„Noc Teatralna” – akcja charytatywna na rzecz fundacji „Mam Marzenie” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

„Noc Teatralna” – akcja charytatywna na rzecz fundacji „Mam Marzenie”
poniedziałek, 28 listopada 2016 roku

Fotoreportaż Łukasz Zinkiewicz

Martyna Jankowska i Martyna Szczurzewska zorganizowały „Noc Teatralną” – akcję charytatywną na rzecz fundacji „Mam Marzenie”. Inicjatywa składała się z dwóch części. Najpierw przez kilka dni odbywała się zbiórka odzieży dla dzieci i młodzieży z domu dziecka w Białowieży. Część odzieży przekazano Zespołowi Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II oraz do Polskiego Czerwonego Krzyża”.

Druga część akcji to Noc Teatralna, która odbyła się na scenie Bielskiego Domu Kultury. Wystąpili uczniowie bielskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalych - młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej The M.A.S.K. pod kierownictwem aktora zawodowego Mateusza Sacharzewskiego. Przedstawili cztery spektakle: "Komedia, której Mihura nie napisał", "Ożenek", "Lekarz mimo woli" i "Porucznik z Inishmore". Imprezie artystycznej towarzyszyły licytacje i loteria, z których dochód przeznaczono na cele charytatywne. „Zebrane fundusze wspomogą fundację Mam Marzenie. Przekazane zostaną m.in. na turnus rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II.

Akcja była zorganizowana w ramach projektu "Młodzi liderzy szansą aktywizacji społeczności lokalnych" przy Stowarzyszeniu Faros. Wydarzenie miało miejsce 25.11.2016