Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty - Rok szkolny 2021/2022
Komunikaty


Nauka zdalna we wszystkich szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia
wtorek, 7 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Wyśniona historia kina na Podlasiu
poniedziałek, 6 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Wyśniona historia kina na Podlasiu – wystawa fotografii w technice mokrego kolodionu. Fot. Sławomir Niedźwiecki

6 grudnia br. uczniowie klasy I a uczestniczyli w Bielskim Domu Kultury w wystawie inscenizowanych zdjęć, przypominających najważniejsze momenty w przedwojennej historii podlaskiej kinematografii.


Czytaj więcej
Kiermasz ciast. 6 grudnia Mikołajki
piątek, 3 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Uładzimir Niaklajeu z wizytą w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim
czwartek, 2 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki

2 grudnia br. gościliśmy w naszej szkole Uładzimira Niaklajewa, białoruskiego poetę, prozaika i działacza społeczno-politycznego, laureata szeregu nagród zawodowych i państwowych za twórczość literacką; od 25 lutego 2010 roku przewodniczącego kampanii społecznej „Mów prawdę!”; kandydata na prezydenta Białorusi w wyborach prezydenckich w 2010 roku. 


Czytaj więcej
Konkurs na hasło programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego
środa, 1 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Marszałek Województwa Podlaskiego zaprasza do udziału w konkursie na hasło programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027.


Czytaj więcej
1 grudnia - Światowy Dzień AIDS
środa, 1 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Święto to ma na celu umożliwienie organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym oraz osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS. Ma także na celu uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich rodzinie i bliskim.


Czytaj więcej
Zostań Świętym Mikołajem
poniedziałek, 29 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Ferie w mundurze 2021
czwartek, 25 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej wychodzi z ofertą szkoleniową realizowaną podczas ferii zimowych. Jesteś studentem, uczniem, nauczycielem lub po prostu w czasie ferii będziesz miał więcej czasu na dodatkową aktywność? Chcesz zostać żołnierzem, jednocześnie nie rezygnując z pracy czy nauki? Rozwiązaniem dla Ciebie jest Terytorialna Służba Wojskowa (TSW). Więcej informacji na naszej stronie https://samorzad.gov.pl/web/powiat-bielski/ferie-w-mundurze oraz na stronie WKU w Bielsku Podlaskim https://wkubielskpodlaski.wp.mil.pl/.../jestes-uczniem.../ 


I miejsce naszych uczniów w półfinałach Licealiady w szachach
czwartek, 25 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

25 listopada 2021 r w ODK w Bielsku Podlaskim odbyły się półfinały Licealiady województwa podlaskiego w szachach grupy południowej Uczniowie naszej szkoły - Anna Godzinska, Eryk Bazeyan, Paweł Pińczuk i Damian Korniluk zdobyli ZASŁUŻONE I miejsce.  Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia w Finałach Województwa Podlaskiego w szachach w grupie południowej.

Opiekunem uczniów jest p. Justyna Iganowicz-Car.


Postępują prace przy budowie hali sportowej przy II LO z BJN
środa, 17 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Postępują prace przy budowie hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Już wkrótce rozpocznie się montaż pokrycia dachowego i wykonanie podbudowy z chudego betonu pod posadzkę.
Aktualnie zakończono prace związane z budową ścian nadziemia budynku głównego hali sportowej. Wykonano montaż rygli dachowych w formie belek stalowych (widocznych na fotografii), który stanowi wstęp do pełnego przykrycia powstającego budynku. Trwają także prace przygotowawcze związane z wykonaniem podłoży betonowych pod posadzkę. O dalszych postępach robót budowlanych będziemy informować.
Powiat Bielski

Komunikat w sprawie powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości
sobota, 6 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W związku z jesienną falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz jednym z najwyższych w kraju wskaźnikiem zakażeń w powiecie bielskim, w trosce o zdrowie jego mieszkańców informujemy, iż tegoroczne powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada będą miały ograniczony przebieg.


Czytaj więcej
Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej Bardauskaja Vosień 2007 - retrospekcja.
wtorek, 26 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki 

Ostatnie dni października kojarzą się w Naszej Szkole głównie z Jesienią Bardów, cykliczną imprezą podczas której prezentowana była białoruska poezja śpiewana i piosenka autorska. W tym czasie szkoła była oplakatowana artystycznymi grafikami Michała Aniempadystau (który zmarł nagle, w wieku 53 lat). Młodzież zbierała w parku liście, które służyły za dekorację sceny w BDK. W jury konkursu zasiadał Dyrektor Naszej Szkoły Andrzej Stepaniuk, a na scenie prezentowali się m.in. utalentowani artystycznie, uczniowie naszej szkoły. Na naszej wirtualnej szkolnej tablicy podaję link do zdjęć, które zrobiłem 14 lat temu !!! podczas Jesieni Bardów (26-28.10.2007). Tak wiele zmieniło się w ciągu ostatnich lat.

https://www.lozbjn.edu.pl/archiwum2/galeria/jb2007/index.html


Czytaj więcej
Jesień Bardów’ 2021 "dla Nadziei"
wtorek, 26 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Bezpłatne numery pomocowe
niedziela, 17 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Dzień Nauczyciela tuż, tuż !
wtorek, 12 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Gmach II LO z BJN w kolorach jesieni. Fot. Sławomir Niedźwiecki

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 >