Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2021/2022

Walentynki 2022
niedziela, 13 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Do you  II LO z BJN?

Шчыра Віншуем усіх закаханых са святам!
Як казаў геніяльны Адам Міцкевіч у апошняе імгненне свайго жыцця:
«Няхай любяць адно аднаго, - Заўсёды!».


Jak znaleźć pracę – praktyczne wskazówki w pigułce
wtorek, 8 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Upragniony dyplom zdobyty? To świetnie! Teraz nadszedł czas na kolejny etap na ścieżce rozwoju zawodowego. Szukanie wymarzonej pracy to niełatwa misja, która osobom rozpoczynającym karierę zawodową nierzadko spędza sen z powiek. Nie ulega bowiem wątpliwości, że niepewność co do własnych kwalifikacji i obawy przed popełnieniem błędu w procesie rekrutacyjnym mogą stać się przeszkodą w osiąganiu zawodowych sukcesów. Jednak ten problem nie dotyczy tylko młodych absolwentów wkraczających na rynek pracy. Również przysłowiowi starzy wyjadacze muszą co rusz stawiać czoła wyzwaniom w obliczu rosnących wymagań przedsiębiorstw.

Całe szczęście powszechny dostęp do informacji umożliwia kandydatom przygotowanie się od A do Z. Skorzystaj z naszego przewodnika rekrutacyjnego i dowiedz się, jak prawidłowo czytać ogłoszenia o pracę i wyłowić z gąszcza szczegółów kluczowe informacje. Dzięki naszym wskazówkom utorujesz sobie drogę do kariery zawodowej!

Link do artykułu


Poradnik studenta – co warto wiedzieć przed rozpoczęciem roku na studiach
wtorek, 8 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Rozpoczynając studia, zaczynasz nowy rozdział swojego życia. Wiele kwestii związanych z nauką na wyższej uczelni może być dla ciebie sporym wyzwaniem. Stworzyliśmy więc zarys najważniejszych zagadnień studenckich i dajemy ci tę wiedzę w pigułce – od wyboru kierunku, poprzez finansowanie nauki, aż po produktywną organizację swojego czasu. Przygotowaliśmy też praktyczną „checklistę”, dzięki której – jako świeżo upieczony student – zachowasz kontrolę nad swoimi obowiązkami.

Link do artykułu


10 Prostych zasad cyberbezpieczeństwa
sobota, 5 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty


Czytaj więcej
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2022
sobota, 5 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org
 
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange
 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzić będziemy 8 lutego.


Czytaj więcej
Informacja o zdalnym nauczaniu
sobota, 5 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Od dnia 27 stycznia 2022 r. do dnia 27 lutego 2022 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych:

1) szkół podstawowych w zakresie klas V–VIII;

2) szkół ponadpodstawowych;

3) placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego;

4) szkół artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne oraz placówek artystycznych;

5) szkół artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie klas V–VIII szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego.

Link do rozporządzenia


Wiktoria Rajewska wraz z zespołem z Torunia i Łodzi realizuje projekt „Imigranci też chcą być”
wtorek, 1 lutego 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

W ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” - pierwszej praktycznej olimpiady w kraju Wiktoria Rajewska wraz z zespołem z Torunia i Łodzi realizują projekt „Imigranci też chcą być”. W ramach wydarzeń Multicultural Festival - koncertu, wystawy, apeli i imprez chcą zintegrować społeczność lokalną i imigrantów. Projekt ma na celu szerzenie wiedzy na temat imigracji oraz walkę z ksenofobią. Każdy bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy religię zasługuje na szacunek. Projekt można znaleźć w social mediach: pod nazwą @imigranci.polakami na Instagramie, @imigranci_polakami na TikToku oraz Imigranci też chcą być na Facebooku.


Adam Zabrocki awansował do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
niedziela, 30 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 29 stycznia odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wśród uczestników był uczeń naszej szkoły Adam Zabrocki. Najpierw awansował do II etapu eliminacji, a następnie, z czwartą lokatą, awansował do etapu centralnego Olimpiady! Gratulujemy! Zawody z uwagi na zagrożenie epidemiczne były przeprowadzone zdalnie.


Studniówka 2022 w II LO z BJN
poniedziałek, 24 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Studniówka jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem podczas pobytu w szkole średniej. Tegoroczni maturzyści, mogą mówić o niebywałym szczęściu. Rok temu ze względu na pandemię Studniówka nie odbyła się. W tym roku do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy impreza dojdzie do skutku. Mogło wydarzyć się wszystko - ktoś  mógł zachorować na COVID-19 i pociągnąć resztę na kwarantannę, rząd mógł wprowadzić obostrzenia, uniemożliwiające zorganizowanie imprezy. Na szczęście nic takiego nie wydarzyło się, wszyscy odetchnęli z ulgą, impreza odbyła się. Po raz pierwszy w historii szkoły Studniówkę zorganizowano poza szkołą. Bal odbył się w Czterech Porach Roku, a wspomnienia z tego wspaniałego wydarzenia zostaną na całe życie.


Czytaj więcej
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Białoruskiego
wtorek, 18 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Terminarz udostępniania prac uczestników Wojewódzkiego Konkursu Języka Białoruskiego do wglądu:

  • 19.01.2022 r. (środa)        godz. 13:30 – 14:30
  • 20.01.2022 r. (czwartek)   godz. 10:00 – 11:00
  • 21.01.2022 r. (piątek)       godz. 13:30 – 14:30

II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim (sekretariat)

Wyniki uzyskane przez uczestników stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Białoruskiego


Cтарый Новый Год - 13.01.2022
czwartek, 13 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

 

Вот вам строчки из страдечских деревенских колядок:

Щідри вечір, добры вечір.
Добрым людям на здоровье.

Гугугу дайте то шо на ругу.
Кішкі, кубаскі, ложечку кашкі.

Сеем-сеем, посеваем,
с Новым Годом поздравляем!
Калядую калядую, каўбасу чую!

RANKING SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 2022
środa, 12 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W Podrankingu Szkół Olimpijskich 2022 II LOzBJN znalazło się na 2. miejscu w województwie i 19. miejscu w Polsce [link]


Brązowa Szkoła 2022
środa, 12 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2022”, www.perspektywy.pl

Szkoły z czołówki Rankingu Liceów i Techników Perspektyw są dumne z sukcesu w Rankingu. Wysokie pozycje rankingowe wpisana jest przecież nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół.


Wyniki rankingu "Perspektyw" za rok 2022
środa, 12 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

12 stycznia 2022 r., miesięcznik i portal "Perspektywy" przedstawił ranking najlepszych liceów i techników 2022 w Polsce.  Z przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła zdobyła "Brązową Tarczę" - znak najwyższej jakości szkoły w prestiżowym Rankingu Liceum Ogólnokształcących Perspektywy 2022. Ranking wskazuje szkoły, które dają nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowują i kształtują postawę życiową młodego człowieka.

Nasze Liceum w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęło:

1. miejsce w powiecie bielskim

16. miejsce w woj. podlaskim

W Podrankingu Szkół Olimpijskich 2022 II LOzBJN znalazło się na 2. miejscu w województwie i 19. miejscu w Polsce.

Dobra szkoła otwiera wszystkie drzwi ! To szkoła, którą śmiało można polecić wszystkim ambitnym uczniom. Szkoła, w której warto się uczyć!


На Каляды
wtorek, 4 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Komunikaty

Жадаем Вам спакойных ды радасных святаў. Правядзіце іх у сямейнай грамадзе, дзяліўшыся са сваімі блізкімі самымі лепшымі ды светлымі думкамі. У Новым 2022 годзе жадаем Вам усякай удачы, моцнага здароўя i дабрабыту ў вашых сем’ях!


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 >