Uroczystości - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Uroczystości - Rok szkolny 2021/2022Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 1.09.2022
czwartek, 1 września 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki

Przed nami kolejny rok szkolny, kolejny etap spotkań edukacyjnych, postępów w rozwoju wiedzy i kompetencji.

Szczęśliwego i spokojnego roku szkolnego 2022/2023. Mocy i cierpliwości. Dobrego rozłożenia sił i żeby się wszystko pospinało! 


Czytaj więcej
Wizjonerskie utwory białoruskiego poety i prozaika Sokrata Janowicza w Synagodze w Orli
poniedziałek, 8 sierpnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Wakacje i lato to czas festiwali i koncertów muzycznych, na których można świetnie się bawić, poznać masę ludzi i doświadczyć niesamowitych przeżyć

6 sierpnia br. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep / International Theatre Festival w Synagodze w Orli, w klimatycznym wnętrzu z historią,  miał miejsce niezwykły koncert Duetu Miniatury / PL/BY. Miniatury Sokrata Janowicza zaśpiewał Jurek Osiennik (niegdyś lider Zero-85) do muzyki Jacaszka.


Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
piątek, 24 czerwca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Koniec roku szkolnego, czyli początek wakacji :-) Fot. Sławomir Niedźwiecki

To był szczególny i trudny rok w życiu naszej szkoły. Najpierw zmagaliśmy się z pandemią, która odcisnęła wyraźne piętno, na stronie mentalnej, osobowościowej, psychologicznej zwłaszcza u uczniów. Z kolei również do naszej szkoły dotarła fala uczniów (uchodźców) z Ukrainy i Białorusi. 


Czytaj więcej
Dzień Matki - 26 maja
środa, 25 maja 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nie zapomnijcie wyrazić swojej wdzięczności i miłości wobec mam. To najsilniejsze, najcudowniejsze i najukochańsze osoby na świecie, które wychowując nas naprawdę zniosły bardzo wiele.


Życzenia Wielkanocne 2022
środa, 20 kwietnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy i Umiejętności Praca Organiczna 2.0
poniedziałek, 11 kwietnia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Małgorzata Kubaj i Eliasz Fionik byli najlepsi spośród 400 zespołów biorących udział w tegorocznej edycji konkursu. Fot. Sławomir Niedźwiecki 

11 kwietnia br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy i Umiejętności Praca Organiczna 2.0. W imieniu Fundacji Zakłady Kórnickie nagrody wręczył dr Marek Przybylski.


Czytaj więcej
Koncert „MŁODZIEŻ PRZECIW WOJNIE”
sobota, 26 marca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Lena Jurczuk

II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Dzieci i Młodzieży Uczących się Języka Białoruskiego „AB-BA” zorganizowali w Dniu Woli – 25 marca 2022 r. w Bielskim Domu Kultury koncert  „MŁODZIEŻ PRZECIW WOJNIE”


Czytaj więcej
Dzień Kobiet - 8 marca 2022
poniedziałek, 7 marca 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki

Drogie Panie, z okazji Dnia Kobiet życzymy Wam, dużo zdrowia, szczęścia, promieni słońca, przyjaznych twarzy, serdecznych objęć, szczęśliwych wspomnień oraz WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI :-)


Studniówka 2022 w II LO z BJN
poniedziałek, 24 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Studniówka jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem podczas pobytu w szkole średniej. Tegoroczni maturzyści, mogą mówić o niebywałym szczęściu. Rok temu ze względu na pandemię Studniówka nie odbyła się. W tym roku do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy impreza dojdzie do skutku. Mogło wydarzyć się wszystko - ktoś  mógł zachorować na COVID-19 i pociągnąć resztę na kwarantannę, rząd mógł wprowadzić obostrzenia, uniemożliwiające zorganizowanie imprezy. Na szczęście nic takiego nie wydarzyło się, wszyscy odetchnęli z ulgą, impreza odbyła się. Po raz pierwszy w historii szkoły Studniówkę zorganizowano poza szkołą. Bal odbył się w Czterech Porach Roku, a wspomnienia z tego wspaniałego wydarzenia zostaną na całe życie.


Czytaj więcej
Cтарый Новый Год - 13.01.2022
czwartek, 13 stycznia 2022 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 

Вот вам строчки из страдечских деревенских колядок:

Щідри вечір, добры вечір.
Добрым людям на здоровье.

Гугугу дайте то шо на ругу.
Кішкі, кубаскі, ложечку кашкі.

Сеем-сеем, посеваем,
с Новым Годом поздравляем!
Калядую калядую, каўбасу чую!

Zorka nad Bielskiem ;-)
czwartek, 16 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Koncert piosenek Anny German "Echo miłości" w Taszkencie
piątek, 3 grudnia 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Nasza absolwentka Maria Martyniuk brała udział w koncercie laureatów "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German", który odbył się11.11.2021 w stolicy Uzbekistanu - Taszkencie.
Zapraszamy do wysłuchania pięknego wykonania piosenki "Jesteś moją miłością".
Maria Martyniuk. "Ballada o niebie i ziemi".

Jesień Bardów - Bardouskaja Vosień "dla Nadziei"
środa, 3 listopada 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nadzieja Artymowicz i Oleg Kobzar, fot. Sławomir Niedźwiecki

30 października w sali kinowej Bielskiego Domu Kultury Podlaskim odbył się koncert Jesień Bardów - Bardouskaja Vosień "dla Nadziei". Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Związku na Rzecz Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej - Szczyty oraz BDK.

Gościem honorowym i bohaterką wieczoru była zasłużona białoruska poetka, bielszczanka, wieloletnia pracownica domu kultury Nadzieja Artymowicz. Na scenie zaprezentowali się dwaj białoruscy artyści: Oleg Kobzar i Zmicier Wojciuszkiewicz.


Czytaj więcej
Dni Kultury Żydowskiej w Bielsku Podlaskim - 13.09.2021
piątek, 17 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Sławomir Niedźwiecki

13 września 2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie edukacyjnym w Bielskim Domu Kultury w ramach Dni Kultury Żydowskiej "My Pamiętamy" 2021. Wystąpił zespół Klezmorim Trio. Organizatorem koncertu była Fundacja Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej, a sfinansowano go z Budżetu Obywatelskiego 2021 Miasta Bielsk Podlaski. Dni Kultury Żydowskiej honorowym patronatem objął burmistrz miasta Jarosław Borowski.


Czytaj więcej
Wracamy do szkoły
środa, 1 września 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nasi nowi uczniowie. Fot. Sławomir Niedźwiecki

Nowy rok szkolny to nadzieja na nową przygodę, powrót do dobrych znajomych, przyjaciół i sytuacji. Uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy udanego roku szkolnego, aby ten rok nie był tak trudny jak ostatnie dwa lata i obfitował w sukcesy.


Czytaj więcej
<1 >