Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia - Rok szkolny 2013/2014

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
Czas na szachy.
niedziela, 18 maja 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 

17 maja w ramach Nocy Muzeum w bielskim ratuszu został rozegrany tradycyjny turniej szachowy Braniccy kontra Poniatowscy. Rywalizowali ze sobą uczniowie II LO i  I LO. W grze na czas lepsi okazali się uczniowie II LO z BJN im. B.Taraszkiewicza reprezentowani przez Krzysztofa Stadnickiego z kl. II A, którego dzielnie wspierala klasa II B. Gratulujemy!

Zdjęcia Uli Lipato


Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
piątek, 2 maja 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej.


Czytaj więcej
XXIX Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji i Prozy
środa, 23 kwietnia 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

7.04.2014r. w Warszawie odbyły się eliminacje i finał XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji Poezji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza (PUSZKINIANA). Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. II B Anna Nesteruk, która została laureatką 5 miejsca. Gratulujemy! Opiekun mgr Helena Wasiluk


XLVOlimpiada Języka Rosyjskiego
środa, 23 kwietnia 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 12-13 kwietnia 2014r. w Warszawie odbyły się eliminacje centralne Olimpiady Języka Rosyjskiego. Naszą szkołę reprezentował Kamil Stiepaniuk (kl. Ib), który zdobył tytuł finalisty. Gratulacje! Opiekun mgr Eugenia Opalińska


XX edycja Olimpiady Języka Białoruskiego
środa, 16 kwietnia 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Komitet Główny Olimpiady Języka Białoruskiego Katedra Białorutenistyki UW informuje, że Kamil Stiepaniuk ucz. kl I B został laureatem XX edycji Olimpiady Języka Białoruskiego.


Czytaj więcej
"Śpiewaczki"
czwartek, 10 kwietnia 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

"Śpiewaczki" to uczennice klasy Id: Adrianna Szuj, Katarzyna Wasiluk, Patrycja Sędziak, Marta Warszycka, Marta Zinkiewicz, Maria Martyniuk i Katarzyna Chmur, które wzięły udział w III edycji konkursu „Podlaska Mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza” by promować wielokulturowość Podlasia.


Czytaj więcej
Podlasie w moich oczach – prezentacja Sofii Nidae na konkurs Podlaska Mozaika
środa, 9 kwietnia 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nazywam się Safia Nidae. Jestem uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim, woj. Podlaskie (Polska). Urodziłam się w miejscowości Fes, jest to  północno-zachodnia część Królestwa Maroka. Gdy miałam 3 lata moi rodzice zamieszkali w Polsce.


Czytaj więcej
Strójka – gra Patrycji Szyrenos zrealizowana na konkurs „Podlaska Mozaika”
środa, 9 kwietnia 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nazywam się Patrycja Szyrenos i jestem uczennicą II LO z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. W konkursie „Mozaika Podlasia” wzięłam udział pierwszy raz.  Poinformował mnie o jego istnieniu mgr Włodzimierz Wawulski, który również nadzorował moje prace.


Czytaj więcej
Międzynarodowa Olimpiada Języka Białoruskiego i Białoruskiej Literatury w Grodnie
środa, 9 kwietnia 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W dniach 24-27 marca w Grodnie odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Języka Białoruskiego i Białoruskiej Literatury. Wzięły w niej udział trzy uczennice z naszej szkoły: Konstancja Ksenia Dorosz kl. II b, Natalia Pawluczuk i Aleksandra Syczewska z kl. I b.


Czytaj więcej
Wypowiedzi uczniów na temat „Dnia przedsiębiorczości”
poniedziałek, 7 kwietnia 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 02.04.2014 w naszej szkole odbył się "Dzień Przedsiębiorczości", w którym z zainteresowaniem uczestniczyłam. Ten dzień spędziłam w Przedszkolu nr. 7, moja rola polegała na nauce i zabawie z dziećmi w wieku do lat 5. Uważam, że w takim zawodzie chciałabym pracować i swoją przyszłość chcę z tym związać. Uwielbiam małe dzieci, a jeszcze bardziej czas z nimi spędzony. Moim zdaniem takie dni powinny odbywać się częściej, ponieważ pomagają nam uczniom bliżej poznać,jak wygląda praca w danym zawodzie.
Dominika


Czytaj więcej
III etap pierwszej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego
niedziela, 23 marca 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

18 marca 2014 roku w  Społecznej Akademii Nauk w Łodzi odbył się III etap pierwszej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego sponsorowanej przez Społeczną Akademię Nauk wraz z marką Clark University oraz Oxford University Press. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III A Mikołaj Czerniakiewicz, który jako jeden z najlepszych w województwie podlaskim znalazł się w gronie osób zakwalifikowanych do etapu centralnego. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!!! Opiekun mgr Walery Skrundź.


XLV Olimpiada Języka Rosyjskiego
sobota, 22 marca 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 8 marca 2014r. odbyły się eliminacje okręgowe XLV Olimpiady Języka Rosyjskiego. Nasze Liceum reprezentowali: Sofia Nidae, Małgorzata Mieszczeriakow, Karion Szeszko, Kamil Stiepaniuk, Daniel Kardziukevich, Urszula Lipato. Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Języka Rosyjskiego do zawodów centralnych kwalifikują się uczniowie, którzy na eliminacjach okręgowych uzyskali łącznie minimum 87 punktów. Nasze Liceum będzie reprezentował Kamil Stiepaniuk I B (opiekun mgr Eugenia Opalińska).  Eliminacje centralne odbędą się w Warszawie 12-13 kwietnia 2014r. Życzymy Kamilowi dalszych sukcesów.


Udało nam się spełnić marzenie Mateuszka
wtorek, 11 marca 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Udało nam się spełnić marzenie Mateuszka, podopiecznego fundacji „Mam Marzenie”. To był dla nas zaszczyt. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i zrozumienie.

Mateuszku, trzymamy za Ciebie kciuki!!! Pamiętaj -  marzenia się spełniają.
http://www.mammarzenie.org/marzyciele/5527-Mateusz/

 


XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2014
środa, 19 lutego 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 

 

Do zawodów Okręgowych XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zakwalifikowali się następujący uczniowie:  Julita Paniutycz – kl. II B, Aleksandra Syczewska – kl. I B. Gratulujemy! Opiekun mgr Irena Trojanczuk


XLIII Olimpiada Biologiczna 2014
środa, 19 lutego 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 

W zawodach okręgowych XLIII Olimpiady Biologicznej udział wzięły uczennice klasy III B: Oksana Leoniuk oraz Justyna Czerniak. Gratulujemy! Opiekun mgr Irena Trojanczuk


<1 2 3 >