Matura 2015. Białostocki Salon Maturzystów. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Matura 2015. Białostocki Salon Maturzystów.
poniedziałek, 8 września 2014 roku
Kategoria: Wycieczki

Jak będą przebiegać egzaminy maturalne w 2015 roku? Na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania się do egzaminu? Co zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzone studia?

- Odpowiedzi na te i wiele innych pytań mogli uzyskać uczniowie, którzy w dniu 8 września odwiedzili Białostocki Salon Maturzystów 2014 na wydziale elektrycznym PB.

Fotoreportaż Uli Lipato

Na Politechnice Białostockiej już po raz ósmy zostało zorganizowane spotkanie dla uczniów, nauczycieli, rodziców. Można  było  spotkać ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży oraz przedstawicieli uczelni  o różnych profilach kształcenia  z całego kraju. - Wśród wystawców znaleźli się m.in.: Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Gdański, KUL, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka.
Uczniowie mieli  szansę uczestniczyć w spotkaniach związanych z majowym egzaminem. W poniedziałek odbyły się wykłady dotyczące matury m.in. z matematyki, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, czy biologii.
- Każda decyzja podjęta w roku maturalnym ma wpływ na to, kim będziesz za rok, dwa, pięć. Zanim coś postanowisz rozważ wszystkie argumenty, poradź się fachowców, a przede wszystkim - porozmawiaj sam ze sobą. Na własny sukces trzeba samodzielnie zapracować. Musicie dążyć do celu świadomie i wytrwale - tak w ubiegłym roku maturzystom radziła Jolanta Gołaszewska, dyrektorka OKE w Łomży.

Fot. Sławomir Niedźwiecki