Co po liceum? - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Co po liceum?
piątek, 9 września 2016 roku

Fot. Grzegorz Ignatowicz

Fotoreportaż

9 września maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w Białostockim Salonie Maturzystów.

W poprzednim roku Salon Maturzystów odbywał się na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. W tym postanowiono zmienić lokalizację na Politechnikę Białostocką. - Jestem bardzo zadowolony z frekwencji - mówi Andrzej Wyszyński, koordynator białostockiego Salonu Maturzystów. - Nawet jeśli na wykład nie przyjeżdżały grupy, które wcześniej rezerwowały miejsca, to w ich miejsce pojawiali się inni.

Maturzyści odwiedzili stoiska wyższych uczelni, zapoznali się z ofertę edukacyjną uczelni na rok 2016/2017, rozmawiali o tym, jak wyglądają studia na poszczególnych kierunkach oraz dowiedzieli się jak wygląda rekrutacja. Podczas spotkań, eksperci z OKE z Łomży opowiedzieli uczniom, wszystko co trzeba wiedzieć o maturze z matematyki, języka polskiego, angielskiego, historii, geografii czy innych przedmiotów.

W tym roku w Salonie Maturzystów udział wzięło około 170 szkół z całego województwa.