XX edycja Olimpiady Języka Białoruskiego - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

XX edycja Olimpiady Języka Białoruskiego
środa, 16 kwietnia 2014 roku

Komitet Główny Olimpiady Języka Białoruskiego Katedra Białorutenistyki UW informuje, że Kamil Stiepaniuk ucz. kl I B został laureatem XX edycji Olimpiady Języka Białoruskiego.

Tytuł finalisty otrzymali:

• Warszycka Aleksandra
  • Zinkiewicz Paulina
  • Kopacki Filip
  • Sacharczuk Michalina
  • Dmitruk Anita
  • Iwaniuk Joanna
  • Sorokin Aleksandra
  • Roszczenko Gabriela Daria
  • Rokicka Natalia

Gratulujemy! Opiekunowie: mgr Anna Brzozowska, mgr Eugenia Taranta

Olimpiada Języka Białoruskiego dla uczniów szkół średnich została zorganizowana po raz pierwszy w roku szkolnym 1994/1995 (Zarządzenie nr 28 Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 września 1992r.). Organizatorem merytorycznym Olimpiady jest Katedra Białorutenistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Głównym celem Olimpiady Języka Białoruskiego jest szerzenie wiedzy białorusoznawczej z zakresu literatury, języka, kultury, folkloru, nauki o społeczeństwie, a także o wydobywaniu i poznawaniu polsko-białoruskich związków literackich, językowych i kulturowych.
Jakość, a nie liczba uczestników jest decydującym czynnikiem, inspirującym organizatorów Olimpiady. W odczuciu organizatorów Olimpiady idee przywiązania do języka i kultury białoruskiej winny iść w parze z ideą przywiązania do państwa polskiego, która jest najważniejszą wartością dla wszystkich jego obywateli.