Finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego
wtorek, 29 września 2020 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

W dniach 24-26 września 2020 roku w Sulejówku i Warszawie odbył się finał XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej ". Jednym z czterech reprezentantów okręgu podlaskiego w zawodach centralnych był Adam Zabrocki uczeń klasy II A. Z dumą informujemy, iż Adam uzyskał zaszczytny tytuł finalisty olimpiady. Uzyskany rezultat wiąże się ze zwolnieniem z egzaminu maturalnego z historii oraz indeksami na renomowane uczelnie w kraju. 

Zawody finałowe zostały rozegrane w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczestnicy w ramach jednej z konkurencji oprowadzali również po miejscach ważnych dla historii Warszawy. Elementem uroczystego programu było także złożenie wieńców przy Grobie Nieznanego Żołnierza łącznie z wpisem do księgi pamiątkowej. 
Opiekunem ucznia jest p. prof. Włodzimierz Wawulski.
Serdecznie gratulujemy! Wstecz