Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2017/2018

I Szkolne Mistrzostwa w „Kahoot” - fotoreportaż
niedziela, 10 grudnia 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Fotoreportaż Weroniki Grabowskiej

6 grudnia odbyły się I Szkolne Mistrzostwa w „Kahoot”. Kahoot! jest bezpłatnym narzędziem służącym do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Platforma umożliwia również wykorzystanie urządzeń mobilnych.


Czytaj więcej
Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Szachach 2017
niedziela, 10 grudnia 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dn.  20 listopada 2017 r. w ODK w Bielsku Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Szachach. Uczniowie z naszej szkoły zajęli II miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców.


Czytaj więcej
Aleksandra Kaliszuk zajęła I miejsce w eliminacjach okręgowych II Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
piątek, 8 grudnia 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 8 grudnia w Łomży odbyły się eliminacje okręgowe II Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.


Czytaj więcej
START XIII EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
czwartek, 7 grudnia 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

7 grudnia uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Kaliszuk, Klaudia Siatkowska, Sara Lemiesz, Anna Korol, Gabriel Kryszpiniuk rywalizowali w etapie szkolnym XIII EDYCJI OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Hasło XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości: „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”


Czytaj więcej
Zebranie rodziców uczniów klas trzecich - 13 grudnia, godz. 17.00
wtorek, 5 grudnia 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Informujemy, że zebranie rodziców uczniów klas trzecich odbędzie się 13 grudnia (środa) o godzinie 17.00.


Godzina Kodowania (The Hour of Code) 2017
niedziela, 3 grudnia 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.

Mottem na stronie https://code.org. jest: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (computer science)
Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania.

Z przyjemnością informujemy, że w "Godzinie Kodowanie" z powodzeniem biorą udział również uczniowie naszej szkoły.


Lista osób zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady Cyfrowej
niedziela, 3 grudnia 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W I etapie Olimpiady Cyfrowej do testu przystąpiło 2 346 osób z 242 szkół z całej Polski. Ze względu na dużą liczbę Uczestników i Uczestniczek oraz wysoki poziom współzawodnictwa Komitet Główny postanowił przyjąć do II etapu 299 osób, wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Mateusz Stepaniuk i Rafał Sobieraj. Opublikowana lista osób pozwala na analizę miast i szkół z których rekrutują się zakwalifikowani uczniowie.

Lista zakwalifikowanych osób w kolejności alfabetycznej.


Czytaj więcej
Wyniki zawodów I stopnia II edycji Olimpiady Cyfrowej
czwartek, 30 listopada 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Wszystkie testy rozwiązane w ramach zawodów I stopnia II edycji Olimpiady Cyfrowej zostały ocenione, a nazwiska osób, które awansowały do II etapu, są już znane.

W I etapie Olimpiady Cyfrowej do testu przystąpiło 2 346 osób z 242 szkół z całej Polski. Ze względu na tak dużą liczbę Uczestników i Uczestniczek oraz wysoki poziom współzawodnictwa Komitet Główny postanowił – zgodnie z punktem 4.4.11. Regulaminu Olimpiady – przyjąć do II etapu 299 osób, które otrzymały co najmniej 63,07 pkt.
Z przyjemnością informujemy, że wśród uczniów, którzy awansowali do II etapu są uczniowie naszej szkoły:
  • Mateusz Stepaniuk: 68,62
  • Rafał Sobieraj: 63,33
Bardzo dobry wynik uzyskali również:
  • Katarzyna Łukaszuk: 63,05 - do awansu zabrakło 0,02 pkt.
  • Patryk Łopaciuk: 62,4 - do awansu zabrakło 0,67 pkt.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem uczniów jest Sławomir Niedźwiecki


Światowy Dzień AIDS - 1 grudnia
czwartek, 30 listopada 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Minirozmówki rodzinne

„Minirozmówki rodzinne” - poradnik ma kształt rozmówek do nauki języka obcego. Broszura skierowana do ogółu społeczeństwa, pozwalająca na przekazanie w jasny, przystępny sposób wiedzy dotyczącej głównie tematyki HIV/AIDS, ale nie wykluczającej również zakażeń przenoszonych drogą płciową.

„Minirozmówki rodzinne” zostały przygotowane z myślą, aby stać się inspiracją do dialogu międzypokoleniowego i  zachęcić rodziny do podjęcia tego ważnego tematu.


Czytaj więcej
I Szkolne Mistrzostwa w „Kahoot”
wtorek, 28 listopada 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >