Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2021/2022

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS
środa, 1 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Święto to ma na celu umożliwienie organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym oraz osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS. Ma także na celu uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich rodzinie i bliskim.


Czytaj więcej
Zostań Świętym Mikołajem
poniedziałek, 29 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Ferie w mundurze 2021
czwartek, 25 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej wychodzi z ofertą szkoleniową realizowaną podczas ferii zimowych. Jesteś studentem, uczniem, nauczycielem lub po prostu w czasie ferii będziesz miał więcej czasu na dodatkową aktywność? Chcesz zostać żołnierzem, jednocześnie nie rezygnując z pracy czy nauki? Rozwiązaniem dla Ciebie jest Terytorialna Służba Wojskowa (TSW). Więcej informacji na naszej stronie https://samorzad.gov.pl/web/powiat-bielski/ferie-w-mundurze oraz na stronie WKU w Bielsku Podlaskim https://wkubielskpodlaski.wp.mil.pl/.../jestes-uczniem.../ 


I miejsce naszych uczniów w półfinałach Licealiady w szachach
czwartek, 25 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

25 listopada 2021 r w ODK w Bielsku Podlaskim odbyły się półfinały Licealiady województwa podlaskiego w szachach grupy południowej Uczniowie naszej szkoły - Anna Godzinska, Eryk Bazeyan, Paweł Pińczuk i Damian Korniluk zdobyli ZASŁUŻONE I miejsce.  Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia w Finałach Województwa Podlaskiego w szachach w grupie południowej.

Opiekunem uczniów jest p. Justyna Iganowicz-Car.


Postępują prace przy budowie hali sportowej przy II LO z BJN
środa, 17 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty
Postępują prace przy budowie hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Już wkrótce rozpocznie się montaż pokrycia dachowego i wykonanie podbudowy z chudego betonu pod posadzkę.
Aktualnie zakończono prace związane z budową ścian nadziemia budynku głównego hali sportowej. Wykonano montaż rygli dachowych w formie belek stalowych (widocznych na fotografii), który stanowi wstęp do pełnego przykrycia powstającego budynku. Trwają także prace przygotowawcze związane z wykonaniem podłoży betonowych pod posadzkę. O dalszych postępach robót budowlanych będziemy informować.
Powiat Bielski

Konkurs Recytatorski „Sceniczne Słowo” 2021
poniedziałek, 15 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W czwartek 4 listopada br. odbył się Konkurs Recytatorski „Sceniczne Słowo”, organizowany przez Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Uczestnicy konkursu recytowali wiersze oraz prozę  białoruskich autorów oraz twórców należących do Białoruskiego Stowarzyszenia Literackiego „Białowieża”.

W tegorocznym konkursie udział wzięły uczennice naszej szkoły. Tatiana Ciesnowska zajęła II miejsce, Milena Matwiejuk – III miejsce, Nika Kiryluk otrzymała wyróżnienie.

Uczestniczkom gratuluję sukcesów w konkursie oraz dziękuję za piękną recytację!

Anna Demianiuk


„Poznaj Białoruś” 2021
poniedziałek, 15 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W tegorocznej edycji konkursu „Poznaj Białoruś” uczestnicy mogli zaprezentować swój talent w kilku kategoriach: rysunek i praca malarska o Białorusi w wolnej technice; fotografia o Białorusi lub Białorusinach; utwór literacki “Białoruś w historii mojej rodziny”; utwór poetycki (wiersz); prezentacja multimedialna o Białorusi.


Czytaj więcej
Jesienna droga do szkoły
niedziela, 14 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Fot. Sławomir Niedźwiecki

Droga do szkoły, ścieżka kariery, wydeptana przez tysiące absolwentów II LO z BJN, w ciągu 77 lat istnienia szkoły.


Komunikat w sprawie powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości
sobota, 6 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

W związku z jesienną falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz jednym z najwyższych w kraju wskaźnikiem zakażeń w powiecie bielskim, w trosce o zdrowie jego mieszkańców informujemy, iż tegoroczne powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada będą miały ograniczony przebieg.


Czytaj więcej
Jesień Bardów - Bardouskaja Vosień "dla Nadziei"
środa, 3 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Nadzieja Artymowicz i Oleg Kobzar, fot. Sławomir Niedźwiecki

30 października w sali kinowej Bielskiego Domu Kultury Podlaskim odbył się koncert Jesień Bardów - Bardouskaja Vosień "dla Nadziei". Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Związku na Rzecz Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej - Szczyty oraz BDK.

Gościem honorowym i bohaterką wieczoru była zasłużona białoruska poetka, bielszczanka, wieloletnia pracownica domu kultury Nadzieja Artymowicz. Na scenie zaprezentowali się dwaj białoruscy artyści: Oleg Kobzar i Zmicier Wojciuszkiewicz.


Czytaj więcej
Przyznano stypendia najzdolniejszym uczniom
czwartek, 28 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W środę (27.10) 47 najzdolniejszych uczniów z regionu otrzymało stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie II LO z BJN w Bielsku Podlaskim: Małgorzata Kubaj, Damian Busłowicz i Aleksandra Proniewicka. Należy podkreślić, że wymieniona trójka i Eliza Borowska ze SP im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym to jedyni  stypendyści reprezentujący powiat bielski. Wszystkich można uznać za wybitnie zdolnych.


Czytaj więcej
Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej Bardauskaja Vosień 2007 - retrospekcja.
wtorek, 26 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Fot. Sławomir Niedźwiecki 

Ostatnie dni października kojarzą się w Naszej Szkole głównie z Jesienią Bardów, cykliczną imprezą podczas której prezentowana była białoruska poezja śpiewana i piosenka autorska. W tym czasie szkoła była oplakatowana artystycznymi grafikami Michała Aniempadystau (który zmarł nagle, w wieku 53 lat). Młodzież zbierała w parku liście, które służyły za dekorację sceny w BDK. W jury konkursu zasiadał Dyrektor Naszej Szkoły Andrzej Stepaniuk, a na scenie prezentowali się m.in. utalentowani artystycznie, uczniowie naszej szkoły. Na naszej wirtualnej szkolnej tablicy podaję link do zdjęć, które zrobiłem 14 lat temu !!! podczas Jesieni Bardów (26-28.10.2007). Tak wiele zmieniło się w ciągu ostatnich lat.

https://www.lozbjn.edu.pl/archiwum2/galeria/jb2007/index.html


Czytaj więcej
Jesień Bardów’ 2021 "dla Nadziei"
wtorek, 26 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Bezpłatne numery pomocowe
niedziela, 17 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Dzień Nauczyciela tuż, tuż !
wtorek, 12 października 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Gmach II LO z BJN w kolorach jesieni. Fot. Sławomir Niedźwiecki

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 >