzialność za słowo.
  •     Media w 2020 r.
  •     Moja przyszła praca w mediach.
  •     Komunikacja w erze cyfrowej.

Naszą szkolę reprezentowały trzy uczennice:

• Dominika Nowicka kl. IId
  • Adriana Siebiesiewicz kl. IIIc
  • Marta Zinkiewicz kl. IIId

Ich prace zostały wysoko ocenione przez Jury.
Etap okręgowy polegał na zmierzeniu się z testem, zawierającym 35 pytań z zakresu tematycznego Olimpiady.Po ogłoszeniu wyników okazało się,że wśród osób, które będą reprezentować Podlasie na etapie centralnym jest uczennica klasy IIIc Adriana Magdalena Siebiesiewicz. Zajęła ona IV miejsce, a nagrodą uzyskaną już na tym etapie jest dwumiesięczny staż w wybranej gazecie. Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie centralnym. Opiekunem uczennic był mgr Włodzimierz Wawulski.