Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia - Rok szkolny 2019/2020

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
Eliminacje okręgowe VI Olimpiady Wiedzy o Mediach
niedziela, 15 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 13 grudnia w Instytucie Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe VI Olimpiady Wiedzy o Mediach. Jak piszą organizatorzy współczesne media intrygują, dziwią, oburzają, często jednak powodem takiego stanu rzeczy jest brak rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu, historii i ewolucji, strukturze i mechanizmach działania. Uniwersytet Warszawski pragnie wyjść naprzeciw temu zjawisku i zachęcić społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych, do zainteresowania się tym jednym z elementów otaczającej nas rzeczywistości. Efektem tego jest inicjatywa zorganizowania Olimpiady Wiedzy o Mediach, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej. 


Czytaj więcej
Międzyszkolne eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
niedziela, 15 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

12 grudnia br. odbyły się międzyszkolne eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Ta olimpiada tematyczna adresowana jest do zafascynowanych historią uczniów szkół srednich z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem, uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada jest rozgrywana w trzech etapach, od listopada do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Zwycięzcy rywalizacji otrzymują cenne nagrody oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach oraz zwolnienie z matury z historii. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Paszkowska i Adam Zabrocki, oboje klasa IA/C. Uczniów przygotowywał mgr Włodzimierz Wawulski. Wyniki poznamy w okresie późniejszym.


Do liceum przyjechały Akademickie Inicjatywy z akcją "Poznań przyciąga"
piątek, 13 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Do liceum przyjechały Akademickie Inicjatywy z akcją "Poznań przyciąga". Celem spotkania było pokazanie walorów studiowania i życia w Poznaniu, mieście, które ma ogromny potencjał gospodarczy. W swoje progi młodzież zapraszalaja: Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet im.Adama Mickieiwcza, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego oraz Politechnika Poznańska. 


Czytaj więcej
Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS 2019
czwartek, 12 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fot. Maria Nikołajuk

Uczennice naszej szkoły zostały finalistkami Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Opiekunem uczniów jest mgr Maria Nikołajuk. Gratulujemy!


Czytaj więcej
Podsumowanie Konkursu „Przemiany społeczno-polityczne w Polsce i regionie podlaskim w latach osiemdziesiątych XX w. we wspomnieniach przedstawicieli mniejszości białoruskiej".
wtorek, 10 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 9 grudnia, w Bielskim Domu Kultury, odbyło się podsumowanie Konkursu „Przemiany społeczno-polityczne w Polsce i regionie podlaskim w latach osiemdziesiątych XX w. we wspomnieniach przedstawicieli mniejszości białoruskiej". Konkurs ten był skierowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół średnich. Celem konkursu było zebranie wspomnień dotyczących okresu lat osiemdziesiątych i ukazanie, jak wydarzenia te były postrzegane przez mieszkających w Polsce Białorusinów. Organizatorem projektu była Fundacja Kamunikat.org.


Czytaj więcej
Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - 6.12.2019
poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 6 grudnia, w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
  • Szymon Denisiuk klasa IIIc
  • Damian Dmitruk klasa Ia
  • Maksym Fionik klasa IIIc
  • Martyna Grygoruk klasa IIIb
  • Błażej Jaroszewicz klasa III c
  • Patrycja Pawluczuk klasa IIIc

Czytaj więcej
Eliminacje szkolne XV Olimpiady Przedsiębiorczości za nami.
czwartek, 5 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

5 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Eliminacjach szkolnych XV Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasłem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest: Zarządzanie różnorodnością w organizacji.
Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.
Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Czytaj więcej
Wojewódzki konkurs wiedzy o pszczelarstwie
czwartek, 5 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Co to jest czerw i jaką barwę rozpoznają pszczoły? To tylko niektóre z pytań na jakie odpowiadali w Białymstoku uczestnicy wojewódzkiego konkursu wiedzy o pszczelarstwie.


Czytaj więcej
„Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III” za nami.
czwartek, 5 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Zakończył się projekt skierowany do nauczycieli i uczniów ze szkół ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej:  lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego (po 100 klas z każdego województwa). 

Celem akcji było przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm. 


Czytaj więcej
Podziękowanie od Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie
wtorek, 19 listopada 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


<1 2 3 4 5 6 7 >