Wycieczka do Warszawy - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Wycieczka do Warszawy
piątek, 31 października 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki  

27 października odbyła się wycieczka klas humanistycznych naszego liceum do Warszawy. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem było Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki multimedialnemu charakterowi ekspozycji oraz charyzmatycznemu przewodnikowi, poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat walk w stolicy w 1944r. Przechodząc przez ciemności kanału, widząc nad głową model samolotu wykonany w skali 1:1 lub po prostu spacerując korytarzami muzeum oddającymi wystrojem klimat ówczesnej Warszawy, mogliśmy poczuć się chociaż w niewielkim stopniu jak powstańcy.

Kolejnym punktem zwiedzania były Królewskie Łazienki. Przechadzając się alejkami parku oglądaliśmy klasycystyczną zabudowę z czasów stanisławowskich oraz najsłynniejszy pomnik Fryderyka Chopina. Otaczające letnią rezydencję ostatniego króla Polski ogrody, wzbudziły niemały zachwyt, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zamieszkujące tam wiewiórki i pawie.

Następnie gościliśmy w budynku sejmu, gdzie nie tylko obejrzeliśmy miejsce obrad polskich polityków, ale także dowiedzieliśmy się wiele na temat władzy ustawodawczej w naszym kraju. Mieliśmy również okazję na własne oczy zobaczyć m.in. główny hall i Korytarz Marszałkowski znany z telewizyjnych serwisów informacyjnych.

Fot. Joanna Sojko

Serdecznie dziękujemy naszym opiekunom: p. Alicji Nidae, p. Włodzimierzowi Wawulskiemu, p. Eugenii Tarancie oraz p. Ewie Ostapkowicz i z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy.

Aleksandra TerechowiczWstecz