Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia - Rok szkolny 2019/2020

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
Dzień Otwarty w II LOzBJN 12.03.2020
czwartek, 20 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Nowe święto - Dzień Nauki Polskiej. Obchodzimy je po raz pierwszy
środa, 19 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W środę 19 lutego po raz pierwszy obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Nowe święto ma być wyrazem uznania dla dokonań polskich naukowców. Datę wybrano nie bez powodu. Wtedy urodził się wybitny astronom Mikołaj Kopernik.Dzień Nauki Polskiej ma stanowić inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką.


Drodzy uczestnicy projektu "Nie tylko święci garnki lepią"!
wtorek, 18 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
W najbliższą sobotę (22.02) organizujemy wyjazd do Jumper Park Trampolin w Białymstoku, gdzie będziemy mogli wyskakać się do woli! Przed wejściem na salę spotkamy się z właścicielem firmy Jumper Park, który opowie nam o tym, jak to jest prowadzić "sportową firmę", dlaczego wybrał akurat taką branżę oraz wiele innych ciekawostek związanych ze swoją pracą i życiem zawodowym. Zaraz po spotkaniu z właścicielem, przez godzinę będziemy mogli skorzystać z sali trampolin.
❗️Uwaga❗️Każdy uczestnik projektu NTŚGL, który bierze udział w zajęciach może zabrać ze sobą koleżankę/kolegę.
Na zgłoszenia na wyjazd czekamy do czwartku do końca dnia. Zgłaszać się możecie poprzez wysłanie do nas wiadomości na Fb lub smsem pod numerem tel. 600 920 094, a wtedy my poinformujemy Was o szczegółach dotyczących wyjazdu. Po zgłoszeniu dostarczymy również zgodę na wyjazd, którą będą musieli podpisać Wasi rodzice/opiekunowie.
Zapraszamy i czekamy na zgłoszenia!

PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA W II LOzBJN
wtorek, 18 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim spotkali się ze społecznością naszej szkoły. Podczas wydarzenia funkcjonariusze promowali zawód policjanta. Funkcjonariusze przekazywali zainteresowanym informacje dotyczące etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz wymaganych dokumentów. Zachęcali osoby spełniające warunki do rozważenia możliwości wstąpienia w szeregi Policji, a osobom zainteresowanym tematem wręczono ulotki informujące o naborze. W czasie trwania uroczystości przedstawiciele Policji rozdawali również ulotki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, osób starszych, oraz aplikacji na smartfony Moja Komenda. 


Czytaj więcej
Piosenka Białoruska 2020
wtorek, 18 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Od LO z BJN do Polskiej Akademii Nauk
niedziela, 16 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Z radością informujemy, że absolwent naszej Szkoły Andrzej Sakowicz został wybrany na członka Komitetu Naukowego Polskiej Akademii Nauk, na kadencję w latach 2020-2023. Dr hab. Andrzej Sakowicz jest obecnie profesorem Uniwersytetu w Białymstoku, pracuje w Katedrze Postępowania Karnego.

Pan Andrzej Sakowicz, był uczniem naszej szkoły w latach 1992-1996, klasy o profilu ogólnym. Jego wychowawcą był mgr Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na niwie zawodowej i w życiu osobistym.

https://prawo.uwb.edu.pl/nowosci/aktualnosci/dr-hab-andrzej-sakowicz-czlonkiem-komitetu-nauk-prawnych-pan/40c852ef


XXVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Białoruskiej
środa, 12 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

02.02.2020 r. odbyły się rejonowe eliminacje XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej, organizowanego przez Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Białymstoku. Wzięli w nim udział uczniowie klas I i II działający w zespole Spadczyna oraz solistki Aniela Chmur i Wiktoria Gać. Kolejny raz z rzędu szkołę reprezentowała jej absolwentka Aleksandra Łożecka.


Czytaj więcej
Nasze wolontariuszki przygotowały zabawę w karnawałowym nastroju
wtorek, 11 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nasze wolontariuszki przygotowały w styczniu część artystyczną i bawiły się z niepełnosprawnymi dziećmi na choince szkolnej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim.
Paula Niemyjska i Klaudia Kowalko jak zwykle zatańczyły bardzo energetycznie, porywając do tańca dzieci i ich opiekunów. Natomiast Karina Chilkiewicz, Wiktoria Oleksiak i Nikita Somers przepięknie zaśpiewały piosenki o świętach. Wszyscy wspólnie bawili się w karnawałowym, wesołym nastroju.


Czytaj więcej
Oliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym
wtorek, 11 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 10.02.2020 roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym.

Celem Olimpiady jest propagowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej szeroko pojętej kultury antycznej, w szczególności starożytnej Grecji oraz starożytnego Rzymu, która swoim zakresem obejmuje takie dziedziny jak historia, prawo, filozofia oraz literatura. Naszą szkolę reprezentowali:

  • Karolina Górska klasa Ic
  • Błażej Jaroszewicz klasa IIIc
  • Maksym Fionik klasa IIIc
  • Natalia Markiewicz klasa Ic
  • Daria Niesteruk klasa IIIc
  • Jakub Odzijewicz klasa Ib
  • Emilia Romańczuk klasa IIc
  • Adam Zabrocki klasa IC

Wyniki będą podane za około 2 tygodnie. Uczniowie rywalizowali o indeksy na wydziały prawnicze w kraju. Uczniów przygotował mgr Włodzimierz Wawulski.


VI Edycja Olimpiady Ogólnopolskiej z Języka Polskiego pt: "Życie i twórczość Adama Mickiewicza"
piątek, 7 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 13.11.2019r w naszej szkole miała miejsce VI Edycja Olimpiady Ogólnopolskiej z Języka Polskiego pt: "Życie i twórczość Adama Mickiewicza" skierowana do uczniów szkół średnich. Olimpiada obejmowała życiorys romantycznego poety oraz znajomość jego utworów. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 15 pytań zarówno otwartych jak i zamkniętych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl IIc Marta Troc i Emilia Romańczuk. Z całej Polski udział brało 317 licealistów. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Marta Troc zajęła 1 miejsce, a Emilia Romańczuk 11.

Gratulujemy! Opiekun mgr Alicja Kobus


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 >