II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.
W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.
W środę (27.10) 47 najzdolniejszych uczniów z regionu otrzymało stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie II LO z BJN w Bielsku Podlaskim: Małgorzata Kubaj, Damian Busłowicz i Aleksandra Proniewicka. Należy podkreślić, że wymieniona trójka i Eliza Borowska ze SP im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym to jedyni stypendyści reprezentujący powiat bielski. Wszystkich można uznać za wybitnie zdolnych.
Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej Bardauskaja Vosień 2007 - retrospekcja.
Ostatnie dni października kojarzą się w Naszej Szkole głównie z Jesienią Bardów, cykliczną imprezą podczas której prezentowana była białoruska poezja śpiewana i piosenka autorska. W tym czasie szkoła była oplakatowana artystycznymi grafikami Michała Aniempadystau (który zmarł nagle, w wieku 53 lat). Młodzież zbierała w parku liście, które służyły za dekorację sceny w BDK. W jury konkursu zasiadał Dyrektor Naszej Szkoły Andrzej Stepaniuk, a na scenie prezentowali się m.in. utalentowani artystycznie, uczniowie naszej szkoły. Na naszej wirtualnej szkolnej tablicy podaję link do zdjęć, które zrobiłem 14 lat temu !!! podczas Jesieni Bardów (26-28.10.2007). Tak wiele zmieniło się w ciągu ostatnich lat.
Gmach II LO z BJN w kolorach jesieni. Fot. Sławomir Niedźwiecki
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
Nie szukam swojego miejsca na świecie. Ja je sobie tworzę | Katarzyna Chmur
“Nie szukam swojego miejsca na świecie – ja je sobie tworzę,” tymi słowami Kasia Chmur wprowadza nas w jej autorską opowieść o poszukiwaniu tożsamości, słuchaniu siebie i życiu na własnych warunkach.
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Nauczyciela poświęcone będą wsparciu, jakie trzeba zapewnić nauczycielom, by mogli kontynuować mozolny proces odbudowy systemu edukacji po trwającym już ponad półtora roku kryzysie wywołanym pandemią COVID-19. Tematem Dnia są więc „Nauczyciele w centrum odbudowy edukacji” (Teachers at the heart of education recovery).
Światowy Dzień Nauczyciela (World Teachers’ Day) to międzynarodowe święto nauczycieli proklamowane przez UNESCO w 1994 roku. Dzień 5 października upamiętnia podpisanie w 1966 roku „Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela”, opracowanej przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy. Dzień stał się okazją do oceny postępów i do refleksji nad sposobami stawiania czoła wyzwaniom towarzyszącym promocji zawodu nauczyciela.
Drodzy Maturzyści - już w czwartek, 23 września widzimy się w Podlaskim i Warmińsko-Mazurskim Salonie Maturzystów online Perspektywy 2021 Od godz. 10 do 15 znajdziecie tu wiele wartościowych informacji i praktycznych wskazówek dotyczących #matura2022 oraz studiów. Szczególnie zapraszamy na stoisko Uniwersytetu w Białymstoku Poznacie naszą ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji, a nasi pracownicy odpowiedzą na czacie na wszystkie pytania. Będą też filmowe wędrówki po #UwB
Zapraszamy. Z nami zaplanujecie swoją przyszłość
Co robią przyszli maturzyści w czwartek 23 września?
Co robią przyszli maturzyści w czwartek 23 września? Jak to co?! Łączą się online z nami na Podlaskim i Warmińsko-Mazurskim Salonie Maturzystów
Zapraszamy przyszłych maturzystów i ich rodziców do naszego wirtualnego stoiska w strefie Expo
Na stoisko można wejść dopiero w dniu wydarzenia.
Przygotowaliśmy cały pakiet wideo – pokażemy:
· co ciekawego robimy
· jakich mamy ekstra studentów
· korzyści studiowania na PB!
Każdy będzie mógł pospacerować po naszych. Mamy aż 29 kierunków studiów inżynierskich i magisterskich na 6 wydziałach, a po 3 latach studiów gwarantujemy zawód inżyniera!
Wiktoria Gać wzięła udział w koncercie z okazji Dni Kultury Żydowskiej, który odbył się 12.09.2021r. w Amfiteatrze Miejskim. Wśród wielu wykonawców prezentowała kulturę białoruską. Dziękujemy Wiktorii za piękne wykonanie piosenek i godne reprezentowanie szkoły.
20 września uczniowie klas drugich wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Fundację Unitalent - Bielskie Spotkania Młodzieży. Tematem przewodnim spotkania było realizowanie pasji i marzeń. Na scenie pojawili się Adam Zdanowicz - konstruktor rowerów, Cira i Diana Sidoruk – muzycy, Marek Włodzimirow - filmowiec, Mateusz Sacharzewski - aktor oraz liczna grupa młodych, ambitnych i przedsiębiorczych młodych bielszczan. Prowadzącym wydarzenie był absolwent naszego liceum – Krzysztof Olejniczak.
Dni Kultury Żydowskiej w Bielsku Podlaskim - 13.09.2021
13 września 2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie edukacyjnym w Bielskim Domu Kultury w ramach Dni Kultury Żydowskiej "My Pamiętamy" 2021. Wystąpił zespół Klezmorim Trio. Organizatorem koncertu była Fundacja Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej, a sfinansowano go z Budżetu Obywatelskiego 2021 Miasta Bielsk Podlaski. Dni Kultury Żydowskiej honorowym patronatem objął burmistrz miasta Jarosław Borowski.
17 września w naszej szkole uczniowie zorganizowali kiermasz ciast i ciasteczek. Ciasta zostały przygotowane przez uczniów, którym oczywiście pomagali rodzice.
Dziś mija 82. rocznica napaści ZSRR na Polskę. 17 września 1939 r. wschodnią granicę Polski przekroczyła armia czerwona, dokonując agresji na nasz kraj, wciąż stawiający opór niemieckiej ofensywie. Przyspieszyło to upadek Państwa Polskiego, skazując jego mieszkańców na okupacyjny terror i sześcioletnią niewolę.
15 września swój wielki dzień mieli nasi pierwszoklasiści, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. W tak ważnym wydarzeniu uczniom towarzyszyli rodzice i grono pedagogiczne.
Liczba 256 nie jest przypadkowa – symbolizuje ona wszystkie możliwe wartości, jakie może przyjąć jeden bajt w swojej 8-bitowej postaci. Dzień Programisty obchodzimy w 256. dzień roku, czyli 13 września (lub 12 w roku przestępnym).
Są to CAŁKOWICIE bezpłatne warsztaty programowania dla uczniów Naszego Liceum. Przewidujemy 10 darmowych miejsc.
Każdy słuchacz będzie mógł wybrać spomiędzy kilku tematów lekcji. Będą to C++, Python, Sieci komputerowe, Grafika komputerowa, Bazy danych – język SQL.
Bezpłatne warsztaty dla wszystkich zapisanych uczniów rozpoczną się w I sem. rok. szk. 2021/2022 na początku września. Zajęcia odbywać się będą w formie półtoragodzinnych zajęć, raz w tygodniu w wybranym dniu i godzinie, w przypadku nieobecności uczniów w szkole będą mogły odbywać się w formie zdalnej.