IoE - Introduction to the Internet of Everything. Nowy, niestandardowy kurs IT Wprowadzenie do Internet Wszechrzeczy - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

IoE - Introduction to the Internet of Everything. Nowy, niestandardowy kurs IT Wprowadzenie do Internet Wszechrzeczy
niedziela, 10 września 2017 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe  

Co to jest „IoE”?
Społeczeństwo podlega gwałtownym przemianom, a w branży IT pojawia się niezwykle dużo ofert pracy. Co jest tego przyczyną? Miliardy internetowych połączeń między osobami, procesami, danymi i rzeczami. W miarę jak organizacje będą coraz częściej wykorzystywać Internet Wszechrzeczy (IoE) na potrzeby wprowadzania innowacji i rozwiązywania problemów, zapotrzebowanie na pracowników posiadających nowe i dopiero pojawiające się umiejętności IT znacznie wzrośnie.
Znajomość cyfrowego środowiska, które te połączenia tworzą, będzie atutem w każdej branży — począwszy od służby zdrowia czy organów państwowych, aż po finanse, produkcję i rozrywkę. Jeśli chodzi o stanowiska związane z IT i sieciami, w tym analityków systemowych, menadżerów i pracowników wsparcia technicznego, w wielu krajach przewiduje się dwucyfrowy wzrost liczby publikowanych ofert pracy.

W ramach programu Networking Academy firma Cisco opracowała nowy kurs: Introduction to the Internet of Everything (Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy) Dzięki niemu uczniowie i studenci, również kierunków nietechnicznych mogą dowiedzieć się, co dla nas wszystkich będzie oznaczać rozwój Internetu Wszechrzeczy i jak wpłynie to na zmiany rynku pracy, który wykształci się w związku z nowym trendem.

Deficyt umiejętności IT

Analitycy rynku IT przewidują, że do 2020 roku przy projektach związanych z IoE będzie pracować ponad 4 miliony przedsiębiorców, innowatorów i programistów. W dziedzinach takich jak bezpieczeństwo cyfrowe, tworzenie aplikacji, obsługa systemów, analityka biznesowa i projektowanie produktów wzrost liczby ofert pracy ma wynieść do 30%. IoE sprawia, że sukces na rynku pracy będzie zależał od innych niż obecnie umiejętności. Kurs Introduction to the Internet of Everything może być adresowany zarówno do tradycyjnych grup słuchaczy kursów programu Cisco Networking Academy, jak i do nowych słuchaczy, nie zajmujacych sie dotyczczas technologiami IT.
Cel kursu

Celem kursu jest wprowadzenie podstawowych koncepcji i technologii, które przyczyniły się do powstania IoE. Kurs pomoże ci w rozwijaniu umiejętności i wiedzy, tak abyś był w stanie:  
  • Wyjaśnić wpływ Internetu Wszechrzeczy na nasz świat.
  • Wyczerpująco omówić interakcje zachodzące między ludźmi, procesami, danymi i rzeczami, które tworzą Internet Wszechrzeczy.
  • Konfigurować urządzenia sieciowe i aplikacje służące do wspierania poszczególnych realizacji IoE.
  • Wyjaśnić korzyści i wyzwania związane z IoE.
  • Wyjaśnić opracowywanie prototypów oraz modelowanie w IoE.

Aby sprawdzić, czy rozumiesz wszystkie pojęcia omawiane w tym kursie, należy rozwiązaćquizy umieszczone na końcu każdego rozdziału.  Po ukończeniu kursu należy wypełnić ankietę końcową oraz zdać egzamin końcowy. Po spełnieniu tych warunków otrzymasz certyfikat ukończenia kursu. 

Zapisy do Lokalnej Akademii CISCO
Aby zapisać się na kurs skontaktuj się z instruktorem akademii w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim Sławomirem Niedźwieckim.  
Po zarejestrowaniu przez instruktora w CNA otrzymasz e-mail z tymczasowym loginem i hasłem, zaloguj się wówczas na stronę akademii: http://cisco.netacad.net. Przy pierwszym logowaniu należy uzupełnić swoje dane osobowe w internetowym systemie Akademii Cisco, wtedy również ustalisz swoją stałą nazwę logowania i hasło.
Kolejnym etapem będzie przypisanie do klasy w akademii i rozpoczęcie kursu (informacja o tym fakcie również przesłana będzie e-mailem).


Wstecz