Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty - Rok szkolny 2021/2022
Komunikaty


DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO w Studziwodach
czwartek, 17 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Dołącz do nas :-)
czwartek, 17 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Walentynki 2022
niedziela, 13 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Do you  II LO z BJN?

Шчыра Віншуем усіх закаханых са святам!
Як казаў геніяльны Адам Міцкевіч у апошняе імгненне свайго жыцця:
«Няхай любяць адно аднаго, - Заўсёды!».


Jak znaleźć pracę – praktyczne wskazówki w pigułce
wtorek, 8 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Upragniony dyplom zdobyty? To świetnie! Teraz nadszedł czas na kolejny etap na ścieżce rozwoju zawodowego. Szukanie wymarzonej pracy to niełatwa misja, która osobom rozpoczynającym karierę zawodową nierzadko spędza sen z powiek. Nie ulega bowiem wątpliwości, że niepewność co do własnych kwalifikacji i obawy przed popełnieniem błędu w procesie rekrutacyjnym mogą stać się przeszkodą w osiąganiu zawodowych sukcesów. Jednak ten problem nie dotyczy tylko młodych absolwentów wkraczających na rynek pracy. Również przysłowiowi starzy wyjadacze muszą co rusz stawiać czoła wyzwaniom w obliczu rosnących wymagań przedsiębiorstw.

Całe szczęście powszechny dostęp do informacji umożliwia kandydatom przygotowanie się od A do Z. Skorzystaj z naszego przewodnika rekrutacyjnego i dowiedz się, jak prawidłowo czytać ogłoszenia o pracę i wyłowić z gąszcza szczegółów kluczowe informacje. Dzięki naszym wskazówkom utorujesz sobie drogę do kariery zawodowej!

Link do artykułu


Poradnik studenta – co warto wiedzieć przed rozpoczęciem roku na studiach
wtorek, 8 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Rozpoczynając studia, zaczynasz nowy rozdział swojego życia. Wiele kwestii związanych z nauką na wyższej uczelni może być dla ciebie sporym wyzwaniem. Stworzyliśmy więc zarys najważniejszych zagadnień studenckich i dajemy ci tę wiedzę w pigułce – od wyboru kierunku, poprzez finansowanie nauki, aż po produktywną organizację swojego czasu. Przygotowaliśmy też praktyczną „checklistę”, dzięki której – jako świeżo upieczony student – zachowasz kontrolę nad swoimi obowiązkami.

Link do artykułu


10 Prostych zasad cyberbezpieczeństwa
sobota, 5 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Czytaj więcej
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2022
sobota, 5 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org
 
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange
 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzić będziemy 8 lutego.


Czytaj więcej
Informacja o zdalnym nauczaniu
sobota, 5 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Od dnia 27 stycznia 2022 r. do dnia 27 lutego 2022 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych:

1) szkół podstawowych w zakresie klas V–VIII;

2) szkół ponadpodstawowych;

3) placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego;

4) szkół artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne oraz placówek artystycznych;

5) szkół artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie klas V–VIII szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego.

Link do rozporządzenia


Wiktoria Rajewska wraz z zespołem z Torunia i Łodzi realizuje projekt „Imigranci też chcą być”
wtorek, 1 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” - pierwszej praktycznej olimpiady w kraju Wiktoria Rajewska wraz z zespołem z Torunia i Łodzi realizują projekt „Imigranci też chcą być”. W ramach wydarzeń Multicultural Festival - koncertu, wystawy, apeli i imprez chcą zintegrować społeczność lokalną i imigrantów. Projekt ma na celu szerzenie wiedzy na temat imigracji oraz walkę z ksenofobią. Każdy bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy religię zasługuje na szacunek. Projekt można znaleźć w social mediach: pod nazwą @imigranci.polakami na Instagramie, @imigranci_polakami na TikToku oraz Imigranci też chcą być na Facebooku.


Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Białoruskiego
wtorek, 18 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Terminarz udostępniania prac uczestników Wojewódzkiego Konkursu Języka Białoruskiego do wglądu:

  • 19.01.2022 r. (środa)        godz. 13:30 – 14:30
  • 20.01.2022 r. (czwartek)   godz. 10:00 – 11:00
  • 21.01.2022 r. (piątek)       godz. 13:30 – 14:30

II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim (sekretariat)

Wyniki uzyskane przez uczestników stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Białoruskiego


На Каляды
wtorek, 4 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Жадаем Вам спакойных ды радасных святаў. Правядзіце іх у сямейнай грамадзе, дзяліўшыся са сваімі блізкімі самымі лепшымі ды светлымі думкамі. У Новым 2022 годзе жадаем Вам усякай удачы, моцнага здароўя i дабрабыту ў вашых сем’ях!


"Пад ялінкай"
czwartek, 30 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Традыцыйна да Калядаў Зміцер Вайцюшкевіч выпусціў новую песню і кліп на яе. Твор называецца "Пад ялінкай", а напісаны ён, таксама традыцыйна для калядных твораў Вайцюшкевіча, на верш Уладзіміра Някляева. Анімацыю для кліпа намаляваў Андрусь Такінданг.

"Прысядзьце, сагрэйце адно аднога абдымкамі ды падумайце пра тое светлае, што абавязкова адбывалася з вамі. І няхай калядная знічка прынясе здзяйсненне жаданняў!" — напісана ў анатацыі да відэа.


Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
niedziela, 19 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych miłości, dobra i pięknych wzruszeń życzy Wszystkim Samorząd Uczniowski


Święta Bożego Narodzenia - magiczny czas bycia razem
piątek, 17 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Mykyta Kumeiko

Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas bycia razem, to magiczna pora, kiedy wszystko może się zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. To czas dzielenia się chlebem, symbolem jedności, miłości, przyjaźni, dostatku i długowieczności.

17 grudnia cała nasza szkolna rodzina zebrała się, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. Były życzenia, opłatek, prosfora i wspólne śpiewanie kolęd. Był czas bycia razem, którego tak bardzo brakowało nam w ostatnich miesiącach.


Czytaj więcej
Mikołajki połączone z kiermaszem ciast dla Dawida
wtorek, 7 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dn.6 grudnia 2021r. odbyły się w naszej szkole Mikołajki połączone z kiermaszem ciast dla Dawida, ucznia ZS NR 4 w Bielsku Podlaskim. Zebrana kwotę 900 zł przekazaliśmy na ręce Pani w-ce dyrektor szkoły. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.


<1 2 3 4 5 6 7 >