Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia - Rok szkolny 2019/2020

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
Od LO z BJN do Polskiej Akademii Nauk
niedziela, 16 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Z radością informujemy, że absolwent naszej Szkoły Andrzej Sakowicz został wybrany na członka Komitetu Naukowego Polskiej Akademii Nauk, na kadencję w latach 2020-2023. Dr hab. Andrzej Sakowicz jest obecnie profesorem Uniwersytetu w Białymstoku, pracuje w Katedrze Postępowania Karnego.

Pan Andrzej Sakowicz, był uczniem naszej szkoły w latach 1992-1996, klasy o profilu ogólnym. Jego wychowawcą był mgr Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na niwie zawodowej i w życiu osobistym.

https://prawo.uwb.edu.pl/nowosci/aktualnosci/dr-hab-andrzej-sakowicz-czlonkiem-komitetu-nauk-prawnych-pan/40c852ef


XXVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Białoruskiej
środa, 12 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

02.02.2020 r. odbyły się rejonowe eliminacje XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej, organizowanego przez Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Białymstoku. Wzięli w nim udział uczniowie klas I i II działający w zespole Spadczyna oraz solistki Aniela Chmur i Wiktoria Gać. Kolejny raz z rzędu szkołę reprezentowała jej absolwentka Aleksandra Łożecka.


Czytaj więcej
Nasze wolontariuszki przygotowały zabawę w karnawałowym nastroju
wtorek, 11 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Nasze wolontariuszki przygotowały w styczniu część artystyczną i bawiły się z niepełnosprawnymi dziećmi na choince szkolnej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim.
Paula Niemyjska i Klaudia Kowalko jak zwykle zatańczyły bardzo energetycznie, porywając do tańca dzieci i ich opiekunów. Natomiast Karina Chilkiewicz, Wiktoria Oleksiak i Nikita Somers przepięknie zaśpiewały piosenki o świętach. Wszyscy wspólnie bawili się w karnawałowym, wesołym nastroju.


Czytaj więcej
Oliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym
wtorek, 11 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 10.02.2020 roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym.

Celem Olimpiady jest propagowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej szeroko pojętej kultury antycznej, w szczególności starożytnej Grecji oraz starożytnego Rzymu, która swoim zakresem obejmuje takie dziedziny jak historia, prawo, filozofia oraz literatura. Naszą szkolę reprezentowali:

  • Karolina Górska klasa Ic
  • Błażej Jaroszewicz klasa IIIc
  • Maksym Fionik klasa IIIc
  • Natalia Markiewicz klasa Ic
  • Daria Niesteruk klasa IIIc
  • Jakub Odzijewicz klasa Ib
  • Emilia Romańczuk klasa IIc
  • Adam Zabrocki klasa IC

Wyniki będą podane za około 2 tygodnie. Uczniowie rywalizowali o indeksy na wydziały prawnicze w kraju. Uczniów przygotował mgr Włodzimierz Wawulski.


VI Edycja Olimpiady Ogólnopolskiej z Języka Polskiego pt: "Życie i twórczość Adama Mickiewicza"
piątek, 7 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 13.11.2019r w naszej szkole miała miejsce VI Edycja Olimpiady Ogólnopolskiej z Języka Polskiego pt: "Życie i twórczość Adama Mickiewicza" skierowana do uczniów szkół średnich. Olimpiada obejmowała życiorys romantycznego poety oraz znajomość jego utworów. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 15 pytań zarówno otwartych jak i zamkniętych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl IIc Marta Troc i Emilia Romańczuk. Z całej Polski udział brało 317 licealistów. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Marta Troc zajęła 1 miejsce, a Emilia Romańczuk 11.

Gratulujemy! Opiekun mgr Alicja Kobus


Czytaj więcej
02022020
niedziela, 2 lutego 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki


Młodzież naszej szkoły odwiedziła Prawosławny Dom Opieki "Eleos" Diecezji Warszawsko-Bielskiej w Grabarce
środa, 22 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 16 stycznia młodzież naszej szkoły odwiedziła Prawosławny Dom Opieki "Eleos" Diecezji Warszawsko-Bielskiej w Grabarce.

Rożdiestwo Christowo Angieł proletieł,
On letieł po niebu, ludiam piesniu pieł:
Wsie ludie likujtie, siej dień torżestwujtie, 
Dnies’ Christowo Rożdiestwo. 


Czytaj więcej
Maja Oksentowicz otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów
środa, 15 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

„Jestem z Was bardzo dumna i gratuluję Wam osiągnięć” powiedziała Beata Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty, zwracając się do uczniów, którzy 13 stycznia br. podczas wojewódzkiej uroczystości wręczenia dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej przyznane na rok szkolny 2019/2020 odebrali swoje wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły Maja Oksentowicz.

W uroczystości wziął udział Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej oraz Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski. Minister, zwracając się do stypendystów, powiedział, że czuje się zaszczycony, iż osobiście może wręczyć dyplomy najwybitniejszym uczniom z województwa podlaskiego. Gratulując uczniom ich osiągnięć podkreślił, że są one również efektem pracy ich nauczycieli.


Czytaj więcej
Adam Zabrocki z drugim wynikiem w kraju
piątek, 10 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 4 stycznia w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej, w której brał udział uczeń klasy IA/C Adam Zabrocki. Adam zajął I miejsce zdobywając łącznie 65 punktów, co jest drugim wynikiem w kraju. Gratulujemy! Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski

https://coptiosh.eu/owh/wstepne-wyniki-etapu-okregowego.html


Srebrna szkoła 2020
czwartek, 9 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2020”. www.perspektywy.pl


Czytaj więcej
RANKING SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 2020
czwartek, 9 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Informujemy, że w Rankingu Szkół Olimpijskich zajęliśmy 2 miejsce w woj. podlaskim i 16 miejsce w Polsce.


Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2020
czwartek, 9 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

W czwartek, 9 stycznia 2020 r., miesięcznik i portal "Perspektywy" przedstawił ranking najlepszych liceów i techników 2020 w Polsce.  Z przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła po raz kolejny zdobyła "Srebrną Tarczę" - znak najwyższej jakości szkoły w prestiżowym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2020. Ranking wskazuje szkoły, które dają nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowują i kształtują postawę życiową młodego człowieka.

Nasze Liceum w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęło:

1. miejsce w powiecie bielskim

14. miejsce w woj. podlaskim

W Podrankingu Olimpijskim 2020 II LOzBJN znalazło się na 2. miejscu w województwie i 16. miejscu w Polsce.

Dobra szkoła otwiera wszystkie drzwi ! To szkoła, którą śmiało można polecić wszystkim ambitnym uczniom. Szkoła, w której warto się uczyć!


Adam Zabrocki zakwalifikował się do eliminacji okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922.
niedziela, 5 stycznia 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczeń klasy IA/C Adam Zabrocki zakwalifikował się do eliminacji okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Gratulujemy! Opiekun mgr Włodzimierz Wawulski


Гістарычны конкурс для маладых беларусаў з Польшчы.
wtorek, 31 grudnia 2019 roku
Dodał: II LOzBJN

На Падляшшы вучні сярэдніх школаў і гімназіяў запісвалі ўспаміны прадстаўнікоў беларускай нацыянальнай меншасці пра грамадска-палітычныя перамены ў Польшчы ды рэгіёне ў васмідзясятыя гады XX стагоддзя. У конкурсе ўзялі ўдзел больш за 30 асобаў, якія даслалі больш як 40 пашыраных інтэрв'ю з жыхарамі Падляскага ваяводзтва. Мэта праекту, арганізаванага Фондам Kamunikat.org, - паказаць, як тыя падзеі бачылі беларусы, што жывуць у Польшчы.

https://www.facebook.com/bielaruskisviet/videos/2776322749055031/


Klasa IA/C gościła adwokata Pawła Sakowicza, absolwenta naszej szkoły
piątek, 20 grudnia 2019 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Dnia 18 grudnia klasa IA/C gościła na godzinie wychowawczej, w ramach preorientacji zawodowej, pana Pawła Sakowicza, absolwenta naszej szkoły. Pan Paweł Sakowicz, który wykonuje zawód adwokata, opowiadał o tym jak zostać prawnikiem, jakie są możliwości specjalizacji w tym zakresie, gdzie po zakończonych studiach można podjąć pracę. Dzielił się również swoimi doświadczeniami, wskazując, że bardzo często działania podejmowane przez młodych ludzi, mają ogromny wpływ na ich życie zawodowe i osobiste.
Wychowawca klasy, Włodzimierz Wawulski

<1 2 3 4 5 >