Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty - Rok szkolny 2021/2022
Komunikaty


MAM MARZENIE
czwartek, 1 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

MAM MARZENIE

Autor tekstu i grafiki: Krystian Ostrowski

Mam marzenie, że pewnego dnia w tym kraju wszyscy mali ludzie zwani uczniami wstaną rano i z radością oraz uśmiechem na twarzy pójdą do szkoły. Bez konieczności wagarów, bez bólu brzucha i serca, bez niechęci i smutku, po prostu pójdą, aby zdobywać wiedzę o tym fascynującym świecie, i zachwycać się literaturą i przekazywanymi przez nią wartościami, czy matematyką, bez której nie mogłyby istnieć żadne współczesne wynalazki. Że będą pragnąć poznawać mechanizmy działania największego cudu, jakim jest ciało człowieka i eksplorować najdalsze zakamarki ludzkiego umysłu na biologii, wykonywać zadziwiające eksperymenty na chemii, rozumieć codzienne zjawiska dzięki fizyce, z bijącym szybciej sercem odgrywać i rozumieć bitwy i decydujące wydarzenia na historii, podróżować z otwartymi ustami po końcach świata na geografii. Że będą głodni wiedzy, a wieczorem zadowoleni i szczęśliwi położą się spać bez strachu przed kolejnym dniem, bo zamiast sprawdzianów, kartkówek i odpytywania będą czekać na nich nauczyciele-przyjaciele pragnący ich prawdziwego rozwoju i szczęścia, a ich sny pełne będą ekscytujących przygód zamiast koszmarów szkolnych.


Czytaj więcej
Edukacja jest najważniejsza
czwartek, 1 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

ZNP ogłasza pogotowie protestacyjne. Nauczyciele związkowcy wywieszą flagi na szkołach i będą prowadzić dla rodziców i opinii publicznej kampanię informacyjną na temat rzeczywistych problemów w polskiej oświacie. Edukacja jest najważniejsza. A troska o uczniów i uczennice, to coś, co łączy rodziców i nauczycieli.


83. Rocznica wybuchu II wojny światowej
czwartek, 1 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

1 września obchodzimy 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Najkrwawszy konflikt w historii ludzkości na zawsze zmienił oblicze świata, a co ważniejsze Polski.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 1.09.2022, godz.9.00
piątek, 26 sierpnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Jak to? To naprawdę już koniec wakacji?

Jesteście gotowi na powrót do szkoły? My nie możemy się doczekać ;-) Bardzo Was wszystkich pozdrawiamy i czekamy na pierwszy dzwonek, żeby znowu się zobaczyć.

Zapraszamy 1.09.2022r. (czwartek) godz. 9.00


Wykaz podręczników do klas drugich, trzecich i czwartych II LO
czwartek, 11 sierpnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Wykaz podręczników do klas drugich, trzecich i czwartych II LO z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

PODRĘCZNIKI - KLASA DRUGA
PODRĘCZNIKI - KLASA TRZECIA
PODRĘCZNIKI - KLASA CZWARTA

VII Noworoczny Bieg Tura
poniedziałek, 8 sierpnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zapraszamy :-)

Zapisy i regulamin


102. Rocznica "Cudu nad Wisłą"
poniedziałek, 8 sierpnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Lista przyjętych do II LOzBJN na dzień 1 sierpnia 2022 roku
poniedziałek, 1 sierpnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Lista osób przyjętych do II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim na dzień 1 sierpnia 2022 roku.

Szanowni kandydaci!

Informujemy, iż nadal istnieje możliwość podjęcia nauki w II Liceum Ogólnokształcącym z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Osoby zainteresowane powinny w sekretariacie II LO z BJN złożyć oryginały dokumentów rekrutacyjnych.


Wakacje na półmetku
niedziela, 31 lipca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Kwiaty lata, fot. Sławomir Niedźwiecki

Wakacje na półmetku. Mamy nadzieję, że zdążyliście się już zregenerować?

Dobiega końca rekrutacja do naszego liceum. W poniedziałek, 1 sierpnia opublikujemy listę przyjętych. Informujemy, iż nadal istnieje możliwość podjęcia nauki w II Liceum Ogólnokształcącym z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Osoby zainteresowane powinny w sekretariacie II LO z BJN złożyć oryginały dokumentów rekrutacyjnych. Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. Póki co życzymy miłych wakacyjnych wędrówek, udanych koncertów, kąpieli, zwiedzania, leniuchowania, etc.


Lista przyjętych do II LO z BJN na dzień 21.07.2022
czwartek, 21 lipca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Lista osób przyjętych do II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim na dzień 21 lipca 2022 roku

Warunkiem przyjęcia do II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim  jest dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty do 29 lipca 2022 r. do godziny 15:00.


Marcin Panasiuk złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu stylem dowolnym na 100 metrów
niedziela, 17 lipca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Marcin Panasiuk, uczeń klasy IIa wywalczył złoty medal w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu stylem dowolnym na 100 metrów. Tak więc, Marcin ma srebro na 50 m stylem dowolnym, złoto na 100 m stylem dowolnym oraz dwa czwarte miejsca w Polsce (na 50 motylem i 200 dowolnym). Serdecznie gratulujemy Marcinowi, Trenerom i Rodzicom!


Druga edycja Festiwalu Przebudzonych "Tutaka"
poniedziałek, 11 lipca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

15 i 16 lipca 2022 w uroczysku Boryk koło Gródka odbędzie się druga edycja Festiwalu Przebudzonych "Tutaka".

Ile jest z nieistniejącego już festiwalu Basowiszcza w nowym Festiwalu Przebudzonych "Tutaka" - również w tym samym miejscu - na polanie Boryk w Gródku? W jakim stopniu nośnikiem spraw społeczno-politycznych, kultury, historii Białorusinów w Polsce i w Białorusi jest nadal muzyka rockowa, a w jakim inne gatunki muzyczne i dziedziny kultury? Jacy artyści wystąpią na tegorocznej edycji "Tutaki"?


Czytaj więcej
79. rocznica zbrodni w Lesie Pilickim
sobota, 9 lipca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Wykaz podręczników do klas pierwszych II LO
poniedziałek, 27 czerwca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Wykaz podręczników do klas pierwszych II LO z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

  • Klasa A rozszerzenia: matematyka, fizyka, informatyka
  • Klasa B rozszerzenia: biologia, chemia, język angielski
  • Klasa C rozszerzenia: język polski, historia, język angielski
  1. Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty: 24.06. – 13.07.2022r. do godz. 15.00
  2. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych 21.07.2022r. godz. 10.00
  3. Potwierdzenie woli przyjęcia do II LO z BJN poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty 21.07.2022r. – 29.07.2022r. godz. 15.00
  4. Podanie do publicznej wiadomości(tablice informacyjne w szkole, strona www.lozbjn.edu.pl) listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych 1.08.2022r 

Dzień Ojca - 23 czerwca
czwartek, 23 czerwca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

"Perfect father" Photo Rudi Herzog, 1966

Wszystkim Tatom życzymy wytrwałości i wspólnych pasji z dziećmi.

Jaki jest Twój tata?

Otwarty i towarzyski czy raczej cichy i zamknięty? Często mówi o swoich emocjach czy może trzeba je z niego wydobywać? Przytula Cię i wyraża swoją miłość czy raczej jest z Ciebie dumny “po cichu”? Każdy tata jest inny, ale tym, co łączy ich wszystkich, jest miłość do swojego dziecka.

Zapytaj, jakie emocje u niego dominują, co zrobiłby dziś inaczej, gdyby mógł, i w jaki sposób poznał miłość swojego życia.

Jak wyglądało jego dzieciństwo?

Czy jest ktoś, kogo naprawdę podziwia Twój Tata? Kim była jego pierwsza miłość?

Czy w młodości często chodził na wagary?

Pytania pochodzą z książki „Tato, opowiedz mi o sobie” Historia Twojego taty w pytaniach i odpowiedziach.

https://ksiazkipelnemilosci.pl/


Купалле
środa, 22 czerwca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

"Купальскі дзядок" - Валерый Славук

У дзень летняга сонцастаяння, у Беларусі святкуюць Купалле. Купалле — язычніцкае свята ў гонар летняга сонцастаяння.


Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego - 24 czerwca godz. 9.00
środa, 22 czerwca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2022, godz. 9.00


Kurs e-learningowy z zakresu prewencji terrorystycznej
wtorek, 21 czerwca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

fot. Sławomir  Niedźwiecki

Informujemy, że Natalia Michnowska i Tatiana Ciesnowska – uczennice kl. II b zostały pierwszymi absolwentami kursu z zakresu prewencji terrorystycznej Gratulujemy!


Czytaj więcej
Niebieska kropka
wtorek, 14 czerwca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się dzięki mieszkańcom Bielska Podlaskiego. To oni zadecydowali o wsparciu w Budżecie Obywatelskim. Dziękujemy! Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

PROGRAM FESTIWALU 1 - 3 LIPCA 2022


Czytaj więcej
„By czas nie zaćmił i niepamięć”.
niedziela, 12 czerwca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
W końcu maja 2022 roku odbyło się uroczyste podsumowanie X, jubileuszowej edycji, Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.
Celem Konkursu jest głębsze zainteresowanie uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych w województwie podlaskim trzema tragicznymi, połączonymi ze sobą wydarzeniami z najnowszej historii Polski – Zbrodnią Katyńską, Katastrofą Smoleńską i Obławą Augustowską. Fundamentem wolnej i niepodległej Rzeczypospolitej powinna być prawda o tych wydarzeniach. Poszukiwaniu tej prawdy służy Konkurs „By czas nie zaćmił i niepamięć”…
Miło nam poinformować, że wyróżnienie otrzymała uczennica klasy Ic Aniela Wojciechowska. Aniela napisała wiersz poświęcony jednej z ofiar Obławy Augustowskiej.

Czytaj więcej
18. konkurs foto "Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa" 2022
niedziela, 12 czerwca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zgłoś się do 18. ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa”
Tematem konkursu jest PODLASIE, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy- zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.


Czytaj więcej
Valeria na gruzach swojej szkoły w Charkowie w Ukrainie
czwartek, 9 czerwca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

16-letnia Valeria na gruzach swojej szkoły w Charkowie w Ukrainie. Sukienka, którą ma na sobie nastolatka, miała być jej balową kreacją na zakończenie szkoły. Fot: Anna Episheva

8 VI - Dzień Informatyka
środa, 8 czerwca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

8 czerwca obchodzony jest Dzień Informatyka, święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności wobec informatyków. Ta branża ma przed sobą ogromne perspektywy.  Według analiz World Economic Forum zawody informatyczne nadal będą zyskiwały na popularności. Szacuje się, że tylko w ciągu najbliższych dwóch lat dzięki rozwojowi nowych technologii na rynku pojawi się 133 mln nowych miejsc pracy w zawodach m.in. programistów czy analityków danych. Z kolei Ministerstwo Cyfryzacji szacuje, że do 2025 roku w Polsce powstanie co najmniej 200 tys. stanowisk skupionych wokół rozwiązań z branży IT.

Informujemy, że w  naszym liceum prowadzimy klasę z rozszerzonym programem nauczania informatyki, matematyki i fizyki, a od nowego roku szkolnego polecamy nowy profil biznes i cyberbezpieczeństwo.


Czytaj więcej
Chciałbyś być antyterrorystą?
środa, 1 czerwca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Chciałbyś  być antyterrorystą? A może jesteś zainteresowany pracą w służbach mundurowych?

Informujemy, że w naszym Liceum istnieje możliwość ukończenia kursu e-learningowego z zakresu prewencji terrorystycznej. Kurs przygotowany jest w oparciu o wiedzę ekspercką funkcjonariuszy CPT ABW oraz wymianę informacji z partnerskimi służbami specjalnymi.

Celem kursu jest podniesienie świadomości antyterrorystycznej.

Zgłoszenia: Sławomir Niedźwiecki


Grzegorz Kobus brązowym medalistą Mistrzostw Europy IFA w armwrestlingu
poniedziałek, 30 maja 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 28-29.05.2022 odbyły się "Mistrzostwa Europy IFA w armwrestlingu Rumia 2022".
Nasz uczeń, Grzegorz Kobus, zdobył brązowy medal w kategorii juniorówGratulujemy!


DOŁĄCZ DO NAS :-)
niedziela, 22 maja 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


78. Rocznica Powstania Warszawskiego
poniedziałek, 1 sierpnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

We wtorek, 1 sierpnia 1944 roku, o godz. 17.00 (określonej kryptonimem „W”, jak Wolność), wybuchło Powstanie Warszawskie.
Było to jedno z najważniejszych, a zarazem najbardziej dramatycznych wydarzeń zapisanych na kartach historii tego miasta. Planowane na kilka dni, trwało ponad 2 miesiące. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.
Co roku, dokładnie o 17:00, pierwszego dnia sierpnia zatrzymujemy się na 1 minutę, by oddać cześć bohaterom Powstania Warszawskiego.

Wydanie świadectw maturalnych odbędzie się 5 lipca 2022 r. o godz.9:00.
poniedziałek, 27 czerwca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Informujemy, że wydanie świadectw maturalnych odbędzie się 5 lipca 2022 r. o godz.9:00.


Street View ma już 15 lat! Google świętuje – oto nowości i niespodzianki
sobota, 28 maja 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Google

Google Street View obchodzi właśnie okrągłe 15 urodziny. To moment podsumowań, świętowania, ale też ogłoszenia kilku ciekawych nowości. Oto co przygotował dla nas gigant.


Czytaj więcej
Zapraszamy przedsiębiorczych licealistów na obóz w Rydzewie!
poniedziałek, 23 maja 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zapraszamy przedsiębiorczych licealistów na obóz w Rydzewie! Chcesz wziąć w nim udział, napisz nam dlaczego warto Cię zakwalifikować! Czekamy na Was:

Ósmoklasiści – powodzenia!
niedziela, 22 maja 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Drodzy uczniowie!

Przed Wami bardzo ważny moment – egzamin ósmoklasisty. Trzymamy za Was kciuki i życzymy jak najlepszych wyników. Niech podczas egzaminu nieustannie towarzyszy Wam wiara we własne umiejętności.

Powodzenia!


Stypendia skierowane do tegorocznych maturzystów pochodzących z rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych
sobota, 21 maja 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uwaga maturzyści, których rodzice w przeszłości przepracowali co najmniej dwa lata w byłych Państwowych Gospodarstwach Rolnych (PGR-ach). Możecie dostać stypendium państwowe.


Czytaj więcej
Spotkanie z Iwoną Golonko, absolwentką LO z BJN
wtorek, 17 maja 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej z autorką książki Iwoną Golonko, która jest absolwentką LO z BJN.

kilka słów o autorce:

Iwona Golonko od 12 lat zarządza firmą doradczo-szkoleniową Maroney wyróżnioną nagrodą HR Jutra na którą zapracował zespół ponad 30 trenerów i konsultantów. Współpracuje z partnerskimi zespołami w Europie (Wielka Brytania, Czechy, Ukraina). Jej zespołowi zaufało prawie 100 firm z różnych branż, których kadra zarządzająca i pracownicy rozwijają swoje kompetencje w projektach szkoleniowych oraz doradczych.


Czytaj więcej
231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
sobota, 30 kwietnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Czytaj więcej
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych
piątek, 29 kwietnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki

„Drodzy maturzyści, nadszedł ten dzień, dzień w którym otrzymujecie świadectwa ukończenia szkoły i być może z lękiem czekacie na maturalny czyściec. Wiedzcie, że będziemy tęsknić za Waszym "karmieniem zielonych płuc szkoły", za przesiadywaniem w szkolnym radiowęźle, za Waszym poczuciem humoru. Dziękujemy za wspólnie spędzone lata, za mądre wsparcie i pomoc. Życzymy, by powiodło się wam i na maturze i w życiu. Niechaj każdy z Was znajdzie swoje miejsce na ziemi i będzie szczęśliwym człowiekiem” – słowa te skierowały do maturzystów przedstawicielki społeczności uczniowskiej Amelia Dermiaha i Tatiana Ciesnowska.


Czytaj więcej
Ranking końcowy SIGG
czwartek, 28 kwietnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Link do rankingu 

Zespół w składzie Igor Ignatiuk, Igor Zinowczyk kl. III a zajął III miejsce w woj. podlaskim i 45 miejsce w Polsce w 20. edycji SIGG (Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej). Projekt trwał do września 2021 do 28 kwietnia 2022. Wzięło w nim udział ponad 7000 zespołów z całej Polski.


Czytaj więcej
Uroczyste zakończenie nauki klas trzecich – 29.04.2022
czwartek, 14 kwietnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Informujemy, że uroczyste zakończenie nauki klas trzecich odbędzie się 29 kwietnia 2022r. o godz. 9.00. Na uroczystość serdecznie zapraszamy rodziców uczniów.


Życzymy wesołych Świąt Wielkanocnych
czwartek, 14 kwietnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Nagrody dla Małgosi Kubaj i Eliasza Fionika
wtorek, 12 kwietnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Wyniki zawodów finałowych (centralnych) XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej
poniedziałek, 11 kwietnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Poznaliśmy wyniki zawodów finałowych (centralnych) XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia, przeprowadzonych 17 marca 2022 r. Wśród finalistów Olimpiady są dwaj uczniowie naszej szkoły: Jakub Kurianowicz /klasa IIc/ i Mateusz Ostaszewicz /klasa Ib/. Uczestnikiem szczebla centralnego Olimpiady została Aleksandra Jarmocik /klasa IIIb/. Opiekunem uczniów był prof. Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy!


Вынікі XXVIII Алімпіяды па беларускай мове
wtorek, 5 kwietnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

17 marca br. odbył się centralny etap XXVIII Olimpiady Języka Białoruskiego.

Są już wyniki tegorocznej edycji!

Wśród laureatów oraz finalistów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

Laureatami zostali:

  • Aleksandra Piekutin – 1. miejsce
  • Mateusz Ostaszewicz – 3. miejsce
  • Natalia Markiewicz – 6. miejsce

Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 >