II LO z BJN ponownie najlepsze w powiecie bielskim w Ogólnopolskim Rankingu Szkół - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

wtorek, 10 stycznia 2012 roku

W dniu 10 stycznia 2012r. został ogłoszony Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2012 przygotowany po raz czternasty przez Perspektywy i Rzeczpospolitą. Nasza szkoła ponownie znalazła się w czołówce najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Jesteśmy najlepszą szkołą w powiecie bielskim!  W woj. podlaskim uplasowaliśmy się na 9 miejscu. W Podrankingu Olimpijskim 2012 znaleźliśmy się na 34 miejscu w Polsce.

Podranking Olimpijski 2012

Kapituła rankingu pod uwagę brała: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką.

Misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne – licea ogólnokształcące i technika. Głównymi adresatami tego zestawienia są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Więcej informacji na: http://www.perspektywy.pl/