Wycieczka klasy IB do Uniwersyteckiego Centrum Przyrody w Białegostoku - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Wycieczka klasy IB do Uniwersyteckiego Centrum Przyrody w Białegostoku
środa, 14 czerwca 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki  

Fotoreportaż Julita Diedula

W dniu 9 czerwca 2017 klasa IB wybrała się na wycieczkę w celach naukowo- rozrywkowych do Białegostoku.

W dniu 9 czerwca 2017 klasa IB wybrała się na wycieczkę w celach naukowo- rozrywkowych do Białegostoku.

Na początku udaliśmy się do Uniwersyteckiego Centrum Przyrody im. profesora Andrzeja Mychry. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z przyrodą naszego regionu. Następnie jak to na przyszłych biologów przystało z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy terraria. Dużą popularnością cieszyły się węże, ale w gronie najbardziej popularnych znalazła się także agama brodawkowata i żółwiki zajadające się mleczami.

Po zakończeniu oglądania interesującej wystawy mogliśmy przejść do następnego punktu naszego wyjazdu, czyli wspólnej gry w kręgle. Niewątpliwie to były ekscytujące rozgrywki.

Na koniec pojechaliśmy do kina na film pt. “Piraci z Karaibów i Zemsta Salazara”. Ten pasjonujący film był niczym wisienka na torcie naszego wyjazdu.

To była bardzo udana wycieczka podczas, której zgłębiliśmy bliżej świat otaczającej nas przyrody i wzbogaciliśmy się o nowe, niesamowite wspomnienia.

Tekst: Karolina Kadłubowska
Zdjęcia: Julita DiedulaWstecz