Klasy I b i I d spotkały się z Wójtem Gminy Bielsk Podlaski p. Raisą Rajecką - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Klasy I b i I d spotkały się z Wójtem Gminy Bielsk Podlaski p. Raisą Rajecką
piątek, 11 grudnia 2015 roku
Kategoria: Pozostałe

11 grudnia klasy Ib i Id na lekcjach wiedzy o społeczeństwie poświęconych samorządowi terytorialnemu spotkały się z Wójtem Gminy Bielsk Podlaski p. Raisą Rajecką. Pani Wójt, która jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim przedstawiła młodzieży strukturę i zadania Urzędu Gminy, wskazała główne projekty inwestycyjne gminy i w ciekawy sposób opowiadała o codziennej pracy w administracji samorządowej.

Uczniowie przygotowali liczne pytania dotyczące pracy zawodowej Pani Wójt, interesowała ich również kwestia wpływu życia zawodowego na życie osobiste p. Raisy Rajeckiej. Pytano o drogi, wiatraki, sport, chodniki... .
Uczniowie otrzymali od Pani Wójt pakiet informacyjny o gminie /z niespodzianką/. Pani Wójt apelowała do dziewcząt o aktywność społeczną, wyraziła również zdanie, że na tej sali jest być może dziewczyna czy chłopak, którzy za kilkanaście lat będą jej następcami.Spotkanie było ciekawą lekcją o samorządzie terytorialnym.

Włodzimierz Wawulski

Fot. Diana Klimczuk