Wizyta studyjna naszych uczniów w Estonii 07-15.08.2011 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wizyta studyjna naszych uczniów w Estonii 07-15.08.2011
sobota, 27 sierpnia 2011 roku
Kategoria: Wycieczki

Uczniowie kl. II A Tomasz Parfieniuk, Michał Sacharczuk i Paweł Tomczuk - podopieczni Sławomira Niedźwieckiego w okresie 07-15 sierpnia 2011 przebywali  z wizytą studyjną w Estonii w ramach projektu What next...? Estonia 2011.

W projekcie uczestniczyły w grupy narodowe z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Chłopcy mieszkali w gospodarstwie agroturystycznym z dostępem do jeziora i boiska do piłki siatkowej. Brali udział w zajęciach, zwiedzili Tartu – drugie co do wielkości miasto Estonii, uznawane za intelektualną i kulturalną stolicę kraju. W programie był również rejs statkiem wzdłuż granicy estońsko rosyjskiej (wypływając z Varska). Grupy narodowe prezentowały swój kraj kulinarnie - kuchnia narodowa i rozrywkowo - gry i zabawy. Nasi chłopcy zrobili bigos, wyświetlili animowaną historię Polski i zatańczyli poloneza. Przypomnijmy, że Tomek, Michał i Paweł to zdobywcy II miejsca w konkursie (Nie)bezpieczny Internet. W niedługim czasie zaprezentujemy zdjęcia z tego atrakcyjnego niewątpliwie wyjazdu.

fot. www.aviastar.org