Nie zapomnijcie o regularnych przerwach od nauki przy komputerze. Ten czas wykorzystajcie na ćwiczenia relaksacyjne, rozciągające oraz ćwiczenia mięśni posturalnych. Przykłady i propozycje tych ćwiczeń znajdziecie w Internecie po wpisaniu w/w haseł. Pamiętajcie o poprzedzeniu ćwiczeń dziesięciominutową rozgrzewką !
Ze sportowym pozdrowieniem Justyna Iganowicz-Car, justysiai@op.pl
W związku z tym, że nie możemy się na razie spotykać na lekcjach filozofii, proszę abyście do podanych wypowiedzi dopasowali ich autorów. Część nazwisk pojawiła się na naszych lekcjach, ale będą też nowe. Życzę miłych wrażeń w poszukiwaniu. Warunkiem zaliczenia jest znalezienie co najmniej 16 autorów podanych cytatów. W przypadku pytań podaję mój adres: alicja.kobus5@wp.pl. Znalezione nazwiska wraz z cytatem wpiszcie do zeszytu. Pozdrawiam, mgr Alicja Kobus
Podstawy przedsiębiorczości, wiedza o społeczeństwie - informacje dla uczniów
aby po powrocie do szkoły nauka odbywała się sprawnie, proszę o odrobinę samodzielnej pracy w domu.
Klasy III
Uczniów klas III proszę, aby zapoznali się z tekstem dotyczącym życia i twórczości Sokrata Janowicza (podręcznik 294-295) oraz z miniaturami tego prozaika: Прыгожай, Гасцінец (хрэстаматыя 315), Элегія пакінутага гнязда, Прыехаў, Роднае (podręcznik 296-297).
Przypominam również o próbnym egzaminie ustnym z języka białoruskiego. Przygotujcie się do odpowiedzi na otrzymane pytania.
Zachęcamy do zapoznania się ze stronąwww.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platformaepodreczniki.ploraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla maturzystów.
Dbajmy o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie.
Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Z poważaniem
Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN
Dobre praktyki w zakresie zdalnej nauki matematyki
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych, Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki chce dzielić się dobrymi praktykami w zakresie zdalnej nauki matematyki wskazując, a często też rekomendując STRONY INTERNETOWE Z ZASOBAMI EDUKACYJNYMI DOSTĘPNYMI ONLINE. Poniżej link do podstrony z takim zestawieniem. CZEKAMY NA WASZE PROPOZYCJE, abyśmy mogli sukcesywnie poszerzać tę bazę.
Poniżej zostaną umieszczone informacje dla uczniów z poszczególnych klas. Klasa IIIc Uczniowie zdający maturę z historii proszę o utrwalanie i powtarzanie wiadomości zgodnie z przyjętym harmonogramem. Do wykorzystania jest bardzo wiele materiałów multimedialnych zawartych na stronach: Epodreczniki.pl Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia Serwis Telewizji Polskiej https://vod.tvp.pl/kolekcja/lekcja-historii,47078669?gc=4&page=1na tej stronie można zobaczyć wiele ciekawych filmów fabularnych i dokumentalnych, które poszerzą Waszą wiedzę. Będę z Wami na bieżąco kontaktował się i przesyłał materiały, testy, prezentacje do indywidualnej nauki. Macie czas i możliwości aby poszerzyć i uporządkować własną wiedzę.
Kontakt z Sekretariatem i Dyrektorem II LO z BJN będzie odbywał się drogą elektroniczną
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno – wychowawczych do dnia 25 marca 2020 r. informuję, iż kontakt z Sekretariatem i Dyrektorem II LO z BJN będzie odbywał się drogą elektroniczną (adres mailowy: lozbjn@gmail.com) lub telefonicznie (telefon 85 833 21 42) w godz. 8.00 – 13.00.
Materiały edukacyjne dla uczniów będą udostępniane na stronie internetowej:
lozbjn.edu.pl oraz FB szkoły.
Życzę wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości i wierzę, że szybko spotkamy się w Naszej Szkole.
Z myślą o wszystkich, którzy w najbliższych tygodniach będą realizować program nauczania poza szkołą Pi-stacja zaplanowała darmowe webinary powtórkowe maturzystów - poniżej szczegółowy harmonogram:
W związku z sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy, prosimy Was, abyście nie zapomnieli o języku polskim. Mądrze wykorzystujcie czas wolny i uczcie się, wykonując następujące zadania:
Liceum to świetny czas w życiu! Pod warunkiem, że nie musisz się uczyć dniami i nocami… Jeśli chcesz szybko i dobrze przygotować się do sprawdzianów, skorzystaj z portalu dlaucznia.pl przygotowanego przez ekspertów Nowej Ery. Znajdziesz tu bazę wiedzy z czterech przedmiotów: matematyki, polskiego, angielskiego i geografii. Wszystkie treści są zgodne z podstawą programową pierwszej klasy liceum. W ciągu czterech-pięciu minut zrozumiesz to, co w szkole wydawało się trudne. Dostajesz powtórkę tematu, wyjaśnienie najważniejszych zagadnień, fiszki, quizy i dodatkowe treści. Wszystko sprawdzone przez ekspertów! Wejdź na dlaucznia.pl, załóż bezpłatne konto, szybko się naucz i popraw oceny. A potem - ciesz się życiem licealisty!
Polecamy Wam stronęwww.pistacja.tv, na której znajdziecie ponad 600 darmowych wideolekcji z matematyki realizujących podstawę programową od IV klasy szkoły podstawowej do matury. Z pomocą Pi-stacji można na bieżąco realizować program szkolny, powtarzać materiał, utrwalać dotychczasowe tematy i sprawdzać stopień ich opanowania korzystając z interaktywnych ćwiczeń.
Na najbliższe dni Pi-stacja planuje także darmowe webinary powtórkowe dla uczniów, zwłaszcza dla ósmoklasistów i maturzystów.
Szczegóły niebawem na fanpage’u projektu (Facebook.com/PistacjaMatematyka).
Wolne lektury - 5571 darmowych utworów do których masz prawo
Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach - HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Można ich słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis. Audiobooki są również dostępne w formacie DAISY dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.