Turniej gry planszowej „Czas na start-up!”, Białystok – 12.11.2019r. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Turniej gry planszowej „Czas na start-up!”, Białystok – 12.11.2019r.
wtorek, 12 listopada 2019 roku

Reprezentacja II LO z BJN, fot. Michał Popławski

12 listopada w hotelu Santana w Białymstoku odbył się Turniej gry planszowej „Czas na strat-up!”. Podczas wydarzenia wystąpiła przedstawicielka Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, która przedstawiła cele i założenia akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich Przedsiębiorczość III”. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielem start-upu: Psyllosoft Sp. z o.o na temat: „Droga od pomysłu do prowadzenia start-upu” oraz „Rola modeli biznesowych w rozpoczęciu działalności”.

Turniej gry planszowej „Czas na strat-up!” był wydarzeniem w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”. W turnieju mogli wziąć udział uczniowie szkół, które przystąpiły do projektu. Każda placówka mogła zgłosić dwa pięcioosobowe zespoły uczniów (czterech członków drużyny oraz jedną osobę rezerwową).

W Turnieju wzięło udział 160 zawodników z 40 szkół woj. podlaskiego.

Naszą szkołę reprezentowali:

• Aleksandra Breczko – kl. I AC
  • Roksana Kalinowska – kl. I BD
  • Natalia Szkoda – kl. I AC
  • Małgorzata Zajdel – kl. I BD
  • Kinga Pac – kl. I BD
  • Aleksandra Rogoza – kl. II A
  • Krzysztof Kordiukiewicz – kl. II A
  • Michał Kunicki – kl. II A
  • Mariusz Ostaszewski – kl. II A
  • Michał Popławski – kl. II A

Obyły się dwie rundy rozgrywki 2x45 min. W I rundzie wszyscy nasi uczniowie wygrali swoje partie. II runda również była udana w wykonaniu naszych uczniów, ale uzyskana liczba punktów nie wystarczyła, żeby wygrać. I miejsce w turnieju zdobyło I Społeczne LO w Białystoku.

Udział  w rozgrywkach był świetną zabawą, dał możliwość zdobywania umiejętności pracy w zespole, treningu logicznego myślenia oraz zdolności analitycznych. Uczniowie naszej szkoły rozgryźli sposób na najlepszy start-up. Wiedzą, że zarówno marketing jak i dystrybucja to ważne elementy biznesu.

W ramach projektu 3 000 egzemplarzy gry jest w szkołach w Polsce Wschodniej (województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie). Z grą zapoznało się ponad 13 tys. uczniów, których szkoły zgłosiły się do udziału w akcji.

Więcej artykułów o realizacji projektu w naszej szkole:

Nauczycielm odpowiedzialnym w projekcie i opiekunem uczniów jest Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki