Wigilia klasowa 2015 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wigilia klasowa 2015
sobota, 26 grudnia 2015 roku
Kategoria: Uroczystości

Boże Narodzenie to magiczny, szczególny dla wszystkich czas. Cała nasza szkolna rodzina zebrała się, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. Przybyli nawet absolwenci szkoły (na zdjęciu)!

Fotoreportaż Grzegorza Ignatowicza

22 grudnia uczniowie naszej szkoły zorganizowali klasowe wigilie. Była prosfora, życzenia, choinka i pięknie przystrojone sale. Uczniowie przygotowali tradycyjne, wigilijne potrawy. Sami (lub z małą pomocą rodziców i dziadków), zrobili sałatki, upiekli ciasta. Każdy przygotował jakieś danie. Była kutia, ryba po grecku, śledziki pod różną postacią, pierogi z kapustą i grzybami, szuba, a nawet barszcz z uszkami. Kolędy śpiewano w językach polskim, białoruskim, ukraińskim i angielskim. Na tablicy interaktywnej grały kolędy i piosenki świąteczne. Była moc ciepłych życzeń ze strony uczniów, nauczycieli i Pana Dyrektora. Wierzymy, że spełnią się wszystkie!

Sławomir Niedźwiecki

Fot. Walery Skrundz