Komunikaty - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Komunikaty - Rok szkolny 2019/2020
Komunikaty


„Akcja naszych stypendystów! Najzdolniejsi uczniowie polskich szkół śpieszą z pomocą swoim kolegom.
czwartek, 30 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

„Akcja naszych stypendystów! Najzdolniejsi uczniowie polskich szkół śpieszą z pomocą swoim kolegom. Z ich inicjatywy ruszamy z ofertą bezpłatnych korepetycji z różnych dziedzin wiedzy. Na naszej stronie FUNDUSZ.ORG pojawiła się zakładka „ZDOLNI DO POMOCY”. Można pod nią znaleźć krótkie notki o gotowych do pomocy stypendystach i absolwentach Funduszu. To uczniowie i studenci w różnym wieku ze wszystkich stron Polski. Interesują się różnymi dziedzinami i wiedzą na ich temat naprawdę dużo. Są też chętni do dzielenia się tą wiedzą, a przy okazji zarażają swoją pasją i entuzjazmem.


Czytaj więcej
Egzamin maturalny bez egzaminu ustnego
sobota, 25 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO W TERMINIE GŁÓWNYM
sobota, 25 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.
sobota, 25 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.


Czytaj więcej
Jak zmotywować się do nauki i uczyć się z przyjemnością?
wtorek, 14 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Czy to w ogóle możliwe?  Może się udać, jak się trochę postaramy.

Poznajcie 6 prostych sposobów, które pomogą zmotywować się do nauki i przyswoić materiał:

1. Znajdź ważny powód do nauki np. dostanie się na wymarzony kierunek studiów, nagroda, dyplom za wysoką średnią ocen, lepsze zrozumienie otaczającego świata.

2. Ucz się w inspirującym miejscu, dobrze zorganizowanym, żeby bałagan nie odciągał uwagi od nauki. Pokój, w którym zazwyczaj się uczysz, możesz zamienić na inne pomieszczenie, balkon albo przydomowy ogródek.

3. Stwórz system nagród - to paliwo do motywacji na długi okres np. zakup czegoś fajnego, o czym marzysz. A za opanowanie partii materiału, nauczenie się kilku trudnych tematów nagrodą może być obejrzenie ulubionego serialu albo nasze ulubione danie na rodzinnej kolacji.


Czytaj więcej
Kształcenie na odległość do 26 kwietnia 2020
wtorek, 14 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
W II LO z BJN  do 26 kwietnia 2020 r. prowadzone będzie  kształcenie na odległość. Zajęcia nie będą odbywały się 20 kwietnia 2020 r., w drugim dniu Prawosławnej Wielkanocy.
Kontakt ze szkołą odbywa się drogą mailową: lozbjn@gmail.com

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia br.
piątek, 10 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.


Czytaj więcej
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim zorganizowała dyżury telefoniczne psychologów
środa, 8 kwietnia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim zorganizowała dyżury telefoniczne psychologów. Specjaliści są do dyspozycji wszystkich potrzebujących porady i wsparcia (uczniów, rodziców, nauczycieli) pod numerem telefonu 

85 833 26 74.

Z pracownikami Poradni można kontaktować się także mailowo:

poradnia@powiatbielski.pl

psycholog.poradnia@wp.pl

Dyżury telefoniczne psychologów w Poradni:

Zachęcam do skorzystania z pomocy specjalistów Poradni w razie potrzeby.

Maria Nikołajuk, pedagog szkolny

m.nikolajuk@op.pl


MATURZYŚCI I UCZNIOWIE KOŃCZĄCY SZKOŁĘ I POSIADAJĄCY ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI
wtorek, 31 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku Podlaskim informuje, iż Powiat Bielski kolejny rok realizuje pilotażowy program „Aktywny samorząd” finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ramach programu absolwenci szkół będący mieszkańcami powiatu bielskiego, posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności rozpoczynający naukę w szkole policealnej lub na uczelni wyższej mogą uzyskać pomoc finansową związaną z ponoszonymi kosztami kształcenia, takimi jak: koszty czesnego, zakwaterowania, dojazdów, pomocy dydaktycznych itp.


Czytaj więcej
List prezesa ZNP do Rodziców i Nauczycieli
wtorek, 31 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Drodzy Rodzice!

Pandemia koronawirusa wywołała także kryzys w edukacji. Z dnia na dzień zajęcia w szkołach, przedszkolach i placówkach zostały zawieszone, a lekcje przeniesione do internetu. Od 25 marca wprowadzono obowiązkową realizację podstawy programowej na odległość, choć nie ma żadnych systemowych rozwiązań w tym zakresie, nie ma sprzętu dla uczniów i nauczycieli, dostępu do bezpłatnego internetu, narzędzi cyfrowych i platform edukacyjnych, ani też doświadczenia, jak należy to robić.


Czytaj więcej
Pedagog szkolny informuje, że uczniowie i rodzice mają możliwość konsultacji i porad drogą mailową, ewentualnie telefoniczną.
piątek, 27 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Można zwracać się z różnymi problemami np. szkolnymi, rodzinnymi, gdy jesteście w trudnej sytuacji materialnej albo chcielibyście pomóc innym, ale nie wiecie jak.

Czasami czujemy, że nikt nas nie rozumie, mamy poczucie bezradności i niemocy. Warto podzielić się wtedy z kimś swoimi troskami, będzie nam na pewno łatwiej.

Będzie mi bardzo miło, jeśli  podzielicie  się swoimi radościami, nawet drobnymi sukcesami, co w dzisiejszym trudnym życiu jest szczególnie cenne i budujące.

Pozdrawiam ciepło i zapraszam do wspólnych rozmów.

Maria Nikołajuk, pedagog szkolny

m.nikolajuk@op.pl

Kontakt telefoniczny po uprzednim kontakcie mailowym.


Czytaj więcej
Poradnik zawierający wskazówki oraz inspiracje, jak prowadzić kształcenie na odległość.
środa, 25 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku z ogłoszeniem stanu epidemii przygotowaliśmy rozporządzenia, które umożliwiają organizację oraz realizację procesu kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Chcąc wesprzeć organizację tego procesu, opracowaliśmy również poradnik zawierający wskazówki oraz inspiracje, jak prowadzić kształcenie na odległość.

Zachęcam Państwa do korzystania z poradnika oraz proszę o udostępnienie go nauczycielom z Państwa placówki. Informator można pobrać również ze strony internetowej MEN.

Dziękuję Państwu za wszystkie wysiłki i starania, dzięki którym uczniowie mogą w obecnej sytuacji kontynuować edukację w domu. 

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

Załącznik:

Kształcenie na odległość–poradnik dla szkół.pdfWystąpienie do rodziców i uczniów
wtorek, 24 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Szanowni Państwo – Rodzice uczniów II LO z BJN!

Drodzy Uczniowie!

Przedłuża się nasza rozłąka i konieczność pracy na odległość. Co najmniej do 10 kwietnia 2020 r. II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza będzie pracowało w systemie pracy pozaszkolnej.  Stawia to przed nami nowe wyzwania i wymusza próby znalezienia rozwiązań, które będą służyły uczniom II LO z BJN. Dlatego też od 26 marca rozpoczynamy naukę z wykorzystaniem platformy universality.io. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów, w oparciu o  plan zajęć lekcyjnych, będą w godzinach 8.00 – 12.00 przekazywać na e-maile uczniów zaproszenia do wspólnej pracy. Obowiązkiem każdego ucznia jest odpowiedzieć na to zaproszenie. To od nas nauczycieli i od was uczniów zależy na ile ta praca będzie efektywna. W procesie tym nie chodzi tylko o ocenianie waszych postępów, ale głównie o przekazanie Wam niezbędnej wiedzy.


Czytaj więcej
Kształcenie na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych
sobota, 21 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy.

Zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określiliśmy zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.


Czytaj więcej
Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne
piątek, 20 marca 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określiliśmy zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 >