Spotkanie uczniów naszej szkoły z Dyrektorem Generalnym Teatru im. Janki Kupały Pawłem Łatuszką - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

czwartek, 3 października 2019 roku

Fot. Natalia Stepaniuk

30 września br. uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z Dyrektorem Generalnym Teatru im. Janki Kupały w Mińsku – Pawłem Łatuszką oraz reżyserem i aktorami tego teatru. Oprócz Dyrektora Generalnego swoją obecnością zaszczycili nas aktorzy Wiktar Manajeu, Alaksandr Padabied oraz reżyser Wiktar Pinihin. W spotkaniu również wzięła udział Konsul Generalna Republiki Białoruś w Białymstoku Alla Fedorova.

Spotkanie przebiegło w niezwykle ciepłej oraz sympatycznej atmosferze. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących pracy naszych gości. Uczniowie dowiedzieli się czym jest dla aktorów teatr, jak wygląda praca na scenie, czy w dobie rozwoju techniki teatr ma szansę przetrwania. Wszyscy mieliśmy okazję podziwiać próbkę niezwykłych zdolności aktorskich naszych Gości. Mogliśmy się przekonać, czym jest prawdziwy talent aktorski! Pan Paweł Łatuszka przywiózł niezwykły prezent – przepiękne wydanie pełnego zbioru dzieł Franciszka Skaryny.

Да чарговых сустрэч!

Anna Demianiuk