Street View ma już 15 lat! Google świętuje – oto nowości i niespodzianki - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Street View ma już 15 lat! Google świętuje – oto nowości i niespodzianki
sobota, 28 maja 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty  

Fot. Google

Google Street View obchodzi właśnie okrągłe 15 urodziny. To moment podsumowań, świętowania, ale też ogłoszenia kilku ciekawych nowości. Oto co przygotował dla nas gigant.

Kto by pomyślał, że Google Street View kończy dziś już 15 lat? Funkcja ta zadebiutowała dokładnie 25 maja 2007 roku, a początkowo umożliwiała wirtualne przeniesienie się jedynie do kilku miast w Stanach Zjednoczonych.

Pomysł budowy 360-stopniowej mapy świata narodził się w głowie współzałożyciela Google, Larry’ego Page’a. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że odniósł on sukces. W Mapach Google dostępnych jest ponad 220 miliardów zdjęć Street View z ponad 100 krajów. Robi wrażenie!

Nowości w Google Street View

Z biegiem lat Google korzystał z coraz bardziej kreatywnych sposobów dokumentowania otaczającego nas świata. Samochody z kamerami to pikuś – gigant potrafił umieścić swoje aparaty nawet na skuterze śnieżnym na Arktyce czy na wielbłądzie podczas przechadzki po pustyni. Przy okazji urodzin Google zaprezentował nowy aparat, który dostarczy nam jeszcze dokładniejsze obrazy.

Nowa kamera wykorzystuje całą moc, rozdzielczość i możliwości przetwarzania, które wbudowaliśmy w samochód Street View, i zmniejsza ją do postaci ultraprzenośnego systemu kamer, który jest mniej więcej wielkości domowego kota. W przeciwieństwie do kotów domatorów jest gotowy do zabrania na odległe wyspy, na szczyty gór lub na spacer po lokalnym rynku.

Dzięki nowemu rozwiązaniu Google będzie w stanie dostarczyć nam jeszcze więcej treści z najtrudniej dostępnych terenów – gigant współpracuje z partnerami z całego świata, aby uchwycić obrazy obszarów, które do tej pory nie zostały zmapowane — na przykład dżungla amazońska.

Wśród nowości pojawia się też zapowiadana niedawno funkcja, pozwalająca na przyjrzenie się danemu miejscu na przestrzeni lat – Street View w aplikacji dla Androida i iOS umożliwi przeglądanie zakładki, w której zobaczymy, jak zmieniało się wskazane miejsce przez ostatnie 15 lat.

Ostatnią urodzinową niespodzianką jest animowana postać Pegmana, czyli ludzika, dzięki któremu możemy przenosić się w różne miejsca na Mapach Google. Dla uczczenia święta Google, w wersji desktopowej ludzik otrzymał urodzinowy kapelusz i balony.Wstecz