Uczniowie klasy I b i II b wzięli udział w Dniach Otwartych Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

wtorek, 24 kwietnia 2012 roku
Kategoria: Wycieczki

Dnia 23.04.2012 uczniowie klasy I b i II b wzięli udział w  Dniach Otwartych Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży.

Pracownicy IBS PAN zaprezentowali swoje badania w formie wykładów oraz włączyli uczestników do udziału w warsztatach. Zostały przedstawione zagadnienia z zakresu biologii, genetyki i ekologii ssaków. Przedmiotem wykładów były historia i ochrona żubra, znaczenie wilka w ekosystemie, ekologia łasicowatych oraz królewskie łowy w Puszczy Białowieskiej.

W części warsztatowej Dni Otwartych Instytut otworzył uczniom zbiory Kolekcji Zoologicznej: szkielety, czaszki, skóry, zęby, które zostały wykorzystane do rozpoznawania ssaków. Zaprezentowany został również sprzęt do nowoczesnych metod badań przyrodniczych – fotopułapki, urządzenia telemetryczne, odbiorniki GPS oraz techniki GIS.

Uczestnicy opuszczali Instytut pełni wrażeń, z ogromną dawką ciekawie podanej, nowej wiedzy.

Fot. Valery Skrundz