Wypowiedzi uczniów na temat „Dnia przedsiębiorczości” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wypowiedzi uczniów na temat „Dnia przedsiębiorczości”
poniedziałek, 7 kwietnia 2014 roku

Dnia 02.04.2014 w naszej szkole odbył się "Dzień Przedsiębiorczości", w którym z zainteresowaniem uczestniczyłam. Ten dzień spędziłam w Przedszkolu nr. 7, moja rola polegała na nauce i zabawie z dziećmi w wieku do lat 5. Uważam, że w takim zawodzie chciałabym pracować i swoją przyszłość chcę z tym związać. Uwielbiam małe dzieci, a jeszcze bardziej czas z nimi spędzony. Moim zdaniem takie dni powinny odbywać się częściej, ponieważ pomagają nam uczniom bliżej poznać,jak wygląda praca w danym zawodzie.
Dominika

Swój Dzień Przedsiębiorczości spędziłam w firmie Multi Dent, zakładzie stomatologicznym prowadzonym przez panią Marzannę Dąbrowską. Dzięki Dniu Przedsiębiorczości poznałam wiele ciekawych rzeczy dotyczących mojego zawodu marzeń- lekarza. Mimo iż trzeba studiować aż 5 lat a do tego mieć specjalizację, można prężnie się rozwijać i wiele umieć. Na moim spotkaniu poznałam wiele urządzeń w jakie jest wyposażony profesjonalny gabinet stomatologiczny : aparat do robienia zdjęć RTG w jamie ustnej, czy kamera wewnątrzustna. Poznałam też podstawowe leki stosowane w stomatologii, np. różnego rodzaju wypełnienia. Spotkanie ze stomatologiem sprawiło mi wiele radości, ponieważ pokazało mi moje mocne strony. Dzięki spotkaniu nabyłam też wiele praktycznych umiejętności przydatnych przy pracy asystenta stomatologicznego.
Sofia

W tym roku w trakcie „Dnia przedsiębiorczości” byłam w Zespole Szkół w Boćkach. Tam miałam okazję poznać pracę nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Tematem przewodnim dnia w klasie trzeciej był „Wieszająk i inni”. Uczniowie czytali wiersze J. Kulmowej, później zaś nauczyli się liczyć w zakresie 1000. W ramach edukacji muzycznej zaprezentowałam dzieciom budowę oraz dźwięk skrzypiec, potem zaś wspólnie graliśmy popularne melodie na flażoletach i skrzypcach. Atrakcją tego dnia było spotkanie z Sylwią Oksiutą – pochodzącą z niedalekiej Strabli aktorkę filmową i teatralną, znaną głównie z serialu „Szpital”. Najpierw zorganizowała ona spotkanie autorskie ze wszystkimi uczniami szkoły, podczas którego opowiedziała o kulisach swojej pracy, potem zaś poprowadziła warsztaty teatralne dla chętnych uczniów. Później można było zrobić z nią zdjęcie na pamiątkę czy też wziąć autograf. Myślę, że „Dzień przedsiębiorczości” jest bardzo dobrą okazją, aby bliżej poznać tajniki swego przyszłego zawodu.
Wioletta

Miałam okazję wziąć udział w projekcie "Dzień przedsiębiorczości". Spędziłam jeden dzień w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim. Kiedy zaszłam do przedszkola dzieci bardzo ładnie mnie przywitały, a panie, które pracują na grupie "Wiewiórki" powiedziały mi, na czym polega praca osoby pracującej w przedszkolu. Na początku obserwowałam bawiące się dzieci, a potem wraz z jedną z pań zaczęłyśmy przygotowywać pomoce dydaktyczne dzieciom, aby umilić oraz urozmaicić im kolejny dzień w przedszkolu. Dzieci bardzo chętnie malowały, a potem wycinały i naklejały pomoce dydaktyczne, które wcześniej zostały przygotowane przeze mnie i panią. Dzień był pełen wrażeń i emocji, ponieważ dzieci przygotowywały się również do występu, który będą miały za jakiś czas. Będąc w przedszkolu mogłam również zobaczyć na czym polega praca pani psycholog właśnie w takim przedszkolu, czyli przedszkolu z oddziałami integracyjnymi. Przez pół godziny obserwowałam pracę pani psycholog z dziewczynką, która ma problemy z wymową oraz koncentracją. Głównym zajęciem pani psycholog była rozmowa z tą dziewczynką, ale także układanie prostych rzeczy, takich jak puzzle, które były czteroczęściowe. Później wróciłam na grupę i obserwowałam jak jedna z pań opowiadała bajkę dzieciom, sądząc po ich zainteresowaniu i skupieniu w jakim słuchały wnioskuję, iż była ona bardzo ciekawa. Pod koniec mojego pobytu w przedszkolu dzieci podchodziły i pytały mnie czy długo z nimi jeszcze będę oraz opowiadały mi o sobie, jak się nazywają, gdzie pracują ich rodzice. Uważam, że te 4h, które spędziłam dzisiaj tj. 02.04.2014r. właśnie w tym przedszkolu były bardzo dobrze wykorzystane przeze mnie oraz wydaje mi się, że mam odpowiednie podejście do dzieci, które potrzebują specjalnej pomocy, co wiąże się z tym, że w przyszłości mogłabym pracować jako psycholog.
Sylwia