Przyznano stypendia najzdolniejszym uczniom - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Przyznano stypendia najzdolniejszym uczniom
czwartek, 28 października 2021 roku

W środę (27.10) 47 najzdolniejszych uczniów z regionu otrzymało stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie II LO z BJN w Bielsku Podlaskim: Małgorzata Kubaj, Damian Busłowicz i Aleksandra Proniewicka. Należy podkreślić, że wymieniona trójka i Eliza Borowska ze SP im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym to jedyni  stypendyści reprezentujący powiat bielski. Wszystkich można uznać za wybitnie zdolnych.

Kwota przyznanego stypendium wynosi 4000 zł. i wypłacana jest jednorazowo.

Stypendium otrzymali uczniowie z podlaskich szkół, którzy zdobyli najwyższe noty w olimpiadach, konkursach i turniejach wiedzy na szczeblach: wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

- W imieniu własnym, ale i całego Zarządu Województwa Podlaskiego chciałbym pogratulować. Nagrody te są przyznawane za szczególne osiągnięcia w nauce, a wy wszyscy tu zgromadzeni, właśnie takie osiągnięcia macie - mówił podczas wręczania pamiątkowych dyplomów Marek Malinowski, członek zarządu województwa. - Życzę powodzenia w dalszej edukacji. Pamiętajcie, że wasze przyszłe wybory, związane ze szkołą i studiami, będą kształtowały waszą przyszłość – dodał.

Malinowski podkreślił też, by młodzież nie zapominała o zasługach nauczycieli, bowiem często to dzięki nim łatwiej im osiągać sukcesy w nauce.

- Wszyscy tu obecni, którzy je otrzymaliście, możecie nazwać się najlepszymi z najlepszych. Mam nadzieje, że otrzymane stypendia przyczynią się do uzyskania jeszcze lepszych wyników – mówił Tadeusz Andrzej Mosiek, wizytator z Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Gratulujemy młodzieży i życzymy dalszych sukcesów.