Palina Raspublika laureatką tegorocznej Jesieni Bardów - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Palina Raspublika laureatką tegorocznej Jesieni Bardów
niedziela, 23 października 2011 roku
Kategoria: Pozostałe

Grand Prix XVIII Festiwalu Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Bardauskaja Vosień 2011" zdobyła Palina Raspublika.

Drugie miejsce i nagrodę pieniężną  Radio Racyja zdobyła grupa “Тэмпера". Trzecie miejsce i nagrodę Radia Białystok - studio nagrań - otrzymał Roman Abramchuk.

Jednym z jurorów Jesieni Bardów był pan dyrektor Andrzej Stepaniuk. Na słowa uznania zasługują uczniowie naszej szkoły, którzy pracując jako wolontariusze pomogli w organizacji festiwalu.

Podczas pierwszego dnia festiwalu Doroteusz Fionik - animator kultury białoruskiej na Podlasiu, etnograf, historyk, założyciel i kustosz prywatnego Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Fot. Mateusz Jurczuk