Międzynarodowa Olimpiada Języka Białoruskiego i Białoruskiej Literatury w Grodnie - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

środa, 9 kwietnia 2014 roku

W dniach 24-27 marca w Grodnie odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Języka Białoruskiego i Białoruskiej Literatury. Wzięły w niej udział trzy uczennice z naszej szkoły: Konstancja Ksenia Dorosz kl. II b, Natalia Pawluczuk i Aleksandra Syczewska z kl. I b.

Pierwszego dnia odbyło się uroczyste rozpoczęcie olimpiady wtedy uczestnicy poznali członków komisji, którzy życzyli im powiodzenia. 25 marca o godzinie 10.00 zaczęła się pisemna część olimpiady przed uczniami stanęło trudne zadanie, napisanie wodhuku na podstawie utworu literackiego. Następnego dnia olimpijczycy pisali test ze znajomości gramatyki i literatury białoruskiej. W czwartek odbyła się ostatnia część olimpiady, wypowiedź ustna przed trzyosobową komisją. Opiekunem uczennic z II LO z BJN była pani mgr Anna Brzozowska, która wspierała je w stresujących momentach olimpiady. Tego samego dnia o godzinie 18.00 uczestniczki wraz z panią mgr Anną Brzozowską były już w Bielsku Podlaskim, wróciły zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia.

Aleksandra Syczewka

Fot. Natalia Pawluczuk