Co łączy chemię, muzykę, kulturę białoruską i ogromną wrażliwość? - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Co łączy chemię, muzykę, kulturę białoruską i ogromną wrażliwość?
środa, 19 maja 2021 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

Co łączy chemię, muzykę, kulturę białoruską i ogromną wrażliwość? Nasza kolejna #TEDxSpeaker to Kasia Chmur – osobowość złożona, wymykająca się definicjom, dla której WAVE / FALA to wieczne dryfowanie w poszukiwaniu siebie.

Wychowana w wielokulturowym Bielsku Podlaskim, tyglu polskości i prawosławia, absolwentka Naszego Liceum, od dziecka szuka własnej ścieżki. Obecnie kończy studia na kierunku Chemia na Wydział Chemii UG na Uniwersytet Gdański oraz śpiewa w chórze  Gedanum Orthodoxum (Prawosławna liturgia w języku polskim - Gdańsk ). Gra na fortepianie, śpiewa, uwielbia tworzyć i ma duszę poetki.

Z zaangażowaniem i charyzmą przewodziła Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu Gdańskiego. Występowała na konferencjach o tematyce chemicznej i popularnonaukowej.

Specjalizacja? Nie ten adres - prowadzone przez Kasię badania łączą tyle dziedzin chemii, że sama nie umie jednoznacznie ich zakwalifikować.

“Nie szukam swojego miejsca na świecie – ja je sobie tworzę,” tymi słowami Kasia Chmur wprowadza nas w jej autorską opowieść o poszukiwaniu tożsamości, słuchaniu siebie i życiu na własnych warunkach.

foto: Łukasz Wajszczyk Fotografia

#TEDxUniversityofGdansk #TEDxUG #ideasworthspreading #TEDxUG #TEDxYouth #Gdansk #Trojmiasto #Tricity #WAVE

=====================================

Wydarzenie TEDxUniversityofGdansk

Wydarzenie online

Piątek, 11 czerwca 2021 o 09:00 UTC+02

Cena: za darmo

Publiczne  · Każdy na Facebooku lub poza nim

TEDx to cykl konferencji popularnonaukowych, słynących z progresywnego i multidyscyplinarnego charakteru. Nie mogło jej więc zabraknąć na Uniwersytecie Gdańskim!

Ze sceny TEDxUniversityofGdansk usłyszymy opowieści o wrażliwości, sztucznej inteligencji, edukacji, projektowaniu, medycynie, przedsiębiorczości i innych obszarach życia, które możemy doskonalić. 12 #TEDxSpeakers poznacie już niebawem na naszym fanpage’u! Naszym tematem przewodnim jest WAVE / FALA, więc liczymy na nieposkromiony przypływ inspiracji i nowej energii.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a rezerwacja miejsca na wirtualnej widowni odbywa się przez stronę WWW.
zapisz się tutaj: https://tedxuniversityofgdansk.com/
kliknij: REZERWACJA/REGISTER w prawym górnym rogu Wstecz