To jest CZAS na „Noc Muzeów” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

To jest CZAS na „Noc Muzeów”
wtorek, 13 maja 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe  

Zarezerwuj CZAS na sentymentalną noc w bielskim Muzeum. Tym razem postaramy się, aby czas płynął wolniej i był okazją do wspomnień i refleksji nad tym, co było, a czego często już nie ma.

Wszystko we wszechświecie jest związane z czasem. Czasu nie można zatrzymać, ani przeciwdziałać jego upływowi. Można natomiast starać się uchwycić jego strzępy pielęgnując pamięć o tym, co ważne i na czym nam zależy. Czas niepostrzeżenie oczyszcza naszą pamięć ze wspomnień, ale możemy temu zapobiegać przypominając sobie nieustannie to, co jest nam bliskie i ważne. To właśnie uczynimy podCZAS nocy muzeów, która z CZASem również minie…

 

Jednak zanim to się stanie CZAS spojrzeć na program, w którym mamy:

 

godz.18.00- 19.00  

Czas na szachy. Rozpoczniemy tradycyjnie rozgrzewką intelektualną w formie turnieju szachowego, w którym zagrają Braniccy i Poniatowscy. Tym razem gramy na czas!

 

godz.19.30 

Czas na bociana. Otwarcie wystawy czasowej „Bocian w kulturze ludowej”.

Twórcy ludowi od lat poświęcają czas swojej sztuce, w której istotną rolę odgrywa bocian. To ptak miły naszemu oku i bliski sercu. Poświęćmy mu odrobinę swojego czasu, aby go lepiej poznać od strony ludowych mitów, wyobrażeń i przedmiotów z nim związanych. Koniecznie zarezerwuj CZAS na bociana między godz. 19.30-24.00.

Zwiedzanie z przewodnikiem w grupach 20 osobowych co pół godziny.

! Dawnym zwyczajem przywitamy bociany i gości „busłowymi” łapami. Poczęstujemy nimi wszystkich, którzy poświęcą swój CZAS na obejrzenie wystawy „Bocian w kulturze ludowej”.

godz.21.00  

Czas na film. Plenerowa projekcja filmu „Znachor”.

CZAS trwania to nieco ponad dwie godziny. W tym czasie zachwycisz się grą Anny Dymnej, Jerzego Binczyckiego oraz Tomasza Stockingera i poznasz pojawiający się w scenach Bielsk sprzed wielu lat. Na film poświęć swój CZAS między godz. 21.00-23.00.

Czas na fotosy. Czas miniony w fotosach ze „Znachora”. To czas na wystawę. Dla niektórych naszych gości to będzie czas wspomnień, dla innych czas tak zamierzchły, że nie sięgają do niego pamięcią. Tak czy inaczej warto poświęcić trochę czasu na spotkanie z filmową przeszłością Bielska Podlaskiego. Wystawa będzie dostępna w przeciągu całej nocy muzeów.

Czas na podróż przez życie. Podróż przez całe życie odbędziemy na nowej wystawie stałej „Tajemniczy ręcznik”. To opowieść sentymentalna, która odbywa się ponad czasem w rzeczywistości zarówno ludzkiej, jak i boskiej. Poznaj związki ręcznika z człowiekiem i wsłuchaj się w sentymentalne opowieści z dawnych czasów.

Czas na zabawę, polegającą na wykonaniu papierowych, trójwymiarowych modeli bocianów, które zawiesimy w naszych domach, aby lecąc przyniosły nam szczęście w tym roku. Ten punkt programu będzie trwał przez cały CZAS trwania nocy muzeów.

17 maja godz.18.00. Muzeum w Bielsku Podlaskim. CZAS start!Wstecz