Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2014/2015

HAJNOWSKIE SPOTKANIA Z KOLĘDĄ PRAWOSŁAWNĄ2015
poniedziałek, 26 stycznia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski w dniach 14-16 stycznia 2015  w Hajnowskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Hajnowskich Spotkań z Kolędą Prawosławną.


Czytaj więcej
Srebrna Szkoła 2015
środa, 21 stycznia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”.

 

www.licea.perspektywy.pl


Młode liderki
czwartek, 15 stycznia 2015 roku
Dodał: Michał Skorbiłowicz
Kategoria: Pozostałe

Młode Liderki - Aleksandra Kulik i Anna Jakimiuk


Czytaj więcej
Nasza Szkoła ponownie otrzymała tytuł „Srebrnej Szkoły”
środa, 14 stycznia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

14 stycznia 2015r. w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XVII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015.

Jaka jest dobra szkoła ponadgimnazjalna? Na pewno – taka, która zapewnia najlepszy start do dorosłego życia. Można bez przesady powiedzieć, że od tej szkoły zależy przyszłość: uczniów, uczelni, gospodarki, całego kraju.

Z dumą informujemy, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim ponownie otrzymało "Srebrną Tarczę" - znak najwyższej jakości szkoły.

 

Nasze Liceum w Rankingu Liceów Ogólnokształcących zajęło:
•    11. miejsce na Podlasiu
•    282. miejsce w Polsce (na kilka tysięcy liceów ogólnokształcących)
w Podrankingu Szkół Olimpijskich II LO z BJN  zajęło 5. miejsce na Podlasiu i 50. miejsce w kraju.

Zdobycie miejsca w czołówce  Rankingu jest dla Naszego Liceum zasłużonym powodem do dumy.


Czytaj więcej
Wigilia w klasie 3 B
piątek, 9 stycznia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Zdjęcia Uli Lipato


Wspólne kolędowanie 2015
środa, 7 stycznia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

5 stycznia w naszej szkole odbyło się Wspólne Kolędowanie. Najpopularniejsze kolędy w języku białoruskim, ukraińskim i polskim zaprezentowali uczniowie klas pierwszych i drugich. Wcześniej klasy pierwsze,drugie itrzecie zorganizowały klasowe wigilie. Była prosfora, życzenia, choinka. Uczniowie przygotowali tradycyjne, wigilijne potrawy.

Fotoreportaż Uli Lipato


Czytaj więcej
Białoruskie Życzenia Bożonarodzeniowe 2015
niedziela, 4 stycznia 2015 roku
Dodał: Hubert Sokołowski
Kategoria: Pozostałe


Gala Podsumowująca projekt pt. Młodzi liderzy szansą aktywizacji społeczności lokalnych.
niedziela, 4 stycznia 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 20.12.2014r. w Białymstoku odbyła się gala podsumowująca projektu „Młodzi liderzy szansą aktywizacji społeczności lokalnych”. W projekcie wzięły udział uczennice naszej szkoły Aleksandra Kulik i Anna Jakimiuk. Opiekunem projektu była Pani pedagog M aria Nikołajuk.


Czytaj więcej
XLI Olimpiada Geograficzna
wtorek, 30 grudnia 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Do szczebla okręgowego XLI Olimpiady Geograficznej zostały zakwalifikowane następujące osoby: Bociuk Wioletta klasa II D, Karczewski Tomasz klasa II D, Popiołek Łukasz klasa III D, Szulc Michał klasa III D. Finały okręgowe odbędą się 7 lutego 2015 roku.

Uczniowie są przygotowywani przez nauczyciela geografii mgr Eugenię Kruk


Życzenia Bożonarodzeniowe 2014
wtorek, 23 grudnia 2014 roku
Dodał: Hubert Sokołowski
Kategoria: Pozostałe


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >