V edycja konkursu WIELKA CZCIONKA rozstrzygnięta - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

V edycja konkursu WIELKA CZCIONKA rozstrzygnięta
poniedziałek, 25 czerwca 2012 roku

W dniu 25.06.2012r.w w siedzibie rozgłośni Katolickiego Radia Podlasie w Siedlcach, w obecności Wiceministra Edukacji Narodowej Tadeusza Sławeckiego odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród V edycji konkursu WIELKA CZCIONKA. Miło nam poinformować, że witryna internetowa naszej szkoły www.lozbjn.edu.pl została wyróżniona nagrodą specjalną – stażem dziennikarskim w portalu podlasie24.pl i zaproszeniem na warsztaty dziennikarskie. Patronem konkursu WIELKA CZCIONKA było Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Na konkurs, organizowany przez Katolickie Radio Podlasie, napłynęło ponad 100 propozycji gazetek i stron internetowych, m.in.: z Bielska Podlaskiego, Radzynia Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego, Krynki, Ostrowa Lubelskiego, Komarówki Podlaskiej, Białej Podlaskiej, Garwolina, Siedlec, Jabłonny Lackiej, Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa, Siennicy czy Miastkowa Kościelnego. Celem konkursu - WIELKA CZCIONKA - jest krzewienie idei dziennikarstwa społecznego, propagowanie szeroko rozumianej kultury regionu i promocja czasopism niezależnych oraz promocja młodych, dziennikarskich talentów.

Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: ks. kan. Sławomir Kapitan – dyrektor Katolickiego Radia Podlasie, Grzegorz Skwarek – dyrektor Strategiczny Katolickiego Radia Podlasie, ks. Krzysztof Pełka - Szef Regionalnego Portalu Informacyjnego podlasie24.pl, Edyta Łukaszewska - redaktor naczelna portalu podlasie24.pl i Monika Sadowska – szef anteny stacji.

Pełne wyniki konkursu Wielka Czcionka 2012

Przypominamy, że w IV edycji konkursu WIELKA CZCIONKA, w roku 2011 nasza szkolna gazetka Lawa zdobyła II miejsce!

W roku szkolnym 2011/2012 w skład redakcji serwisu www.lozbjn.edu.pl wchodzili:

Paweł Jakończuk kl. III A - administrator serwisu
Gabriel Siegień kl. I A - administrator serwisu
Katarzyna Kolata kl. II C – autorka zdjęć
Ireneusz Krasowski – opiekun serwera
Sławomir Niedźwiecki – opiekun serwisu

Projekt i wykonanie serwisu, administracja w latach 2009-2011 – Paweł Szeszko
Koncepcja, wykonanie, zarządzanie serwisem w latach 2007-2009 – Sławomir Niedźwiecki

zobacz więcej

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, uczniom – autorom zdjęć i artykułów za pomoc
w tworzeniu serwisu.

Laureaci konkursu Wielka Czcionka 2012