Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2013/2014

Spotkanie z mniszkami z Monasteru Przemienienia Pańskiego i św. Eufrozyny Połockiej w Połocku
środa, 4 czerwca 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

W dniu 4.06.2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z mniszkami z Monasteru Przemienienia Pańskiego i św. Eufrozyny Połockiej w Połocku.


Czytaj więcej
”PUSZKINIANA 2014”
wtorek, 3 czerwca 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

02.06.2014r. w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza ,"Puszkiniana 2014". Uczennica klasy IIb - Anna Nesteruk została laureatką V miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekun mgr Helena Wasiluk


Zdjęcia Uli Lipato


Czytaj więcej
Przyjęto Strategię rozwoju oświaty mniejszości białoruskiej w Polsce
poniedziałek, 26 maja 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Zwiększenie obecności języka białoruskiego w szkołach, do których uczęszczają uczniowie należący do mniejszości białoruskiej, powinna zapewnić Strategia rozwoju oświaty mniejszości białoruskiej w Polsce, przyjęta 11 lutego 2014 r. w Białymstoku. Dokument ten został wypracowany wspólnie przez administrację rządową i organizacje mniejszości białoruskiej. Strategia została podpisana przez Ministra Administracj i Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.


Czytaj więcej
Koncert Chóru „Visson” z Mińska
niedziela, 25 maja 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

24 maja br. w Naszej Szkole odbył się wspaniały koncert w wykonaniu Młodzieżowego  Chóru „Visson” Republikańskiego Centrum Współczesnej Kultury Chrześcijańskiej „Błagowiest” Mińsk, Białoruś.  Dyrygent: Alona Wysocka.


Czytaj więcej
Rajd rowerowy Bielsk Podlaski- Dubicze Cerkiewne
sobota, 24 maja 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

W dniach 20-21 maja 2014 roku uczniowie klas I i II pod opieką prof. Eugeniusza Bedeniczuka udali się na rajd rowerowy Bielsk Podlaski- Dubicze Cerkiewne. Trasa rajdu nie należała do najkrótszych i najłatwiejszych lecz nie było osoby, która nie jechałaby z uśmiechem na ustach.


Czytaj więcej
Matura z języka białoruskiego 2014
piątek, 23 maja 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

127 absolwentów Naszej Szkoły zdawało w dniu 23 maja br. obowiązkowy egzamin z języka białoruskiego.


Czytaj więcej
„Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu”
czwartek, 22 maja 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Nasze Liceum po raz kolejny angażuje się w działania służące rozwiązywaniu problemów społecznych. Jednym z takich działań było uczestnictwo w warsztatach Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu.


Czytaj więcej
Wojewódzka Olimpiada wiedzy o HIV/AIDS
środa, 21 maja 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Etap wojewódzki olimpiady odbył się 15.05.2014r. w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. II B: Wiktoria Michalczuk i Marta Sorokin – laureatki etapu powiatowego olimpiady.


Czytaj więcej
I miejsce Patryka Piotrowskiego w Turnieju Szachowym
niedziela, 18 maja 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

 

Uczeń Naszej Szkoły Patryk Piotrowski zdobył I miejsce w Turnieju Szachowym o Puchar Kierownika Ośrodka Szkolenia Kierowców „Podlasie 1” rozegranym w Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w dniu 17 maja br. Gratulujemy!


Czas na szachy.
niedziela, 18 maja 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

 

17 maja w ramach Nocy Muzeum w bielskim ratuszu został rozegrany tradycyjny turniej szachowy Braniccy kontra Poniatowscy. Rywalizowali ze sobą uczniowie II LO i  I LO. W grze na czas lepsi okazali się uczniowie II LO z BJN im. B.Taraszkiewicza reprezentowani przez Krzysztofa Stadnickiego z kl. II A, którego dzielnie wspierala klasa II B. Gratulujemy!

Zdjęcia Uli Lipato


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 >