Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2015/2016

Uczniowie i nauczyciele II LO z BJN w Europarlamencie
piątek, 20 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Uczniowie i nauczyciele II LO z BJN w Europarlamencie - fotoreportaż Jarosława Iwaniuka.

Wiosną 2015 roku wzięliśmy udział w konkursie EuroscolaPL2015 organizowanym przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce.  Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu filmu na jeden z zaproponowanych tematów. My wybraliśmy temat „Unia Europejska w Twojej miejscowości, regionie, życiu”.
Nagrodami w konkursie Euroscola PL 2015 były dofinansowane wyjazdy w roku szkolnym 2015/2016 do Strasburga na spotkania Euroscoli w siedzibie Parlamentu Europejskiego.
Udało się! 10 czerwca 2015 roku otrzymaliśmy wiadomość, że decyzją komisji złożonej z pracowników Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce nasza szkoła znalazła się w gronie  zwycięzców konkursu.

Fotorelacja Grzegorz Ignatowicza


Czytaj więcej
Spotkanie z poezją i prozą religijną o tematyce paschalnej.
czwartek, 19 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniu 14.05.2016r odbyła się X edycja konkursu recytatorskiego "Spotkanie z poezją i prozą religijną o tematyce paschalnej". Naszą szkołę reprezentowała uczennica Ib Wiktoria Hornowska, a jej opiekunem była Alicja Kobus. Wiktoria zajęła I miejsce. Gratulacje !!!


Urszula Śliwko została laureatką II miejsca XVII Podlaskich Mistrzostw w Ortografii!
środa, 18 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fot. Justyna Paszko

21 marca - Dzień Wagarowicza!
Jednak uczennica klasy II D, Urszula Śliwko, nie udała się na wagary, lecz wzięła udział w XVII Podlaskich Mistrzostwach w Ortografii, które odbyły się w V Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.
Uczestnicy zmagali się z dyktandem o tematyce historycznej. Głównym motywem był chrzest Polski, który odbył się 1050 lat temu. Uczniowie pisali o zorzy, która "bezszelestnie wychynęła nad Górą Lecha", o ponadpięćdziesięcioletnich dworzanach oraz o książęcych rzemieślnikach - płatnerzach, garbarzach, bednarzach i łyżkarzach.
Wyniki ogłoszono 21.04.2016 r. Są znakomite!
Urszula została laureatką II miejsca XVII Podlaskich Mistrzostw w Ortografii!
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego
wtorek, 17 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

17 maja rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z dnia 27 marca 2006 r.  został ustanowiony Światowym Dniem Społeczeństwa Informacyjnego.

Tegoroczne Dni Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI) będą obchodzone pod hasłem „Przedsiębiorczość w ICT na rzecz zmian społecznych”. Wyeksponowane zostaną  innowacyjne obszary rozwoju ICT. Podobnie jak w latach ubiegłych, wydarzenia składające się na tegoroczne obchody ŚDSI mają na celu promocję idei społeczeństwa informacyjnego. Przewidziano publiczne debaty, seminaria, konferencje oraz imprezy popularyzacyjno-edukacyjne czy konkursy. W większości będą to spotkania otwarte.


Czytaj więcej
XLII Olimpiada Geograficzna.
poniedziałek, 16 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniach 21-24 kwiecień 2016 w Chorzowie odbyła się XLII Olimpiada Geograficzna. W zawodach finałowych wystartowało 113 uczestników (100 chłopców i 13 dziewcząt), wśród nich Urszula Śliwko, uczennica klasy II d z naszej szkoły, którą przygotowywała do startu nauczycielka geografii mgr Eugenia Kruk.


Czytaj więcej
Muzeum w Bielsku Podlaskim zaprasza na "Noc Muzeów".
sobota, 14 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów pochylimy się nad technicznymi aspektami naszego życia. Technika kojarzy się nam przede wszystkim ze zbiorem przyrządów, urządzeń, które każdego dnia ułatwiają nam życie. Tymczasem technika to również umiejętności pozwalające odnaleźć się w otaczającej nas rzeczywistości. Innymi słowy technika to sztuka tworzenia, kunszt, umiejętność. Technika przydaje się we wszystkich dziedzinach życia. Bez niej nie ma nauki, sztuki, ani sportu. Perfekcyjne opanowanie techniki często zapewnia sukces w danej dziedzinie, a brak techniki przyczynia się do klęski. A antyki? Cóż, one przypominają nam, jak rozwijała się myśl techniczna na przestrzeni dziejów.


Czytaj więcej
Nasi uczniowie w Europarlamencie
sobota, 14 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Fot. Jarosław Iwaniuk


Czytaj więcej
Zawody finałowe XLII Olimpiady Geograficznej
czwartek, 12 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Zawody finałowe XLII Olimpiady Geograficznej odbyły się w dniach 21-24 kwietnia 2016 w Chorzowie. Z przyjemnością informujemy, że Tytuł Finalisty XLII Olimpiady Geograficznej uzyskała Ula Śliwko, kl. II D. Gratulujemy! Opiekun mgr Eugenia Kruk


Program stypendiów pomostowych 2016/2017 dla maturzystów
czwartek, 12 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Maturzysto! Jeżeli jesteś zdolny, ambitny, chcesz podjąć naukę na dziennych studiach magisterskich i pochodzisz z rodziny byłego pracownika ppgr, powinieneś to przeczytać!


Czytaj więcej
Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS, Białystok 10.05.2016
czwartek, 12 maja 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS odbyła się 10.05.2016r. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 >