Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty - Rok szkolny 2019/2020
Komunikaty


ZASADY POSTĘPOWANIA W CZASIE EGZAMINU MATURALNEGO W CZERWCU 2020R. W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM Z BIAŁORUSKIM JĘZYKIEM NAUCZANIA IM. BRONISŁAWA TARSZKIEWICZAW BIELSKU PODLASKIM
środa, 27 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
 1. Na egzaminy z języka polskiego pp, matematyki pp, języka białoruskiego pp należy przybyć na 45 minut przed rozpoczęciem egzaminu, na pozostałe egzaminy na 30 minut przed ich rozpoczęciem.  Nie należy gromadzić się przed szkołą, pomiędzy zdającymi powinien być zachowany 1,5- metrowy odstęp w każdym kierunku.
 2. Każdy zdający ma obowiązek zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej, a także odkażenia rąk po wejściu do szkoły.
 3. Każdy zdający posiada własne przybory piśmiennicze (czarny wkład), linijkę, cyrkiel i inne przybory zgodne z wykazem Dyrektora CKE. Szkoła zapewnia zdającym kalkulatory, tablice i słowniki na egzamin z języka białoruskiego, które będą odkażone przed każdym egzaminem.
 4. Zdający wchodzą do szkoły według kolejności na liście zdających z zachowaniem odpowiedniej odległości pomiędzy poszczególnymi osobami, zgodnie z kolejnością na listach, które będą wywieszone na zewnątrz i wewnątrz budynku szkoły.
 5. Przed rozpoczęciem pierwszego egzaminu każdy zdający otrzyma kopertę w której będą znajdowały się jego kody na każdy egzamin. Po sprawdzeniu, zdający własnym podpisem potwierdza, że otrzymał właściwe kody. Zdający ma obowiązek posiadania kodów przed każdym egzaminem.
 6. Przed rozpoczęciem każdego egzaminu zdający dokonuje losowania miejsca na sali. Po losowaniu niezwłocznie zajmuje wskazane miejsce i czeka na dalsze instrukcje Przewodniczącego Zespołu Nadzorującego.
 7. Egzamin maturalny rozpoczyna się wraz z zapisaniem czasu jego rozpoczęcia na tablicy.
 8. W czasie trwania egzaminu zdający zgłasza ewentualne problemy poprzez uniesienie ręki. Zdający ma obowiązek zakrycia ust i nosa przed przybyciem do niego członka zespołu nadzorującego. W taki sposób zgłaszana jest również chęć skorzystania ze słownika w czasie egzaminu z języka polskiego. Zdający  ma w tym momencie obowiązek odkażenia rąk środkami znajdującymi się na stoliku ze słownikami. Na egzaminie z języka białoruskiego zdający korzysta ze słownika udostępnionego mu przez szkołę na ławce.
 9. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. Zdający sygnalizuje chęć opuszczenia sali poprzez uniesienie ręki oraz zakrycie ust i nosa. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
 10. Po zakończeniu egzaminu,  zdający bez gromadzenia się opuszczają szkołę. Prawo przebywania w szkole posiadają absolwenci przystępujący w tym samym dniu do egzaminu rozpoczynającego się o godzinie 14.00.

Fundacja Grupy Unibep Unitalent zaprasza uczniów do udziału w konkursie
środa, 27 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Fundacja Grupy Unibep Unitalent zaprasza uczniów do udziału w konkursie. O co chodzi? Jeśli chcecie wziąć udział w naszym konkursie, ale nie wiecie jak się za to zabrać - przychodzimy z pomocą Zasady konkurencji I są banalnie proste. Prosimy was o minimum 3 zdjęcia.
 • Czystej maseczki, nieozdobionej,
 • W trakcie ozdabiania
 • Skończonej
Mile widziane będzie również zdjęcie w stworzonej przez was designerskiej maseczce, za które można otrzymać dodatkowe punkty i zwiększyć swoją szansę na wygraną! Wykażcie się kreatywnością, wierzymy w was. Na zdjęcia czekamy do 31 maja. Nie zapomnijcie oznaczyć @unitalent_ oraz użyć hasztagu #wmaseczceprzezbielsk
I druga kategoria - odpowiedź na pytanie: Jak można kreatywnie spędzić czas w domu? Swoje odpowiedzi możecie prezentować w postaci filmików (maks. 1 min.) lub zdjęć.
Na pewno niektórzy z was robią rzeczy, którymi mogą zainspirować resztę, aby ten czas spędzony często w domu, czasem w samotności był czasem kreatywności i odpowiedzialnego działania.
Niezależnie, którą opcję wybierzecie, pamiętajcie, żeby oznaczyć nas - @unitalent_ oraz w opisie dać nasz hasztag #wmaseczceprzezbielsk. Konkurs trwa od 18 do 31maja.
Wyniki poznacie najpóźniej 2 czerwca. Dla zwycięzców mamy smakowite nagrody!
Pewnie zastanawiacie się, co zaplanowaliśmy. Nagrodami w konkursie są bony podarunkowe do naszej lokalnej pizzeri Wenecja. W każdej konkurencji przewidzieliśmy po 10 (!) wygranych.
 • I miejsce - bon za 100złotych
 • II miejsce - bon za 70 złotych
 • III miejsce - bon za 50 złotych
oraz 7 wyróżnień - bon za 35 złotych każdy!
Smak zwycięstwa gwarantowany!
Nie zwlekajcie, bawcie się z nami!
#wmaseczceprzezbielsk

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ II LO Z BJN IM. B. TARASZKIEWICZA W BIELSKU PODLASKIM
poniedziałek, 25 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
 1. Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:
 2. Od 27 maja do 29 maja  (ŚRODA-PIĄTEK) – w godz. 10.00-12.00.
 3. Przed wejściem do szkoły i podczas wyjścia czytelnik dezynfekuje ręce.
 4. Wymaga się noszenia maseczki podczas przebywania na terenie szkoły.
 5. W bibliotece może jednocześnie przebywać 1 osoba (czytelnik), nie licząc nauczyciela bibliotekarza.
 6. Osoby oczekujące na wejście do biblioteki muszą zachować odstęp 2 m od innych osób.
 7. Książki podaje bibliotekarz. Nie ma możliwości samodzielnego skorzystania z księgozbioru biblioteki, stanowisk komputerowych oraz z czytelni.
 8. POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU ZWROTU KSIĄŻEK
  • POŁÓŻ KSIĄŻKI NA STÓŁ
  • PODAJ BIBLIOTEKARZOWI SWOJE IMIĘ I NAZWISKO ORAZ KLASĘ
  • PODAJ NUMERY/TYTUŁY WYPOŻYCZONYCH KSIĄŻEK

UWAGA MATURZYŚCI!!
poniedziałek, 25 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

UWAGA MATURZYŚCI!


W dniach 27-29 maja 2020 roku w godzinach 10.00-12.00 proszę obowiązkowo zdać książki z biblioteki szkolnej.


Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych
wtorek, 19 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych.

Prezentacja plik PDF


Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
wtorek, 19 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Cyberświadomi, Cyberbezpieczni
wtorek, 19 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Program profilaktyczny Cyberświadomi, Cyberbezpieczni.

Pracownicy Wydziału Prewencji bielskiej Policji przygotowali prezentację multimedialną skierowaną  do młodzieży ale także rodziców. W związku z tym, że życie towarzyskie młodych ludzi od dawna już przeniosło się do Internetu, sukcesywnie zwiększa się liczba zdarzeń dotyczących problematyki jaką jest cyberprzemoc. W czasach pandemii stanowi to szczególny problem, zwłaszcza w zakresie szukania pomocy i ustalania co jest przestępstwem i za co sprawca powinien ponieść konsekwencje. 


O czym należy pamiętać podczas egzaminu
sobota, 16 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Przygotowania do egzaminów zewnętrznych – wytyczne MEN, CKE i GIS
sobota, 16 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r.


Czytaj więcej
"Zaprojektuj swoją przyszłość – WKU Bielsk Podlaski przewodnikiem Twoich decyzji”
środa, 13 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA – jest to oferta szkolenia, która stanowi bezpośrednią przepustkę do zawodowej służby wojskowej. Mówiąc wprost – jest to oferta skierowana do osób, które w tym roku kończą naukę w Państwa szkole i chcieliby po szkole podjąć pracę. My oczywiście promujemy wybór właśnie ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ -  do której najkrótsza „droga wiedzie” poprzez realizację szkolenia w ramach służby przygotowawczej. Szanowni Państwo, pełnienie zawodowej służby wojskowej daje poczucie stabilizacji, pewności o ciągłość pracy (służby). Zawód żołnierza cieszy się zaufaniem w społeczeństwie. Służba wojskowa to trudne wyzwanie i dodatkowe obowiązku w porównaniu do pracy na rynku „cywilnym”. Jednak świadomość wykonywania zadań, które mają ogromne znaczenie nawet dla bezpieczeństwa kraju oraz poczucie wagi i rangi zawodu żołnierza  motywują do działania. Jak wszyscy wiemy pieniądze nie są najważniejsze, jednak poczucie pewności, że należne wynagrodzenie wpłynie terminowo na przysłowiowe konto – jest istotne. Aktualnie młody człowiek w wieku poniżej 26 lat pełniący służbę wojskową w garnizonie Białystok sumarycznie otrzyma miesięczny „dochód” w wysokości 4400 zł „na rękę” (uposażenie zasadnicze + świadczenie mieszkaniowe).


Czytaj więcej
9 maja obchodzimy Dzień Europy
sobota, 9 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

9 maja obchodzimy Dzień Europy, aby upamiętnić rocznicę przemowy ministra spraw zagranicznych Francji Roberta Schumana, która zapoczątkowała drogę do powstania Unii Europejskiej.

W ten Dzień Europy pamiętamy, jak Europejczycy tworzyli historię w 1950 r., i oddajemy hołd tym, którzy tworzą historię dzisiaj. W kontekście trwającej pandemii koronawirusa, 9 maja 2020 r. to ważna okazja do świętowania jedności i solidarności w Europie


Czytaj więcej
II LO z BJN w Bielsku Podlaskim – filmik Sandry Bowtruczuk promujący szkołę
piątek, 8 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 – konsultacje
piątek, 8 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Ministerstwo Edukacji Narodowej ZACHĘCA DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH projektu harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych - "Uwagi i opinie prosimy przekazywać drogą elektroniczną na adres mailowy konsultacje_rekrutacja@men.gov.pl do 13 maja br. do godz. 12.00."
Projekt zawiera nowe terminy podyktowane przesunięciem daty egzaminu ósmoklasisty. Jednak najważniejsza zmiana dotyczy odstąpienia od rekrutacji uzupełniającej.
Co to oznacza w praktyce?
Kandydaci, którzy nie zostaną przyjęci do żadnej z wybranych szkół, będą przyjmowani w miarę wolnych miejsc na podstawie decyzji dyrektora placówki. A obowiązek zapewnienia miejsc wszystkim absolwentom szkoły podstawowej spada na samorząd.
"Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu, odpowiada rada powiatu"
Projekt harmonogramu dostępny TUTAJ https://tiny.pl/7tqcg

Matura bez spinki – sprawdzone sposoby eliminowania stresu przed egzaminem
poniedziałek, 4 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Matura to wydarzenie niewątpliwie spektakularne i stresujące. Uczniowie przystępujący do egzaminu maturalnego podchodzą do niego bardzo różnie. Jedni panikują, inni spokojnie się uczą, powtarzają i są ogólnie pozytywnie nastawieni.

Stres przed maturą jest zjawiskiem absolutnie normalnym. Dodatkowo w tym roku szkolnym trudności mogą być też związane z wieloma niewiadomymi dotyczącymi organizacji i warunków przeprowadzania egzaminu maturalnego. Odczuwanie stresu zależy od tego, czy odbieramy go jako wyzwanie, czy przeszkodę. Napięcie może być dobrym źródłem energii, może dodawać siły, poprawiać koncentrację i mobilizować do podejmowania zadań.

Matura jest do zdania dla wszystkich, jeśli potrafimy wykorzystać posiadaną wiedzę i optymalny stres, który może stać się naszym sprzymierzeńcem.


Czytaj więcej
Słowo starosty bielskiego z okazji Narodowego Święta 3 Maja
piątek, 1 maja 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Bielskiego
Szanowni Państwo

Przychodzi nam obchodzić Narodowe Święto 3 Maja i poprzedzające je Święto Pracy i Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach. Po raz pierwszy w naszej najnowszej historii będziemy je celebrować bez bezpośredniego kontaktu ze sobą w zaciszach domowych, a nie wypełnionych świątyniach i miejscach pamięci narodowej. Możemy jednak zrobić wszystko, by godnie upamiętnić każde z nich, a szczególnie 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 >