Wycieczki - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Wycieczki - Rok szkolny 2014/2015Fotoreportaż z wycieczki do Mińska
poniedziałek, 15 czerwca 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Prezentujemy zdjęcie z wycieczki do Mińska udostępnione przez Ulkę Lipato.


Dzień otwarty UMB
czwartek, 21 maja 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

20 maja uczniowie klas z rozszerzoną biologią i chemią wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych „Magia komórki w praktyce, czyli droga z laboratorium do apteki” i warsztatach, przygotowanych przez pracowników naukowo-dydaktycznych i studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Zdjęcia Agaty Wakulewskiej


Dzień Wolności w Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w Szczytach
wtorek, 31 marca 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

25 marca świętowaliśmy Dzień Niezależnej Białorusi. Klasy drugie pojechały do Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w Szczytach. Uczniowie spotkali się z profesorem Olegiem Łatyszonkiem, który wygłosił wykład nt. powstania niepodległego państwa białoruskiego. Obejrzeli również filmy autorstwa Radka Dąbrowskiego o Jerzym Turonku (biał. Юры Туронак) i Mikołaju Buszko. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku.

Fotoreportaż Agaty Wakulewskiej


Klasy drugie w redakcji Niwy, Radiu Racyja i TVP Białystok
piątek, 5 grudnia 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczniowie klas II A i II B naszego liceum wzięli udział w wycieczce do Białegostoku, która odbyła się 4 grudnia. Jej głównym celem była wizyta w rekacji Niwy, Białoruskim Radio Racyja i siedzibie TVP Białystok.


Czytaj więcej
Klasy drugie w Radiu Racyja i TVP Białystok
poniedziałek, 24 listopada 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczniowie klas II C i II D naszego liceum wzięli udział w wycieczce do Białegostoku, która odbyła się 20 listopada. Jej głównym celem była wizyta w Białoruskim Radio Racyja i siedzibie TVP Białystok.


Czytaj więcej
Wycieczka do Warszawy
piątek, 31 października 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

27 października odbyła się wycieczka klas humanistycznych naszego liceum do Warszawy. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem było Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki multimedialnemu charakterowi ekspozycji oraz charyzmatycznemu przewodnikowi, poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat walk w stolicy w 1944r. Przechodząc przez ciemności kanału, widząc nad głową model samolotu wykonany w skali 1:1 lub po prostu spacerując korytarzami muzeum oddającymi wystrojem klimat ówczesnej Warszawy, mogliśmy poczuć się chociaż w niewielkim stopniu jak powstańcy.


Czytaj więcej
Pielgrzymka Jabłeczna-Kostomłoty-Terespol.
poniedziałek, 20 października 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

15 października grupa młodzieży z naszego liceum wyruszyła na autokarową pielgrzymkę Jabłeczna-Kostomłoty-Terespol.


Czytaj więcej
Fotoreportaż Uli Lipato z wycieczki do Mińska
poniedziałek, 13 października 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Link do zdjęć Uli Lipato

W dniach 29.09- 04.10 uczniowie naszej szkoły oraz liceum z BJN w Hajnówce mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Mińska. Wyjazd został zorganizowany w ramach nagrody dla finalistów i laureatów XX Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Białoruskiego.


Czytaj więcej
Poradnik dotyczący wyjazdu zorganizowanej grupy dzieci i młodzieży w woj. podlaskim
poniedziałek, 13 października 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Link do poradnika


Questing - wyprawa odkrywców
sobota, 27 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Młodzież z  II Liceum Ogólnokształcącego z BJN  im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim  uczestniczy w projekcie „Questing - wyprawa odkrywców”. Istotą projektu jest odnalezienie przez młodzież  interesujących miejsc, postaci historycznych i przedstawienie ich w postaci questu. Za nami warsztaty questingu. Warsztaty przeprowadziła Karolina Likhtarovich - trenerka questingu, animatorka działań lokalnych i autorka koncepcji rozwoju turystyki w oparciu o lokalne dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze.


Czytaj więcej
Pielgrzymka do Odrynek
sobota, 20 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Dnia 15 września klasa II B odbyła klasową pielgrzymkę do Odrynek na święto  św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko-Pieczerskich. W nabożeństwie uczestniczył Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa. Po zakończonej służbie zostali poczęstowani ciepłą zupą, herbatą oraz ciastem.​


Czytaj więcej
Topiło 2014
niedziela, 14 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

12 września odbyła się tradycyjna wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami do Topiła - malowniczo położonego zakątka Puszczy Białowieskiej. Tutaj od kilku lat przyjeżdżają uczniowie Naszej Szkoły, aby zmierzyć się w wielu konkurencjach,  zapomnieć o nauce, codziennych obowiązkach, a przede wszystkim lepiej się poznać.

Organizatorem imprezy była Pani mgr Maria Nikołajuk – pedagog szkolny.

Fotoreportaż Uli Lipato


Matura 2015. Białostocki Salon Maturzystów.
poniedziałek, 8 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Jak będą przebiegać egzaminy maturalne w 2015 roku? Na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania się do egzaminu? Co zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzone studia?

- Odpowiedzi na te i wiele innych pytań mogli uzyskać uczniowie, którzy w dniu 8 września odwiedzili Białostocki Salon Maturzystów 2014 na wydziale elektrycznym PB.

Fotoreportaż Uli Lipato


Czytaj więcej
Białostocki Salon Maturzystów 2014
niedziela, 7 września 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

,, ...Każda decyzja podjęta w roku maturalnym ma wpływ na to, kim będziesz za rok, dwa, pięć. Zanim coś postanowisz rozważ wszystkie argumenty, poradź się fachowców, a przede wszystkim – porozmawiaj sam ze sobą. Na własny sukces trzeba samodzielnie zapracować. Musicie dążyć do celu świadomie i wytrwale! - tak w ubiegłym roku Podlaskim maturzystom radziła Pani Jolanta Gołaszewska, dyrektor OKE w Łomży.

Wyjazd klas trzecich w dniu 8.09, godz. 7.00. Zbiórka przed szkołą.


<1 >