„Akcja naszych stypendystów! Najzdolniejsi uczniowie polskich szkół śpieszą z pomocą swoim kolegom. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

czwartek, 30 kwietnia 2020 roku
Kategoria: Komunikaty

„Akcja naszych stypendystów! Najzdolniejsi uczniowie polskich szkół śpieszą z pomocą swoim kolegom. Z ich inicjatywy ruszamy z ofertą bezpłatnych korepetycji z różnych dziedzin wiedzy. Na naszej stronie FUNDUSZ.ORG pojawiła się zakładka „ZDOLNI DO POMOCY”. Można pod nią znaleźć krótkie notki o gotowych do pomocy stypendystach i absolwentach Funduszu. To uczniowie i studenci w różnym wieku ze wszystkich stron Polski. Interesują się różnymi dziedzinami i wiedzą na ich temat naprawdę dużo. Są też chętni do dzielenia się tą wiedzą, a przy okazji zarażają swoją pasją i entuzjazmem.

W zakładce można znaleźć osobę oferującą pomoc z potrzebnego zakresu wiedzy i poziomu nauczania. Są tam podane dane kontaktowe do poszczególnych korepetytorów, których można sobie po prostu wybrać. Nad jakością przekazywanej wiedzy czuwają tutorzy, absolwenci programu, studenci i naukowcy, którzy w razie potrzeby konsultują trudniejsze zagadnienia.
Bardzo prosimy o udostępnienie informacji o tej formie pomocy – darmowej i bardzo prostej w użyciu – korzystanie zakładki nie wymaga logowania ani posiadania dobrego sprzętu komputerowego. Chcemy, żeby jak najwięcej zagubionych w e-nauczaniu uczniów i ich rodziców, mogło z tej inicjatywy skorzystać.
Chcemy też podkreślić, że inicjatywa pomocy wyszła od naszych stypendystów i absolwentów. My tylko trochę pomogliśmy w jej realizacji. Ogromnie nas to cieszy, bo oznacza, że najważniejsza dla nas od lat zasada – dzielenia się wiedzą i doświadczeniami bezinteresownie i z dobre woli – działa! Wiedzieliśmy to od zawsze, bo od zawsze wszyscy prowadzący zajęcia dla zdolnej młodzieży robią to jako wolontariusze. ”
tu link