Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2015/2016

Licealiada Województwa Podlaskiego w lidze lekkoatletycznej, Białystok 7.05.2016
czwartek, 12 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

We wrześniu ubiegłego roku do finału licealiady dostała się zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców. 7 maja 2016 r. (sobota) w Białymstoku na stadionie BOSIR  w finale wystartowały obie reprezentacje.


Czytaj więcej
Termin składania kwestionariuszy do II LO z BJN
piątek, 6 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

UWAGA ABSOLWENCI GIMNAZJÓW!

TERMIN SKŁADANIA KWESTIONARIUSZY DO II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z BIAŁORUSKIM JĘZYKIEM NAUCZANIA IM. BRONISŁAWA TARASZKIEWICZA UPŁYWA 24 CZERWCA 2016 O GODZ. 15.00.

Składanie świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego 24 – 28 czerwca 2016 r. do godz. 12.00. Potwierdzenie woli podjęcia nauki w Liceum poprzez złożenie oryginałów świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu (jeżeli nie zostały złożone wcześniej) do 14 lipca 2016r. Zapraszamy do naszej szkoły.


Matura 2016 - język polski poziom podstawowy.
środa, 4 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Matura 2016. Język polski - Były "Dziady", "Lalka" i wiersz Zbigniewa Herberta.


Czytaj więcej
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2016
niedziela, 1 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Czytaj więcej
Fotoreportaż Grzegorza Ignatowicza z uroczystego zakończenie roku szkolnego w klasach trzecich.
niedziela, 1 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Fotoreportaż Grzegorza Ignatowicza


Przemówienie Dominiki Nowickiej wygłoszone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w klasach trzecich.
sobota, 30 kwietnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

„Podobno dzieciństwo i dorosłość powinny się opierać na tym samym… …na  wolności wyborów i ponoszeniu ich konsekwencji… …czym więc dzieciństwo różni się od dorosłości?... … w dzieciństwie to rodzice wskazują alternatywy… … w dorosłym życiu zaś, tworzymy je sobie sami…”


Czytaj więcej
Przemówienie Kasi Chmur wygłoszone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w klasach trzecich.
piątek, 29 kwietnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Szanowny Dyrektorze, drodzy nauczyciele, koleżanki i koledzy!

W ciągu trzech lat wspólnie przeżyliśmy uroczyste ślubowanie w klasie pierwszej, pierwsze próbne matury w klasie drugiej, wszystkie szkolne imprezy oraz codzienne lekcje. Wspólnie także świętowaliśmy Studniówkę. A wszystko po to, by dotrzeć do dnia dzisiejszego – dnia, w którym otrzymamy świadectwo ukończenia liceum.

Ta uroczystość jest wyjątkowa. Zwykle zakończenie roku szkolnego kojarzy się z radością, że za chwilę rozpoczną się wakacje. W klasach trzecich, niestety, jest inaczej. Przed nami „widmo” zbliżającego się egzaminu dojrzałości. Lecz jak po każdym deszczu wychodzi słońce, tak pozwólmy dzisiejszemu dniu stać się początkiem szczęśliwego jutra.


Czytaj więcej
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach trzecich.
piątek, 29 kwietnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odegraniem hymnu narodowego. Pan dyrektor Andrzej Stepaniuk dokonał podsumowania osiągnięć absolwentów w ciągu trzyletniego okresu nauki w liceum. Wraz z wychowawcami dokonał wręczenia nagród i wyróżnień uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w szkole oraz brali czynny udział w pracy różnych organizacji szkolnych i pozaszkolnych.


Czytaj więcej
Dzień Przedsiębiorczości w Siłowni "Kuźnia".
piątek, 29 kwietnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Miejscem, które wybraliśmy na Dzień Przedsiębiorczości była siłownia "Kuźnia". Nasze praktyki rozpoczęły się o godzinie 9.00. Na początku nasz opiekun krótko opowiedział czym będziemy się zajmować. Pracowaliśmy tam jako pomocnicy trenera.


Czytaj więcej
Białoruskie życzenia Wielkanocne 2016
czwartek, 28 kwietnia 2016 roku
Dodał: Hubert Sokołowski
Kategoria: Uroczystości


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 >